Izpitna vožnja A kategorija

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.983
2.716
113
Torej, ker se počasi bližam izpitni vožnji (imam še relacijo, AC in društvenega pred sabo) me zanimajo vaše izkušnje z izpitnimi vožnjami ali so izpitniki zajebani, koliko vas je naredilo izpit v prvo, kako je z raznimi napakami in napakicami med izpitno vožnjo (se pravi kaj tolerirajo in kaj ne)? Kaj je najbolj zaj... del izpita. Malo me skrbi, ker sem bil bolj malo na poligonu tako da tukaj bom zahteval še kakšno uro na poligonu pred izpitom.
 

maggio

Fizikalc
19. avg 2007
1.704
1
38
Lj-bežigrad
naredil v prvo in brez napak.

nč se trest če znaš znaš.

in ne pozabit žmigovcev izklaplat, baje so zeloooooo alergični na ta pojav

srečno
 

man007

Pripravnik
20. dec 2007
359
2
18
nori-na-bicikl.blogspot.com
Prvo moraš sploh opraviti vse naloge na poligonu, da te sploh spusti na cesto. Jaz sem imel na prvi kontakt zelo strogega ´izpitnika´ pa se je izkazalo, da ni panike. Kakšne malenkosti ti zlahka oprosti (nisi takoj ugasnil smernika, nenatančna pozicija v križišču pred semaforjem, ...), bolj težko pa če izsiljuješ, prevoziš rumeno ali rdečo,... Skratka, vozi s primerno hitrostjo, da se lahko kadrkoli varno ustaviš ali izogneš nesreči.

Sam sem delal izpit in vožnje v Postojni, tako da nisem imel kaj dosti semaforjev ali kakšne težke proge. Naredil sem ga takoj kljub temu, da sem se usedel na težak motor prvič v življenju v avto šoli. Imel pa sem narejenih 13 ur.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.838
113
na temni strani lune
No jaz sem naredil izpit v prvo in sicer mal več kot eno leto nazaj.

Je blo pa zanimivo, ko sem na glavni vožnji dobil predse traktor (tomo vinkovič, un ta preklopni), ki je vozil 20kmh v naselju, kjer je bila polna črta. Jst sm ga lepo prehitel, ker je bila cesta dovolj široka in nisem prevozil sredinske črte, inštruktor in član komisije pa za mano seveda preko polne, ker sta bila z avtom preširoka.

Na koncu me je vprašal če mislim da sem tam naredil napako, pa sem mu rekel da ne ampak sem prepričan da sta jo onadva z inštruktorjem naredila, ko sta takoj za mano prehitevala. Se je tip sam zasmejal in mi zaželel srečno na cesti.

Za moje pojme je bla komisija ql in ni povzročala nepotrbnih problemov. So iskali bolj vsakodnevno vožnjo in ne 100% izpitne.
 

Anzee

Pripravnik
24. sep 2007
679
0
16
41
Ljubljana - Siska
www.facebook.com
Tudi jaz naredil v prvo, brez napak. Ni nobene krize, z 12urami in 1h poligona, s tem da sem prvic resno vozil motor. Najbolj stresno je bilo, ko greva z instruktorjem proti izpitnemu centru crkne radijska naprava
uf-1.gif


Na izpitu pa voznja od Domzal (tam sem imel start) na avtocesto do izvoza Sneberje, potem po Smartinki in se pred obvoznico desno, cez stare Jarse, v Tomacevem (tam je eno krizisce s prednostno cesto, jaz lepo speljal, instruktor in izpitni pa za mano in se skor zaletita v en avto ki pride po glavni
shocked-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

splash

Fizikalc
1. sep 2007
421
38
28
42
Imel 12 ur, vožnjo v prvič sem padel. Napaka je bila da sem vozil preveč previdno oz.prepočasi in preveč po desni.

Moja napaka je bila da sem 12 uro naredil 4 tedne pred izpitno vožjo motorja pa nisem nič vmes peljal, čeprav sem ga imel.
Ker se na naslednjo izpitno vožnjo čaka 4 tedne sem vmes vozil na švers, tako pridobil vozniške izkušnje in naredil izpit brez napake.

Aja, pred tem nisem nikoli sedel na motorju.
 

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
zdravo!

jaz sem naredil v prvo, po ca 12urah vožnje, od tega 4 ure na poligonu.
pred tem sploh nisem sedel na motorju.

izpitnik je bil povsem normalen in razumevajoč človek.
bila je na vožnji ena čudna situacija in sicer pri vključevanju na avtocesto, kjer se je en od voznikov avtov čudno in nepredvidljivo obnašal, zato sem ga ne vem, ali prehitel ali spustil predse. vglavnem, izpitnik je dejal, da sem odreagiral pravilno ter v skladu pričakovanj od nekoga, ki je imel staža b kategorije 13+let. kako bi bilo v primeru voznika brez izkušenj žal ne vem!

