Iz telekoma na t2

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Ker so mi telekomovci z prvo aprilsko akcijo klescenja enot v paketu dvignili pokrov smo se v druzini dokoncno odlocili za prestop k drugemu operaterju. Zbral sem ponudbe in se najbolj mi ustreza ponudba t2. Ker bom prenesel vse se pravi tv internet fixni telefon in vse 3 mobilne stevilke me zanimajo izkusnje uporabnikov t2.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Naj te prijavi kak uporabnik T-2, pa si bosta lahko razdelila 40€. Drugače sem pa zadovoljen uporabnik že od samega začetka. Internet dela brezhibno, pri TV so pa informacije o programih in časovni zamik brez konkurence. Tudi s T2 T2go se ne more meriti vsaj EON, s katerim imam izkušnje in po novem deluje po vsej Evropi.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Naj te prijavi kak uporabnik T-2, pa si bosta lahko razdelila 40€. Drugače sem pa zadovoljen uporabnik že od samega začetka. Internet dela brezhibno, pri TV so pa informacije o programih in časovni zamik brez konkurence. Tudi s T2 T2go se ne more meriti vsaj EON, s katerim imam izkušnje in po novem deluje po vsej Evropi.

Jaz sem na T-2 prestopil s Telemacha (poznam pa tudi Telekomov sistem) in nikoli več se ne bi vrnil, oziroma nasploh šel kam drugam. Seveda tudi na T-2 ni vse idealno, a je v povprečju daleč boljše od konkurence in se popolnoma strinjam z bizijem.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.253
113
Kaj pa v sami kvaliteti signala je kakšna razlika med Telekomom/T2-jem/Telemachom?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.253
113
Dobra ponudba ta Oranžni Diamant HBO, prvo leto 40€ potem 66,99€ na mesec. To plačujem jaz pri Telekomu že 80€... Dajte malo napisat kar se tiče te T2 GSM telefonije, preko koga se to kliče? A imajo svoje repetitorje ali od Telekoma?
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
GSM telefonije od t2 ne poznam, dela v telekom omrežju, tudi LTE. svojih repetitorjev ima samo nekaj v slo, pa še to samo 3g. Baje pa ni LTE v gostovanju v tujini. kar se tiče kvalitete signala (verjetno misliš na IP TV). Od jeseni prvič uporabljam IP TV, prej sem bil na lokalnem kablašu, katerega je potem kupil Telekom. recimo SLO HD, POP HD, PLANET HD, EUROSPORT HD itd je imel na kabelski lepšo sliko, ta na T2 je verjetno bolj stisnjena. Ampak over all zadovoljen. prej sem pri telekomu kabelski trojček z cca 90 programi plačeval 47 EUR, po podražitvi bi bilo 50 EUR, hitrost 15/3. Od jeseni plačujem 49, po podražitvi 52 EUR za hitrost 200/20, stacionarni telefon in XL HD shema (paket t3 tera in XL HD shema). Od jeseni do sedaj sem imel samo eden poldnevni izpad interneta in TV, pa še to je bilo takrat ko je vse serverje v NM ven pometalo, tako da je bila cela dolenjska brez. Drugih izpadov nisem zaznal in vse deluje tekoče.

Tukaj klikni za T2 bazne. Bolj bogo je vse skup, ima pa LTE gostovanje v telekom omrežju

https://www.mobilna-telefonija.com/informator/bazne-postaje.html
 
Nazadnje urejeno:

nevednez

Pripravnik
6. avg 2009
49
26
18
Bil prej na T2, sedaj na telekomu.

