izpad neta

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.323
944
113
Titograd
Včeraj je šel net po gobe sredi lepega, kličem ISP-ja in ta mi reče da je pri njih vse ok, da naj nastavitve za povezavo vpišem ročno. Jih vpišem in net začne delati. zdaj je pa problem, na glavnem kompu net dela, na mojem pa ne. imamo ruter po katerem pa nisem nič mrdal. kaj naj naredim da bom imel še na drugem kompu net?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Te ročne nastavitve nastavi na routerju, potem pa bi naj obema delovalo.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Saj si te nastavitve nastavil kot static IP, ne ? Lahko še probaš MAC naslov klonirat (razen če si ga že prej imel). Pa na obeh računalnikih potem seveda na avtomatsko nastavit.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.323
944
113
Titograd
@phillips: to sem nastavljal v kompu, tu ne vidim nastavitev kaki IP je, v ruteru je nastavljen na statični. o tem MAC naslovu pa pojma nimam o čem govoriš
smile-1.gif


@Bane: pri meni se je to zgodilo prvič. Resetiral sem ga pač z stiskom na mali gumebk kjer piše reset pa je še vedno isto
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.323
944
113
Titograd
Nope, Triera sem, kabel. Težave so samo pri nas bile.......... pa kak za vraga grejo nastavitve same od sebe k vragu?!

Tako, pojma nimam kaj naret, na glavnem kompu net gre, na mojem pa ne. še fiček je bolj zanesljiva stvar
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Pri kar nekaj kabelskih ponudnikih interneta moraš na routerju klonirati MAC naslov, ker drugače ne dela. Verjetno si ga z resetiranjem izbrisal in ti zdaj več ne dela.
Nekje v nastavitvah routerja moraš imeti možnost clone MAC address, kloniraj seveda z računalnika, na katerem dela internet.

Lahko pa da je res kaj z routerjem narobe...
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.323
944
113
Titograd
Sem videl to potem v nastavitvah routerja. Samo če ne morem dostopat iz tega kompa do njega, iz onega kjer nimam neta pa lahko. eh bom pusto to kakemu znalcu da mi naredi, jaz sem veliko prekratek že za to
smile-1.gif
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Si odstranil ročne nastavitve IPjev na računalniku ? Ker z njimi boš težko dostopal do nastavitev routerja.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Kak pa maš zadeve povezane ?
Oziroma, kak ti lahko en PC mimo ruterja dostopa do mreže ?

Glede MAC : registriraj pri ISP-ju onega od ruterja namesto da delaš genske eksperimente (kloniranje).
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.323
944
113
Titograd
Oba PC-ja sta priklopljena na ruter, noben ne gre mimo.

Ne morem nič registrirati jaz, nisem nosilec naročnine, je moj brat ki pa je že nekaj časa v tujini.

Imam podatke o IP-ju, maski podomrežja in prehodu ki sem jih vpisal ročno, lahko kaj podobnega vpišem ročno tudi na mojem? maska podomrežja je na obeh itak ista ne? IP pa prehod imam druga
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Če boš na obeh to vpisal, ne bo delovalo, razen če jih prepričaš, da ti dajo dva IPja (kar pa jih ne boš, ker tega ne dajajo radi).
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
Oba PC-ja sta priklopljena na ruter, noben ne gre mimo.

Ne morem nič registrirati jaz, nisem nosilec naročnine, je moj brat ki pa je že nekaj časa v tujini.

Imam podatke o IP-ju, maski podomrežja in prehodu ki sem jih vpisal ročno, lahko kaj podobnega vpišem ročno tudi na mojem? maska podomrežja je na obeh itak ista ne? IP pa prehod imam druga
Čakaj malo. A dela internet na katerem PC ali ne ?

(kdo plačuje zadevo?)