Izbira VDSL/ADSL internetnega ponudnika

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.780
379
83
Vipavska dolina
Tole je pa top...

No jaz sem že na innboxu, na vprašanje koliko se postavi 43.5/6.5, res pa tega ne morem več videt edino če bi bil Mikrohard tko dober pa kaj "namignil"...
Ampak sej upam da bo zgolj delovalo, Fritz se pri meni ni ujel ravno najbolje, sem imel pa 7360 verzijo.
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
"Margini" pa full primerni za IP_TV in neprekinjanje linije
sprasujem se.gif

Tudi ping je verjetno primerljiv z odzivnostjo "mrtvega konja ob 24h"
sprasujem se.gif


Pa z Poweruserjem se ni za hvalit, ker bo šel kmali "po gobe" ker je spet "izcurio"
jezen.gif
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.833
730
113
www.jernej.org
Se ne hvalim z ničemer... pa brez skrbi. Nič ni "izcurilo" in nič ne bo "izcurilo". Obstajajo namreč tudi ljudje, ki pač imajo dostop in ljudje, ki ta gesla nastavljajo, itd itd...

Ping je čisto soliden, IPTV dela v 99% primerov brez težav. So pa problemi ob slabem vremenu (hint: nevihte). Ko so nas priklopili pred leti, je bil margin še cca 40/8... potem se je pa s priklopom večih sosedov ustrezno zmanjšal (ob lepem vremenu še vedno doseže 35/6). Tako pač je, če so kabli v zraku...

Nas pa ravno danes preklopijo na T-2 (P2P Wi-Fi 40/20, 200m zračne linije). Upam, da bo tukaj linija bolj stabilna
smile-1.gif


Edit: evo... T-2 laufa na polno
smile-1.gif


5299902711.png
 
Nazadnje urejeno:

jinetera

Pripravnik
7. sep 2007
544
8
18
Zakaj Telekom? Moja, ki imam Telekom (in sosedova, ki ima Amis) izkušnja:

Pri nas:
sreda - 19.20 zagrmi, takoj klic na telekom
četrtek - 16.00 pride telekom, zamenja modem in nekaj v centrali in deluje vse... v manj kot 24 urah

Sosed:
sreda - 19.20 zagrmi
četrtek - 8.00 kliče na Amis
petek - 16.00 pride telekom, do hiše je ok (od nas je šel k njim)
ponedeljek - po pošti pride nov modem od Amisa. Ne dela. Ponoven klic na Amis.
torek, danes - 17.00 pride telekom še enkrat. Do hiše je v redu. Kot kaže je še nekaj narobe na kablu od omarice do modema. Sedaj čaka... jutri bo že en teden brez vsega...
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
odvisno tudi kake kable imaš po bajti.
v prejšnjem stanovanju je bilo svašta zvezano in nekaj kar na roke:/
pol je pa delalo al pa ni delalo. je šlo kr nekaj slabe volje dokler nisem potegnil nov kabel direkt iz omarce do modema.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
No bom še jaz tu vprašal
smile-1.gif


Trenutno imamo doma EVJ kabelsko - njihov trojček. Programska shema je bolj boga, nekaj programov je še vedno v analogni shemi (torej še vedno imajo ločene programe), internet pa je odličen in sicer 25/3.

Po 7 letih smo se doma odločili, da bi pa vseeno imeli raje malo počasnejši internet in kakšen TV program več + dodatne storitve, kot so časovni zamik, gledanje TV na telefonu, tablici itd....

Zato smo pogledali ponudbe na trgu in trenutno nam je najbolj zanimiva ponudba od T2 in sicer njihov paket ORANŽNI DIAMANT

Trenutno plačujemo 49 EUR pri EVJ.

Za 3,99 EUR dražje na mesec bi prejeli:
- na VDSL (edino to je možno na mojem naslovu) bi naj dosegal v teoriji 40/2 (v praksi verjetno pol manj)
- Paket XL HD (naročnina na TV storitve s 230+ programi (tudi v HD))
- TV časovne funkcije (časovni zamik 72 ur)
- tv2go (mobilna televizija)
- TV vmesnik (vmesnik za spremljanje TV programov (tudi v HD))

Kako ste kaj zadovoljni s T2?

Centrala je oddaljena 500m do mojega naslova in pravijo, da je razdalja odlična in da bi moral dosegat hitrost čez 20 brez težav.

Torej VDSL ponudba od T2 se mi zdi solidna (če se vežeš za 24 mesecev je cena paketa 52,99 EUR).

Imate morda kakšen drug predlog? Alternativa je Telekom Slovenije, ampak ne vem kateri paket.

