IZKUŠNJE S PONUDNIKOM BOB!

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.745
357
83
Vipavska dolina
Danes sem postal tudi sam naročnik boba, sicer 4 cente + 1 GB prenosa podatkov.
No razumem, da se na spletni strani še ni spremenilo in me še vedno beleži kot predplačnika, ampak zanima me bolj ena druga zadeva.
V torek smo dobili pogodbo v podpis ter pooblastilo za prenos stare številke pa me zanima kdaj lahko pričakujem prenos številke. Ali se bo to zgodilo naslednji teden; ponedeljek naj bi bil normalen delovni dan, torek s skrajšanim delovnikom
smile-1.gif
, kako je pa glede tega tam poskrbljeno.

EDIT:
PS še dodatek

Medtem ko sem tole pisal sem dobil mail za potrditev svojega el. naslova
"Zahvaljujemo se vam za elektronski način poslovanja z bobom. Da boste lahko izkoristili vse prednosti, ki vam jih nudi elektronsko poslovanje, vas prosimo, da s klikom na spodnjo povezavo potrdite naslov elektronske pošte:"

potrdil in sedaj mi ne deluje več uporabniško ime oz. geslo za prijavo na spletno stran.

Kolikor berem tule naj bi imel @borovnica določene informacije glede bob-a, pa me zanima glede zgoraj navedenega. Oziroma če se je še kdo ubadal s podobnim problemom kako ga je rešil (preden se obrnem z maili) na "teh. pomoč"

Aja čakal sem skoraj do zadnjega ker imam kljub vsemu aktivno naročnino še pri prejšnjem operaterju.

Pa še ena izkušnja, malce so pri pošiljanju pomešali pogodbe :D

Hvala za odgovor
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

V petek sem poslal za prenos cifre, v ponedeljek je prišel sms, v torek preneseno...
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
746
16
18
Glede prenosa številke: jaz sem pogodbo in aktivacijsko kodo dobil v ponedeljek, poskeniral zahtevo za prenos številke in jim poslal na info mail, ob 15h sem dobil sms da bo ob 00.30 prenos številke. V torek sem staro številko že imel na bobu. Res je bilo hitro opravljeno.
 

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.862
12
38
Hej. Po moje si vmes postal narocnik in je zato predhoden racun na predplacniski izbrisan. Probaj na novo dolociti uporabnisko ime in geslo. Zaradi varnosti se raje izbrise, ker si bil kot predplacnik anonimrn opersterju, pa ima sedaj lahjo druga oseba kot narocmik in da ne bi imel napacen vpogleda. To je to po moje :)
 

Alioth

Pripravnik
8. avg 2007
469
7
18
Najbrž si bil kot predplačnik že prijavljen v mojbob. Ko se je razmerje spremenilo v naročniško, se ti je mojbob račun izbrisal, verjetno pa se ne moreš več registrirati pod istim uporabniškim imenom kot prej. Enako se je zgodilo meni, sledilo je cel kup neuspešnih poskusov reševanja prek info, zadevo pa je rešil šele prijazen član tega foruma.
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.745
357
83
Vipavska dolina
Ja to je bilo, sedaj sem se po par poizkusih le uspel, upam pa da ko se zamenja številka da ne bo treba spet ponovno
smile-1.gif


Ravno zaradi tega sem se najprej obrnil sem, da ne bi brezveze moril s maili

Hvala vsem za pomoč
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.745
357
83
Vipavska dolina
Spet jaz

No meni še niso prenesli številke so jo pa drugemu družinskemu članu. In sedaj imam eno vprašanje. Ob klicu na njeno številko telefon ne prikaže št. pač pa samo napis klic. Menjali smo tudi sim kartice da bi preverili ali je s tel. nastavitvami kaj narobe ali kaj drugega. V glavnem tudi po menjavi in novem klicu številke ne prikaže, tako da verjetno je nekaj s sim kartico.
Zdaj me pa zanima ali so potrebne kakšne dodatne nastavitve, ali je to splošna praksa pri bob-ih ali je kaj s sim kartico.

Za vsakršenkoli namig, še posebej za rešitev tega se vam že vnaprej zahvaljujem.
 

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.862
12
38
A imaš v telefonu nastavljeno skrito številko?

Ne, ni praksa boba.
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.745
357
83
Vipavska dolina
Ni nastavljena skrita številka. SMS če pošljemo napiše uporabnika, isto smo testirali, da smo iz telefona na isto številko (vem neumnost sam sebi pošiljat sms ampak da poizkusiš vse zadeve) poslali sms in je pokazalo številko. V glavnem sumim na kakšno malenkost ampak mi ni jasno kje bi bil "catch".

EDIT:

Sedaj smo v telefonu menjali bob kartico z 2 drugima bob karticama, tisti dve prikažejo številko, tako da sumim na tisto prvo sim kartico.
Je pa ob naročilu bila vklopljena trajno skrita številka, res pa sedaj na bob strani tega tam ne piše več. Sicer je bila tudi na še eni vklopljena, ampak s tisto sim kartico številko prikaže. Ampak je pa razlika, ker prva kartica je že v naročniškem razmerju ostale dve sta pač še vedno predplačniški.

Ostalo pa ne vem več kaj bi naredil,. Če ne bo druge jih bomo kontaktirali prek maila kaj se lahko ukrene...
 
Nazadnje urejeno:

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.862
12
38
Pri SMS se vedno izpiše skrita številka, pri klicu ne.

Verjetno imaš na tisti kartici narejeno skrito številko, tako da najdi med klicnimi nastavitvami, ko imaš kartico v telefonu in probaj omogočiti prikaz svoje številke.
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.745
357
83
Vipavska dolina
Ne prikaže številke tistega kateri te kliče, oz. napiše klic. Če kličeš s to številko na drugi telefon številko prikaže (torej ne skriješ lastne identitete ampak ostale), ravno to mi ne gre v račun kje bi lahko bila napaka.

EDIT:

Zdej smo se nakej igrali še s skrivanjem identitete ter vklapljanjem skrite številke na njihovi strani.
Zdaj deluje pa upam da bo delovalo še naprej.
Razen če so mogoče oni kaj rešili, saj jjim je bil poslan mail. Konec koncev upam da je to to, ker je resnično zoprno če te nekdo kliče in ne veš kdo, še posebej če te ne dobi in je treba vrniti klic.
tongue-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.862
12
38
A, narobe sem te razumel.

Ja, upam, da bo sedaj vse OK!
smile-1.gif


LP,
Sašo
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Kakšne imate izkušnje z Bob signalom? Še posebej izven urbanih središč? A ima bob 4c možnost da ti pošlje Sms če nisi dosegljiv?
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
To je A1 omrežje (bivši simobil). 3G in LTE omrežje je po mojih izkušnjah boljše od Telekomovega, kar se pokritosti tiče (seveda pa obstajajo območja, kjer je Telekom boljši). SMS o nedosegljivosti bi moral delovati ne glede na paket.
 
  • Všeč mi je
Reactions: as21