Iz TVja narediti PC?

dotore

Pripravnik
18. avg 2007
438
3
18
Oj,
ker sem bol tko tko kar se tehnike tiče in zato bo moje vprašanja bolj čudno.....imel sem all-in-one pc pred 3 leti, crknil, ostal mi je stenski nosilec. Imam 3 leta star samsung smart TV, z vsemi pritiklinami, dvakrat vžgan in enkrat updejtam SW.
Kako to zadevo spravit na stenski nosilec in iz njega narediti monitor in računalnik v enem?Seveda bi uporabljal miško.
PC in a stick? Chromecast?Karkoli drugega?Nič?
Uporaba bi bila namenjena gledanju slik in pa osnovnemu internetnemu surfanju.
hvala
lp
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.395
484
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Prvo moraš vedeti kako Samsung TV spraviti na stenski nosilec. Tukaj sem bolj švoh. Glede računalniškega dela pa bi jz osebno vzel Raspberry Pi in ga priključil na HDMI izhod TV-ja. To bi bila po mojem najcenejša rešitev. Raspbery pi bi priključil na mrežo ali pa Wifi z donglom. Tukaj je samo vprašanje operacijskega sistema, moral bi se zadovoljiti z Raspbianom.
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Sam pa nebi raspbery pi uporabljal. Zadeva ni tako hitra. Za 60e dobis j1900, pa dodas palcko rama in disk, ki niso tako dragi. Dobis spodoben racunalnik, pa se win10 (tudi 8.1) se odlicno obnese za htpc npr...
 

dotore

Pripravnik
18. avg 2007
438
3
18
Hvala vsem za predloge....bom pogledal najprej glede nosilca, tisti mali strup od SSDja mi je pa zlo všeč.
Če ima še kdo kako idejo, vnaprej hvala.
lp