če si sproščen ni noben problem. torej, najbolj za=ban del izpita je trema
wink-1.gif


srečno!
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.711
142
63
Jaz sem imel mislim da 18 uro izpitno. Načelom je obveznih 16 ur potem pa še ogrevanje pred izpitom ter izpitna ura.
Čez polno črto ne smeš prehitevat, lahko pa "voziš mimo". Vožnja mimo se tretira za objekte, ki se premikajo s hitrostjo, polovično ali manj od dovoljene. Torej si tako ti kot inštruktorja v avtu pravilno obvozila oviro.

lp
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
Tudi jaz danes naredil izpit za A kategorijo.

Najprej poligon na hitro, pol pa pol ure po mestu .. Imel 13 ur, prej nikoli sedel na motorju. Cena? Tam okoli 550€ vse skupaj. Prvo pomoč pa že imel od prej (B kategorija).
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Spet en nov norec na cesti.
evil.gif


Saj ne, hecam se. Čestitam in veliko srečno prevoženih kilometrov ti želim.
zmaga.gif
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
tenks obema .. da pa res ne bom norec, bom začel najprej z malim, pa potem z izkušnjami na večje zadeve
wink-1.gif


me pa motor zanima zgolj kot prevozno sredstvo po mestu, ker ni placa za avto, kot pa stroj za ubit na AC
smirk-1.gif
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.983
2.716
113
Hehe odprem temo potem se pa pozabim pohvaliti, tudi jaz sem naredil izpit in sicer 23.10. v prvo. Sedaj pa še vedno iščem opremo in motor hehe, no do pomladi upam da bo. Čestitke tudi vsem ostalim novopečenim motoristom.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.374
233
63
Kras
www.mtl.si
Naredil v prvo in sicer že ohoho let nazaj in to pri 16-ih letih. Sploh ga nisem šel vpisat v izpit, ker ga nisem potreboval in sem potem vse skupaj z avtom naredil. Hvala bogu, ker takrat je bilo to skoraj zastonj proti sedaj. Imel sem 7 ali 8 ur.
Kar mi je najbolj ostalo v spominu je bilo to, da tisti MZ ni ravno nekam šel. In potem grem po AC cca. 95 km/h v peti, rahel klanček in mi začne hitrost padat. Sem rekel, opa to pa ne bo šlo, ruknil v četrto in se je potem vrtelo do konca (sicer me je srce bolelo). Potem se je pa zgodil še rahel incident, ker inštruktorja sploh nisem slišal, da naj zavijem na enem odcepu. Baje je to prišlo do mojih možgan šele, ko se je tretjič zadrl
grin1.gif
.
Pa še smešna prigoda iz prve ure: pridem jaz tja s svojim mopedom in mi inštruktor reče, da naj kar sprobam MZ-jčka malce po ulici. Seveda, pameten kot sem bil takrat brez čelade
rolleyes-1.gif
, ampak je izgleda bil fajn in ni bilo posledic.

Hehe, je pa še zanimiv bil moj starejši brat takrat. Mi je na vse kriplje govoril, da brez veze mečem denar proč, itak ne bom nikoli rabil (stalo me je pa se mi zdi cca. 200 mark vse skupaj). No, par let kasneje si je nabavil motor in je šel delat izpit, ga je prišlo kar orenk dražje, pa še dve leti je bil voznik začetnik in je lahko vozil le do 350 ccm (ali 250ccm, se ne spomnim več).
grin1.gif
.

Aja, pa čestitke vsem novopečenim motoristom. Pamet v glavo, pa bo
cool-1.gif
.
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
jaz sem letos marca naredi v prvo. 8. ura je bila izpitna. Me je pa na izpitni vozil po nekih conah 30kmh in sem skor z motorjem padu, ker je šlo tako počas.
smile-1.gif

Na koncu je bil le očitek, ker se nisem na enem križišču, ko sem zavijal levo bolj pravokotno postavil (čeprav vem, da sem se
smile-1.gif
)
LP
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
Jaz poligon naredil BP, cesto tudi, AC .. vse, na koncu, mi pravi, da nisem naredil. Me skor vrže! Pravi ženska, da pri semaforu, ko sem imel puščico za desno (pogojna), nisem pogledal levo, ko sem zavijal desno, če kdo pripelje (čeprav tega v SLO ni na nobenem semaforju, da imata takrat dva zeleno) in me je zaradi tega vrgla ..
smirk-1.gif


v drugo šlo BP
 

barracuda

Pripravnik
21. nov 2008
88
0
6
lp,

sem imel vožnjo v sredo, deveta ura je bila izpitna. Sem vozil brez napake, enih 700m pred koncem mi je pa crkno v križišču!!!
No naredil sem vseeno, ker sem ostalo odpeljal solidno.

JUPI
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Čestitam in ti želim veliko motorističnih užitkov in srečno prevoženih kilometrov.