iz 2 sobnega v 2 in pol sobnega

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
Ima kdo kak naslov strani, kjer bi lahko dobil kak brezplačen nasvet kako v dvo sobnem stanovanju naredit še eno malo otroško sobco.
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
.. v prilogi.
 

Priponke

  • 303173-2SS.doc
    39,5 KB · Ogledi: 399
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.212
1.835
113
v kolikor med kuhinjo in dnevno sobo stenani nosilna (kar dvomim da je) jo sesuješ..tako povečaš prostor, potem pa s knaufom zapreš (zgornji del - na skici) dnevne sobe..torej še malo podaljšaš hodnik navzdol...ter zapreš nekje do polovice...torej da je postelja nekako skrita...pisalna miza za njo (ob desni steni) pa je vidna v prostor.

V glavnem zapreš zgornji deldnevne sobe..rabiš pa 90 cm za posteljo, ter kakih 50 za dostop...torej 1,4 metra. Dnevna je potem sicer ožja, je pa odprta v kuhinjo (ki takole po občutku ni pretirano majhna)
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
je nosilna - betonska stena ta, ki gre po sredini stanovanja, torej med spalnico in hodnikom ter dnevno in kuhijo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.443
5.925
113
pri taščici
jaz vidim edino rešitev da podreš steno med spalnico in dnevno in potem narediš sobo delno na račun spalnice predvsem pa na del dnevne (zgornji desni del sobe)
Predvidevam da dodatnih oken ne moreš narediti?
Če bi okno od spalnice delil na dva prostora potem v nobenem prostoru ne bo dovolj svetlobe?!
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
nekako sem sam prišel do rešitve
rolleyes-1.gif

podrem steno med spalnico in dnevno sobo, prestavim steno za 90-100 cm v dnevno in prezidam spalnico.
glej prilogo
d055.gif


problem - kako prezračit "novo" spalnico. bi sploh šla soba brez oken?
 

Priponke

  • 342695-2SS+kab.doc
    37 KB · Ogledi: 304

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Pred dobrim tednom sem bil v Ikeji in so imeli kar nekaj ful lepih otroških sobic. Za cene vem, da so kar ugodne, ker je znanec pred kratkim šel takšno sobico gor iskati. Za kvaliteto pa nebi vedel. Nisem ravno preverjal kako je zadeva sestavljena sem pa ugotovil, da moraš vsako stvar preveriti. Nekaj je pač dobro, drugo ne. Imajo pa ful raznoraznih dodatkov za otroške sobe.
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
sem tudi malo gledal po www.ikea.at , vendar nisem našel nič pametnega. vse so za večje sobe. ta zgoraj je fajna za tako malo sobco, ko imaš vse posteljo in omare na manj kot dveh kvadratnih metrih.

Prosim še za mnenje glede prezračevanja spalnice.
hvala
nahrung002.gif
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Nimam sicer mnenja o prezračevanju spalnice, imam pa en pomislek...
Namreč, eno že tako majhno sobo boš prepolovil in iz nje naredil dve miniaturne celice, kjer se bo komaj mogoče obrnit, pa še ena bo brez okna... Tudi ne vem, kaj misliš stlačit v 180 široko spalnico. Še postelja ne gre not... Skratka - jest ne bi. Na tvojem mestu bi obstoječo spalnico tako kot je prekvalificiral v otroško sobo, dnevno sobo pa v spalnico...
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
klik

Kaj pa če bi samo dnevno sobo prepolovil. Vrata bi zazidal ali pa tudi ne, ter naredil nova da bi imel vhod še iz jedilnice. Predelna stena pa bi bila drsna v vse smeri, naprimer iz treh kosov, sama stena pa bi bila iz kakšnega motnega stekla. Tako bi jo lahko prezračil pa še svetlobo bi dobila.
 
Nazadnje urejeno:

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Evo še moj predlog. Vendar bo tole tesno!!!

Kot prvo. Na razpolago je eno okno za dve sobi. Absolutno mora okno dobit otroška soba, saj se bo tam otrok igral, delal domače naloge, nasploh odraščal...

Odrasli potrebujejo spalnico za spanje, počivanje in seksanje!
grin1.gif

In kje tukaj rabiš dnevno svetlobo? Rabiš samo nek prezračevalni sistem.

Med dnevno sobo in kuhinjo pa je treba obvezno prebit steno, da tisti del hodnika postane ali raztegnjena jedilnica ali pa že del dnevne sobe.

Odprtino v novo spalnico se samo obzida, odprtina je že obstoječa.
 

Priponke

  • 344162-2v3.doc
    40,5 KB · Ogledi: 278

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
zmaga.gif
super. hvala obema.
je res tisti pregovor "več glav več ve". sam res ne bi prišel do takih rešitev.
sedaj bo treba malo prespat in se odločit za najbolj optimalno rešitev.
 

Mr_Orange

Pripravnik
15. avg 2007
723
3
18
48
Murgle
Citat:
Uporabnik Abeta pravi:
še to . . .
notri sem mislil vršt neko tako sobico
DSC00187_resize.jpg


www.izi-mobili.si

pozna kdo? so OK?
hvala
nahrung002.gif

Zdravo,

Za našega juniorja smo nabavili Izi mobili sobico. Izbirali smo pravzaprav med Mali princ (Iles Idrija) in pa Izi mobili (malega princa smo nabavli ob prihodu prvega podmladka). Cena sicer je nekoliko nižja pri malem princu (v rangu do 105) imajo pa pri Izi mobili eno veliko prednost za uporabo v majhnih sobah. Namreč, če si omisliš posteljo na višini (zelo praktično) so omare na katerih postelja stoji globine 95 cm - to se pravi po celi globini postelje - na zadnji strani so police, pred njimi pa še palica za obešalnike. pri Malem princu pa so bile omare lahko globine največ 60 cm, torej prostor pod posteljo ni bil v popolnosti izkoriščen.

Kar se kvalitete tiče ni nobenih pripomb niti pri enem niti pri drugem, dobava in sestavljanje je seveda v ceni pri obeh.

Če te še kaj zanima pa pobaraj...
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.933
825
113
Na tisti steni med spalnico in sobico pa narediš pod stropom dve vrsti steklakov (stekleni cigli).
Pa imaš še naravno svetlobo.