iptv vmesnik od T2 je svetlobna leta spredaj glede na tekomovega. Telekomov je podn od podna.
pri T2 sem v 10ih letih 2x ali 3x klical na tehnično pomoč, sedaj pri telekomu 1x mesečno. Modem po resetu rabi 10 minut da se postavi. Pri T2 2-3minute. Resetiram ga vsak dan, ker se obesi.
Mobilna telefonija pri T2-hm, tu pa nimam lepih besed za T2. V slo načeloma ni bilo težav. Sem imel ročno nastavljeno na mobitelovo omrežje in je delalo. BP. če sem imel nastavljeno na avtomatsko, je preklapljal met T2 in mobitel omrežjem. In se je telefonu ''skeglalo''
Tujina... v tujini sem bil konstantno nedosegljiv. Niti avtomatska, niti ročna izbira operaterja ni pomagala. Telefon (sim kartica) se ni registrirala v tuje omrežje. Probal z več telefoni (Samsung note3, note4, iphone-nevem številke, verjetno 5, HTC, Huawei, nokia), menjavali sim kartice in niso hoteli ali niso znali popravit tega. Ko sem prišel nazaj v slo, pa se brez reseta (pa še to ni pomagalo vedno) ni hotel prijavit nazaj v telekom ali T2 omrežje. Vem da je to samo težava v nastavitvah pri T2, ni bil problem hardwerske narave, vendar ker niso tega odpravili in ker so mi še zavrnili reklamacijo, ker sem reklamiral nedelovanje mobilne telefonije, sem jih skenskal. Nažalost, kljub temu da sem z ostalimi storitvami bil ZELO zadovoljen.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Mobilno številko bi skenslal in namesto tega vzel stacionarno. Vpaketu T3 terra tudi v osnovi nudijo mobilno ampak lahko namesto nje vzameš stacionarno za isto ceno, pa še 200 minut iz mobilnega paketa XS ti prenesejo na stacionarno.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.253
113
Bil prej na T2, sedaj na telekomu.

iptv vmesnik od T2 je svetlobna leta spredaj glede na tekomovega. Telekomov je podn od podna.
pri T2 sem v 10ih letih 2x ali 3x klical na tehnično pomoč, sedaj pri telekomu 1x mesečno. Modem po resetu rabi 10 minut da se postavi. Pri T2 2-3minute. Resetiram ga vsak dan, ker se obesi.
Mobilna telefonija pri T2-hm, tu pa nimam lepih besed za T2. V slo načeloma ni bilo težav. Sem imel ročno nastavljeno na mobitelovo omrežje in je delalo. BP. če sem imel nastavljeno na avtomatsko, je preklapljal met T2 in mobitel omrežjem. In se je telefonu ''skeglalo''
Tujina... v tujini sem bil konstantno nedosegljiv. Niti avtomatska, niti ročna izbira operaterja ni pomagala. Telefon (sim kartica) se ni registrirala v tuje omrežje. Probal z več telefoni (Samsung note3, note4, iphone-nevem številke, verjetno 5, HTC, Huawei, nokia), menjavali sim kartice in niso hoteli ali niso znali popravit tega. Ko sem prišel nazaj v slo, pa se brez reseta (pa še to ni pomagalo vedno) ni hotel prijavit nazaj v telekom ali T2 omrežje. Vem da je to samo težava v nastavitvah pri T2, ni bil problem hardwerske narave, vendar ker niso tega odpravili in ker so mi še zavrnili reklamacijo, ker sem reklamiral nedelovanje mobilne telefonije, sem jih skenskal. Nažalost, kljub temu da sem z ostalimi storitvami bil ZELO zadovoljen.

Ok hvala za povedano, torej tudi če mi ga dajo za 30€ mesečno jih ne vzamem če mobilna telefonija ne deluje 100%. Kar se pa tiče vmesnika je meni Telekomov odličen (drugih ne poznam). Kar se tiče obešanja, Modri paket plus imam od decembra 2017, niti enkrat se zadeva ni obesila, zaštekala ali karkoli drugega tako da tudi reset ni bil potreben. Vmes se je vmesnik edino ene 2x SW updatal, to je vse. Gledam ves čas HBO GO v FULL HD, stvar piči brez pike. Prav tako časovni preskoki in vse ostalo. Je pa res da sem ene 50m stran od njihove "bazne" postaje ali kako se stvar imenuje. Enako internet, niti enkrat da stvar ne bi delovala. Očitno je še vedno zelo pomembno na kateri lokaciji si. Morda razmislim o kakšnem njihovem paketu brez mobilne telefonije če je to možno in ugodno...
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Seveda je možno. T3 paketi recimo. V konfiguratorju označiš stacionarni telefon namesto mobilni XS. Pa če kak bob zraven vzameš, pa si na podobni ceni kot oranžni diamant, no na T3 moraš HBO doplačat. Overall boš na 80 EUr kot na telekomu. Vsi so tam nekje z ceno, ni več velikih razlik.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.253
113
No itak sem še vezan do decembra, na telefonski številki pa še dlje tako da bo očitno ostal kar Telekom...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.253
113
Huh zdaj sem se spomnil in gledam, cenjeni T2 nima HD sheme pri SPORT KLUBIH kar je zame velik fail... ne pride v poštev, nikakor.