Izbiram med prenosnikoma

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Nekako izbiram med tema dvema. A sem kaj zgrešil, razen tega da ima ne slabšo grafiko, drugi pa LTE modul?

Pro at contra med izbranima?


 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
nucaš lte? vzameš lte. nucaš spodobno grafično (rang quadre)? vzameš zbook. oba sta višja modela hp-jeve linije. kaj pa misliš delati?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.832
1.061
113
www.adriamedia.si

Pred kratkim nabavil i5 varianto, super. Verjamem da je z i7 najnovejše generacije še toliko bolj. Na dotik občutljiov zaslon je uporabnici tudi zelo praktičen. Na prvi pregled in otip je izdelava super.

Tazen seveda, če mora biti HP. Potem raje ZBook. imam službeni Elitebook, ki je cenovno recimo nekje enakovreden kupljenemu Acerju (no, v resnici dražji, ampak korporacije dobijo druge cene), pa je Acer definitvno boljši.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.184
5.728
113
Jaz imam 840 g6, sicer z i5 procesorjem, pa je veliko boljši od starega elitebooka, ki sem ga imel prej. V bistvu je presenetljivo dobro narejen. Bi pa zaradi slabih izkušenj s hp-ji iz preteklosti okoli njih naredil obhod oz., če že hp, potem bi vzel zbooka, ker je še višje na hpjevi prehrambeni lestvici.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.287
818
113
Po slabih izkušnjah z HP v firmi, kupujemo samo še Lenovo ThinkPad serije T ali pa X. Ni nek pojem lepote (no, stvar okusa), ker se pa kvalite tiče pa svetlobna leta pred HP. Enako velja za vzdržljivost. Zaenkrat tudi pomislimo ne, da bi kaj drugega kupili.
 

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
Po slabih izkušnjah z HP v firmi, kupujemo samo še Lenovo ThinkPad serije T ali pa X. Ni nek pojem lepote (no, stvar okusa), ker se pa kvalite tiče pa svetlobna leta pred HP. Enako velja za vzdržljivost. Zaenkrat tudi pomislimo ne, da bi kaj drugega kupili.
S katero serijo ter kakšne težave ste imeli? HP je namreč pokupil kar nekaj firm, ki so proizvajale prenosnike, med drugim tudi nizkocenovne in nekvalitetne. Zato tudi toliko različnih serij. Recimo Compaq je že ena taka. Zato je pri HPju težko kar tako posploševat. Znajo narest tudi kvalitetne izdelke, seveda za primerno ceno. Ne moraš pa za 200€ pričakovat top šit robe
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.184
5.728
113
No pri nas v stari firmi so thinkpade menjali z elitebooki, ker se jih je dobilo za dobro ceno skupaj s serverji in vsem ostalim od hpja. Je potem kmalu padla prepoved kupovanja tega šrota. S serverji in desktopi ni bilo težav, laptopi pa adijo pamet :S

No zdaj sem v drugi firmi pa imam spet elitebooka. Zaenkrat dela pa lušen je. Ker ga jaz ne plačam se ne obremenjujem, če bo šel po zlu.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.287
818
113
S katero serijo ter kakšne težave ste imeli? HP je namreč pokupil kar nekaj firm, ki so proizvajale prenosnike, med drugim tudi nizkocenovne in nekvalitetne. Zato tudi toliko različnih serij. Recimo Compaq je že ena taka. Zato je pri HPju težko kar tako posploševat. Znajo narest tudi kvalitetne izdelke, seveda za primerno ceno. Ne moraš pa za 200€ pričakovat top šit robe

Elitebook.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.287
818
113
Če hočete pro zadevo od HP bo treba po zbookih poseči :) tisto pa špila tako kot treba, enako kot dell precision serija ali pa Lenovo P

Verjamem. Ampak kolikor vem, tudi na račun večje teže in slabše avtonomije baterija. Smi smo zdaj ma T490 in T490s. Glede slednjega je vsaj zame to najboljši prejosnik na office uporabo. Baterija, teža, kvaliteta... price/performance
 

scmoky

Pripravnik
11. dec 2007
186
10
18
Štajerska metropola
Presneto office uporaba :p nevem zakaj potem rabite sploh t490. Tile trije zgornji primeri so pač mobile workstation in so rang višje od T490. Od lenova imam doma legendarnega thinkpada x220 in ga še vedno redno uporabljam.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.441
1.235
113
Iskajoč brata
Moj glas gre tudi za Lenovo T.
Kolebal sem med 490 in 590, vendar zararadi "odletavanja" na teren sem se odločil za 590.
Imel sem tudi elitebook in nisem bil zadovoljen....

Ko greš v ta razred prenosnikov itak vsi delujejo dobro, saj imajo vsebino odlično. Razlike se delajo med materiali izdelave, težo, baterijo, pregrevanjem ohišja,...