Izklop prikaza SMS teksta

bsa

Pripravnik
2. sep 2007
67
0
6
Zivjo,

Zanima me, ce kdo ve kako izklopiti prikaz celotnega teksta SMS sporocila takoj ko je sprejet.

Torej da samo napise da je SMS in ga ne prikaze avtomatsko.

Dlancnik: HTC P3600, WM5

Mogoce obstaja kak reg hack ali podobno...

Hvala!
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Zanimivo. Meni pa prikaze oblacek-notification na wm6. Sem pa zdaj gledal v nastavitve sms pa ni videt neke take opcije.Si ze kaj razmislal o nadgraditvi na wm6??
evil.gif




Pojdi v settings> sounds and notifications> notifications> pod EVENT izberi new text message > odkljukaj display message on screen( ne sme bit kljukice).



poročaj.
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
Štima!
aplauz.gif

Sem se tudi jaz že nekaj časa spraševal, če se to da urediti (pa se nisem pretirano obremenjeval s tem)in to je točno to!
Hvala!
 

bsa

Pripravnik
2. sep 2007
67
0
6
Hvala! Sicer sem vmes ze nasel ampak bo sigurno se komu prisu prav nasvet... Je bilo preenostavno zato pa nisem nasel takoj
wink-1.gif
;);)
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Mene pa moti, da ko pišem SMS imam spodaj napisano številko 160...ko nabijam črke pride do cifre 70, nakar mi napiše 2 messages, torej da bo poslalo že 2 sporočili...WTF?!!! Kako to popravit? Kaj mi pol piše 160 črk?
 

bsa

Pripravnik
2. sep 2007
67
0
6
A uporabljas slucajno sumnike? ščž? ker ce jih je to razlog! sumniki ti ne poberejo 1 znaka ampak precej vec....
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Bom poskusil pa jutri sporočim, ker nimam trenutno PDAja pri sebi. Vseeno pa je malo čudno da bi par šumnikov pobralo kar polovico dovoljenih črk?! Na navadnem telefonu sem pisal šumnike pa nisem opazil da bi imelo 1 sporočilo manj kot 160 črk.
Booo...
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
NI hec da bi "par " šumnikov pobralo toliko znakov. Hec je v tem da ti tudi en sam šumnk "zjebe" zadevo, in sicer zado ker to ni več "plain text" (al neki tazga) ampak je še rich text (al neki tazga) uglavnem ko dodaš en šumnik ti spremeni na UTF sistem ki ima drugačen binarni zapis in zat pobere več prostora, približno pol manj texta lahko napišeš, že če dodaš samo en šumnik.
Prejšnji telefon te na to morda ni opozarjal in niti nisi vedel da pošiljaš dva sporočila.

Zgoraj navedeno verjetno ni čisto točno da se ne bo kdo preveč upičil v napisano ampak princip je pa kar pravi, tolko sem se namreč zapomnil od takrat ko sem sam to raziskoval.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Uporabnik Telefunken pravi:
Bom poskusil pa jutri sporočim, ker nimam trenutno PDAja pri sebi. Vseeno pa je malo čudno da bi par šumnikov pobralo kar polovico dovoljenih črk?! Na navadnem telefonu sem pisal šumnike pa nisem opazil da bi imelo 1 sporočilo manj kot 160 črk.
Booo...


Na vseh telefonih, ki znajo posiljat sporocila v unicode (UTF-8) formatu je tako, da cim je v besedilu en sumnik ali sicnik ali pa kaksen znak, ki ga ni v standardni ACSII tabeli, samodejno preklopi v unicode nacin, pri katerem lahko napises samo 69 oz. 70 znakov...

Navadna ASCII tabela uporablja po 7 bitov za en znak, unicode pa uporablja 16 bitov za en znak...

Pri nekaterih starejsih telefonih je sumnike samodejno nadomestilo z navadnimi znaki in se je sporocilo poslalo ven normalno... seveda brez sumnikov...