Aja pa še nekaj: od našega stanovanja moremo sami po notranji strani bloka potegniti UTP kabel do kleti, kjer se nahaja omarica. Tega ne počnejo na T2 in tudi na TS tega ne počnejo (sem klical in jim vse obrazložil in pravijo, da si morem sam potegnit). No sedaj je pa problem, da jaz tega ne znam (oziroma bi se namatral), zato bom moral kakega električarja poklicat, da bi on to uredi. Vprašanje je tudi to, kako bodo sosedi sprejeli to povezavo kabla po steni do kleti
rolleyes-1.gif



Hvala!
wink-1.gif
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Pri T-2 dela vse tako, kot se šika. Pred kakim mesecem so imeli nekaj dni težave s časovnim zamikom, sedaj pa spet vse dela brezhibno, kot že nekaj let.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Telekom:

V soboto trešči in pride do izpada telefonije in interneta, zadeva se takoj javi. V nedeljo pride nekdo iz telekoma, nič ne pokliče in javi samo odvrže listek, da je bil tam, lastnik pa pri sosedu in bi lahko bil za 2 minute tam. Obljubijo, da pridejo naslednji dan, ampak ni nobenega, se kliče gor, spet obljube in spet nič v torek. V sredo vendarle pride nekdo naredi neke meritve in gre, danes so šele prišli iz GVOja popravljati. Ves ta čas ni bilo telefonije in interneta, gre pa za storitve, katere so bile vezane na podjetje. Žalost od operaterja.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.043
322
83
Goriska
Tudi pri meni podoben primer, napaka javljena, odpravljena pa v roku cca 7 dni, ker je bila neka večja napaka.

Reklamiral račun, dobil dobropis za cel mesec zastonj, tako da je bilo na koncu ok, ker smo za internet priklopili hotspot za ta čas
smile-1.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Soseda, ki je stanovanje pod mano, mi je povedala, da imajo občasne napake in morejo vedno klicat na Telekom in se sicer odpravi, ampak če je teh ponavljajočih se napak v 1 mesecu veliko, potem raje ostanem na kablu in pri EVJ, pa čeprav z manjšo programsko shemo!

Sem alergičen na izpade in mislim, da bi s časoma samo živce zgubljal po nepotrebnem.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.757
115
63
Citat:
Uporabnik titov pravi:
Telekom:

V soboto trešči in pride do izpada telefonije in interneta, zadeva se takoj javi. V nedeljo pride nekdo iz telekoma, nič ne pokliče in javi samo odvrže listek, da je bil tam, lastnik pa pri sosedu in bi lahko bil za 2 minute tam. Obljubijo, da pridejo naslednji dan, ampak ni nobenega, se kliče gor, spet obljube in spet nič v torek. V sredo vendarle pride nekdo naredi neke meritve in gre, danes so šele prišli iz GVOja popravljati. Ves ta čas ni bilo telefonije in interneta, gre pa za storitve, katere so bile vezane na podjetje. Žalost od operaterja.

Prednostna obravnava
grims-1.gif
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Položnica je bla že tako zelo visoka... Ker je lastniku seveda dopizdil ta neresen odziv bodo na račun teh 8€ ob 150€ mesečno.
smile-1.gif
Če bodo takšni, do vseh strank, ne bo računice s to prednostno obravnavo. :D
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.113
753
113
pri xDSL je kvaliteta kablov od centrale do tebe ključnega pomena. oče im T2 VDSL, od centrale zračno oddaljen kakkih 300m. ima 2×IPTV HD priključek, vendar če sta oba TV prižgana, začnejo HD programi kockati in mora preklopiti na SD.
pozanimaj se pri ostalih sosedih, ki imajo T2, kak paket imajo in kako jim deluje.
 

rs1975

Pripravnik
1. nov 2008
228
1
18
Citat:
Uporabnik titov pravi:
Telekom:

V soboto trešči in pride do izpada telefonije in interneta, zadeva se takoj javi. V nedeljo pride nekdo iz telekoma, nič ne pokliče in javi samo odvrže listek, da je bil tam, lastnik pa pri sosedu in bi lahko bil za 2 minute tam. Obljubijo, da pridejo naslednji dan, ampak ni nobenega, se kliče gor, spet obljube in spet nič v torek. V sredo vendarle pride nekdo naredi neke meritve in gre, danes so šele prišli iz GVOja popravljati. Ves ta čas ni bilo telefonije in interneta, gre pa za storitve, katere so bile vezane na podjetje. Žalost od operaterja.

Niti ne vem, a ostali operaterji odpravljajo napake čez vikend?
Moraš vedet, da napake na kablu in posledično aktiviranje kabelske službe (GVO) ni napaka, katero se reši v nekaj minutah ali uri, dveh. Na žalost je tako, da bi potem GVO moral delati 24 ur na dan, da ne bi prihajalo do takega izpada naročnika...

V takih primerih je res rešitev SLA (prednostna obravnava), sploh če gre za podjetje. V tvojem primeru, ker je šlo za napako v kablu ti tudi menjava operaterja ne pomaga, ker bi na koncu to napako zopet odpravljal GVO. Seveda, če je govora o bakru, katerega vzdržuje Telekom (in GVO).
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.412
3.494
113
Če si resno podjetje si naredi backup preko Lte.
Nekateri boljši routerji to omogočajo.