Izkušnje z Rover 214

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.403
6.557
113
Nobenega problem. Imam ga že 3 leta oz nekje 40.000km. Kupil sem ga, ko je imel 90.000 prevoženih in takrat menjal komplet vse pri motorju.

Klima je edino zelo boga, oz morda je problem v moji, namreč skoraj vsako leto moram zamenjati plin...

Rezervni deli so poceni, če veš kje jih nabaviš...problem je le z original rezervnimi deli, tisto je pa drago ko žafran.

poraba...poleti 7.5 brez klime, 8 z klimo, pozimi nekje 8.2

Edino kar me ZELO moti je slaba zvočna izolacija, kar je pri AC še posebaj moteče. Pri 150kmh ali več je prav obupno
frown-1.gif
 

MaverickT

Majstr
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
2.624
1
425
83
www.weekendwarrior.si
Vozil dve leti in pol - pa najbrž bi ga še zdaj če ne bi usoda posegla vmes... Avto vreden svojega denarja. Ni blo večjih problemov (razen da je blo treba zamenjat dihtungo). Drugače pa luškan avtoček, velik dovolj da se človek upa z njim na avtocesto. Poraba je bla že navedena... Avto je pa drugače za vozit mehak ko puter.

Rezervni deli niso tak pretiran problem - če rabiš kakšna vrata jih imam še jaz doma :D :D :D


Minusi: kot je blo že povedano, zadeva je v notranjosti precej glasna; hrbet ti po 2 urah vožnje že malo trpi - sedeži niso najbolj posrečeno izdelani.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Če je možno se stegni do 1.6. Sicer v moči ni razlike, ima pa malce več navora.
Sam sem ga imel v 45-ki in nimam pripomb. Pa precej varčni znajo bit
cheer.gif
.
Aja, so pa precej poskočne tele gajbice. Kar je marsikdo spoznal
evil.gif
.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.403
6.557
113
No...naziv gajbica mislim, da ni upravičen. Gajbice so razni AXi, petke, saxoji, twingoti...

Tale rover ima namreč dobro tono.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
No...naziv gajbica mislim, da ni upravičen. Gajbice so razni AXi, petke, saxoji, twingoti...

Tale rover ima namreč dobro tono.
Mnjah, recimo. Moja trenutna gajba ima 1,5 tone, pa je morda malenkost večja od omenjenega Roverja.
V glavnem, point je bil v tem, da prekleto dobro potegne za svoje konjiče, med drugim ravno zaradi relativno nizke teže.
Je pa bil tale Rover tudi krivec, da nekateri nočejo več preizkušat pospeškov z mano, kljub temu, da imam sedaj 1,5 tonsko kravo z manj KM.
E, hebat ga, sami so si bili krivi
grims-1.gif
.