Izkušnje z dobavo delov za Beko

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Ima še kdo takšne slabe izkušnje z dobavo delov za Beko? Podjetje SerVic d.o.o. ...
Ne dobavijo dela, za katerega so rekli, da je dobavljiv in povedali tudi ceno, da odgovorijo na mail traja 1 mesec, če pokličeš te preusmerijo na email, del naročen že pred 2 mesecema, še vedno niso poslali. Mislim, totalna katastrofa kar se tiče odnosa, angažiranosti, resnosti ...

Je kakšna alternativa tem bednikom?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.807
113
Če točno veš kater del z oznako pa povprašaj še na eBay.u
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Evo, zdaj pa še izkušnja s servisom.
Že več kot 3 tedne neučakano pričakujem Beko serviserja za pomivalni stroj. Prijava je bila podana 5.7.2019 na telefon 013093701, v ponedeljek 8.7.2019 me je klical nek serviser, če mu lahko kar prek telefona razložim kaj je narobe. Mu povem na kratko in reče, da bo naročil dele in pride v kratkem. Naročil bo dele? Kaj če bi prvo dejansko prišel pogledat, kaj je narobe?
No danes je natanko 3 tedne od klica tega serviserja in še vedno noben ni prišel blizu. Vmes sem že 2x klical in so mi samo rekli, naj počakam na klic serviserja, ker je gužva, pa dopusti ... ne morejo niti okvirno povedat, kdaj bo kdo prišel pogledat. Glede na izkušnje z drugih znamk, sem aparat imel popravljen v manj kot 1 tedni, tukaj pa 3 tedne noben niti ne pride diagnosticirat napake.
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Poskusi se obrnit na Big Bang, saj so oni generalni uvoznik in jih seznanit z problemom.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.253
269
83
38
Ljubljana
čigav aparat si mel popravljen v manj kot 1 tednu?

jz sm nazadnje na candy čakal 3 tedne.... kao deli pridejo iz hrvaške....
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Gorenje sušilec v par dneh popravljen, zamenjali boben.
Bosch indukcija popravljena v treh dneh, oziroma takoj ob obisku.

Je pa definitivno do sedaj še vsak aparat bil obravnavan v max. 3 dneh. Tukaj pa sedaj že skoraj 1 mesec nobenega blizu ni. Sam sumim na črpalko, morda jo je serviser res kar naroćil na podlagi mojega opisa problema in se čaka na njo. Vendar sem vseeno skeptičen, glede na to da sploh ni prišel pogledat kaj stroj dela.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Prijavo okvar imajo kar na nesramen način urejeno, glede dokazil kdaj si prijavil okvaro. Imajo en splošni email, s katerega te za prijavo usmerijo na spletni obrazec ali telefonsko številko. Pri oddaji preko spletnega obrazca ne dobiš nobenega potrdila o oddaji zahtevka, nobenega odgovora, nič od nič. Te samo pokličejo ...
 

ivi

Pripravnik
19. avg 2007
466
17
18
Moje izkušnje z BEKO servisom so takšne. Poklical na njihov klicni center in prijavil predvideno napako. Tam so me vprašali ali mi oni pošljejo serviserja ali želim koga specifičnega od pooblaščencev. (Še preden pa sem klical na uradni klicni center sem poklical meni najbližjega pooblaščenega serviserja in tudi njemu razložil napako, da je malce vedel v naprej kaj in kako). Na klicnem centru sem povedal, da imam izbran servis, podal vse podatke za kontakt in tam je bila zadeva rešena. 5 minut za prijavo,me je poklical moj izbrani serviser in rekel, da bo čez cirka 2-3 dni na mojem koncu in da se bo oglasil ob xx uri. Kot obljubljeno prišel 3 dan,zamenjal defektni grelec. Torej od klica do popravila 3 dni. Mislim, da je tukaj dosti odvisno tudi od samih serviserjev koliko so resni in za kako resno napako gre. Jaz na srečo z beko aparati res nimam težav, kar za gorenje,candy in bog ne daj whirlpool ne morem rečt. Za gorenje so mi hotli zaračunat 65 eur samo, da pridejo stroj pregledat (garancija je potekla) pa čeprav dobesedno gledam na fabriko in njihov servis.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
ozivljam eno staro temo ....

beko kombinirani hladilnik (star 5 in pol let), skrinja dela bp, hladilnik pa se stezka spusti pod 15 stopinj. ce ga pustis cez noc
brez da odpiras vrata, prileze do 12 stopinj.

sumim temp senzor. ker plin ocitno je (en kompresor). kaj dejansko lahko se sam naredim glede diagnostike?

mi lahko kdo priporoci serviserja, ki se dejansko odzove? lokacija ljubljana.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Poglej, če se ti luč ugaša (stikalo). Meni v enem stikalo ni izklapljalo in je halogenka totalno grela hladilnik. Na vrhu je bilo dejansko več kot v prostoru.
 

iskalecxx

Pripravnik
24. jul 2009
146
0
16
ozivljam eno staro temo ....

beko kombinirani hladilnik (star 5 in pol let), skrinja dela bp, hladilnik pa se stezka spusti pod 15 stopinj. ce ga pustis cez noc
brez da odpiras vrata, prileze do 12 stopinj.

sumim temp senzor. ker plin ocitno je (en kompresor). kaj dejansko lahko se sam naredim glede diagnostike?

mi lahko kdo priporoci serviserja, ki se dejansko odzove? lokacija ljubljana.
enak problem - pešanje kompresorja - menjava cca 250. ocena da je bolje kupiti novega.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.212
4.695
113
Meni na boschu zeza odtaljevanje (total nofrost) in led lahko blokira ventilator, ki "transportira" mraz iz zamrzovalnega dela v hladilnik.
Pomaga, če ga odtalimo po starem, kar traja več kot 24 ur. Potem je mir skoraj eno leto. Če bi crknil ventilator, bi bila po oceni serviserja po telefonu tudi ekonomska totalka.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Meni na boschu zeza odtaljevanje (total nofrost) in led lahko blokira ventilator, ki "transportira" mraz iz zamrzovalnega dela v hladilnik.
Pomaga, če ga odtalimo po starem, kar traja več kot 24 ur. Potem je mir skoraj eno leto. Če bi crknil ventilator, bi bila po oceni serviserja po telefonu tudi ekonomska totalka.

sem odmrznil skrinjo + hladilnik. nekaj ledu se je nabralo na izmenjevalcu ...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.212
4.695
113
Transport hladnega zraka iz zamrzovalnega dela v hladilnik je verjetno z ventilatorjem. Če ta sistem ne deluje, bi simptomi lahko bili taki kot jih opisuješ.