Italija ... radar … kazen

igi

Guru
13. okt 2007
5.338
974
113
Celje
Obišči stran
Žlahtnik dobil pozdrave iz Italije. Slabo leto dni nazaj se je menda prehitro peljal. Na 70 so mu namerili 87... OK se zgodi...

Pozdravček je pa vreden 184€. Če plača v petih dneh dobi 30% popusta, če ne plača v 60 dneh se cena dvigne na 467€!

Nalog je v italijanščini in angleščini. Brez fotografije. Verjetno je res se prehitro peljal, ampak a ni tako, da bi nalog moral biti v SLO jeziku in predvsem, da si NE SMEJO zaračunavati dodatnih stroškov poleg kazni?

Mal berem po netu in ena od razlag je:
http://amblubiana.esteri.it/ambasciata_lubiana/resource/doc/2018/04/v_zvezi_s_prispevkom.pdf

Itak bo plačal, ker je večkrat v tistih koncih, pa vseeno, a je to res OK način kaznovanja?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.195
113
Kakšni dodatni stroški? A je 184 kazen ali še kaj drugega zraven?
Od koga je to dobil? Od kakšnega našega odvetnika?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.338
974
113
Celje
Obišči stran
Kakšni dodatni stroški? A je 184 kazen ali še kaj drugega zraven?
Od koga je to dobil? Od kakšnega našega odvetnika?

piše 169+15 for charges. Samo tudi 169 kolikor gledam na netu je previsok znesek za kazen... In v razlagi iz linka, ki sem jo našel na netu piše, da poleg kazni zaračunavajo tudi stroške pridobitve podatkov "po ceniku". Pošta je prišla iz comune Latisana, polizia municipale.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Deluje ok.

V bistvu je tudi "dodatni strošek" nekako pošteno odmerjen, sploh če se spomnimo, kako so to delali Hrvati (20 eur kazni, recimo za parkiranje in 150 eur stroška poizvedbe).

Mislim pa da se zna število teh kazni iz Italije povečati, saj so okoli Palmanove več deset kilometrska dela na cesti, kjer je omejitev 80, ob menjavah pasov pa 60. Videl sem kar par radarjev, videl pa sem tudi precej slovencev, ki so mirno "pičili" mimo z vsaj 100km/h.
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
Upss...tole mimo Palmanove zna tudi mene trofit, ce drzijo tvoje besede. Kaj tile njihovi radarji slikajo tudi ponoci - naceloma bi se moral kaksen blisk videt??
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.338
974
113
Celje
Obišči stran
Deluje ok.

V bistvu je tudi "dodatni strošek" nekako pošteno odmerjen, sploh če se spomnimo, kako so to delali Hrvati (20 eur kazni, recimo za parkiranje in 150 eur stroška poizvedbe).

Mislim pa da se zna število teh kazni iz Italije povečati, saj so okoli Palmanove več deset kilometrska dela na cesti, kjer je omejitev 80, ob menjavah pasov pa 60. Videl sem kar par radarjev, videl pa sem tudi precej slovencev, ki so mirno "pičili" mimo z vsaj 100km/h.

Ja sam kolikor je meni znano za Hrvate (sem bil med dobitniki takšne izterjave) je vse padlo po pritožbi. Ker kolikor imam v spominu je prav ta "dodatni" strošek sporen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Upss...tole mimo Palmanove zna tudi mene trofit, ce drzijo tvoje besede. Kaj tile njihovi radarji slikajo tudi ponoci - naceloma bi se moral kaksen blisk videt??

Radarjev je na tem delu vsaj 10 v vsako smer. Montirani so v ograji in zgoraj blinka belomodra lučka (se vidi ponoči na daleč). Ali res slika ali ne pa ne vem, v zadnjem mesecu sem šel 2x čez ta del in sem bil z 90 km/h po števcu najpočasnejši.
 
Nazadnje urejeno:

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Tudi moje opažanje je podobno, omejitev zaradi del 60 kmh, se mi je šlepar nalimal na rit ker ni jebal sploh in je vozil 90 kmh, ostali vozniki isto, kot da teh radarjev nebi bilo, čeprav so bili lepo označeni in tudi ponoči lepo vidni z utripajočo lučko.

Ne vem kaj naj si mislim, bomo videli čez kakšno leto, če bo kaj prišlo po pošti.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Tudi moje opažanje je podobno, omejitev zaradi del 60 kmh, se mi je šlepar nalimal na rit ker ni jebal sploh in je vozil 90 kmh, ostali vozniki isto, kot da teh radarjev nebi bilo, čeprav so bili lepo označeni in tudi ponoči lepo vidni z utripajočo lučko.

Ne vem kaj naj si mislim, bomo videli čez kakšno leto, če bo kaj prišlo po pošti.
Tudi sam sem isto doživel, pa sem prepričan, da vsaj v nekaj teh škatlah je bila zadeva noter. Hm. Cifre so pa podobne kot pri nas torej. Ni ravno poceni...
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.024
313
83
Goriska
Torej kje tocno so tile radarji, je kaj oznaceno?

Namrec konec meseca grem v Treviso pa ne bi rad kaj ekstra placeval, ker sem ze v Avstriji letos pustil vec kot 500€ za kazni.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.024
313
83
Goriska
Super, hvala se enkrat.

Se pravi drugace tam kjer so dela so samo prazne skatle, ker ravno 60 se verjetno ne bom peljala?

Kdaj so nocne, namrec, priletim nazaj ob cca 20.uri zvecer?
 

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
Ja , kjer so dela, so prazne škatle.
Zaprejo ponavad okol 11h zvečer v soboto in odprejo okol 8h zjutri v nedeljo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Poleg fiksnih škatel so včasih tudi radarji v kombijih, tudi ponoči. Tako da, vi samo gas, nima bit kej.