Izolacija proti prezračevanemu podstrešju

sbor

Pripravnik
22. avg 2007
562
0
16
Stara hiša, podstrešje neuporabno (prenizko), kako izvesti izolacijo na plošči, da ne bo v spodnjih prostorih prevroče. Zadostovalo bi 10 cm volne, za servis strehe, obloge dimnika, odlaganje kakšne embalaže pa bi rabil delno pohodno površino. Razmišljal sem o volni v rolah, širina 120 cm, potem siporex 25 cm širine in spet rola volne. Na siporex pa lahko potem položim iverice, deske, karkoli.
Ali namesto siporexa kaj drugega?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.827
113
siporex ni izolator.

Verjetno ne boš rabil celega podstrešja pohodnega?

Torej delno uporabiš stekleno volno (v rolah) pa vzami 15 cm (da bo vsaj za silo)..jo zgolj položiš in to je to.

Drugi del pa...ali daš stiropor ali kameno volno...pa čez nekaj (pač kar je najceneje)..les v kakršni koli obliki ..dile, iverka, lepljene plošče...(magari laminat če ga dobiš kje na pol zastonj).
 

sbor

Pripravnik
22. avg 2007
562
0
16
Vem da siporex ni izolator, ampak ceneje mi je narediti "okvir" iz siporexa in vmes položiti nepohodno izolacijo, potem pa po potrebi polagam na okvir pohodno oblogo. Plošča proti podstrešju je že s s spodnje strani izolirana s stiroporjem 2 cm in obložena z lesom. Res da bi se na mestu siporex okvirja pojavljali neke vrste toplotni mostovi, ampak se mi zdi da stvar ne bi bila tako problematična?
Glede kamene volne pa tudi - tista v rolah bojda ni nosilna, nosilne so le plošče tervol df na primer. Te pa imajo že tako ceno kot stiropor, ki bi ga itak moral polagati v dveh slojih za 15 cm debeline.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.827
113
tistih 2 cm od spodaj je isto kot nič
smile-1.gif


jap..steklena volna je nepohodna..saj zato ti pa pišem da jo daj tam kjer ne boš hodil (saj celega podstrešja ne boš rabil).

Tak koder boš dal stiropor oz. kameno volno ne rabiš delati opore iz siporeksa (ali lesa) ker sta že sama po sebi dovolj trdna, da če boš položil nekaj čez (les) boš lahko gor mirne duše hodil oz. tudi odlagal tja stvari.