Istanbul z avtom

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.630
6.417
113
Letos poleti želim z avtom v Istanbul. Ker sem tam že bil vem, da so v glavnem v ožjem in širšem centru praktično skoraj vsi hoteli brez parkirišča. Razmišljal sem že, da bi avto pustil na parkirišču od letališča Ataturk, plačal tistih nekaj dni in naprej normalno podzemna, tramvaj itd... Zanima me, če mogoče kdo pozna kakšen hotel, s parkiriščem, ni potrebe, da je v centru, saj nameravam v Istanbul zaradi shopinga in ne turistično!? Seveda za normalno ceno, saj razni Hiltoni, Sheratoni itd..., vem da imajo parking!
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Če se ti pa splača z avtom v istanbul zarad šopinga... Iz ljubljane je to skup kakih 3000 km, to je samo benza 300€. Pol pa še cestnine itd. Si z letalom na cenejši varjanti.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Včasih je tudi pot cilj
wink-1.gif
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
Kje v Istanbulu bi pa želel imeti avto, ker center za Istanbul je dokaj širok pojem, velik dobrih 15 milijonov ljudi. Poznam nekaj ljudi dol, pa potem lahko povprašam.

 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.630
6.417
113
V Istanbulu sem že bil. Tokrat bi šel z otrokoma, zato je avto prednost. Bil bi pa to road trip z nekaj vmesnimi postanki in seveda shoping v Istanbulu. Istanbul poznam in vem kaj in kje kupiti! Mesto kot samo, pa je super destinacija in prepričan sem, da bosta otroka navdušena! Nisem pristaš ležanja na plaži, ali ob bazenu, zato mi je tak način veliko bolj zanimiv! Potrebujem samo info za kakšen hotl s parkingom. Vem da je v Istanbulu na tisoče hotelov, tudi s parkingom, vendar želim zadevo isplanirati v naprej.Z otroci si ne morem privoščiti lutanje po mestu in iskanje prenočišča! Če bi bil sam, bi šel tako ali tako z letalom...
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.630
6.417
113
Citat:
Uporabnik Tusi pravi:
Kje v Istanbulu bi pa želel imeti avto, ker center za Istanbul je dokaj širok pojem, velik dobrih 15 milijonov ljudi. Poznam nekaj ljudi dol, pa potem lahko povprašam.


Vsekakor na evropski strani, lahko nekje v bližni Ataturk Airport!. ZEYTINBURNU bi bilo zelo OK, ker je dobra povezava s tramvajem, pa tudi Shoping Mall Olivium ( http://www.olivium.com/gb-profile.asp ) se nahaja tam...
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Se strinjam, najboljše bi bilo pustiti avto v bližina letališča, ker od tam imaš največ in najbolj komot opcije za v mesto.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.630
6.417
113
Odločil sem se, da parkiram direktno na letališču! Parking za 4 dni je cca. 34€, naprej pa tako ali tako ni problema...
 

kwa1

Fizikalc
12. jul 2013
432
33
28
.....sicer zaspala debata...pa vseeno....

kako je potekala pot....kje....si se vmes ustavljal prespat.....koliko časa traja pot....morda še kakšno priporočilo za sam Istanbul....
 

DOMEK

Fizikalc
11. dec 2013
628
54
28
Bil pred prvomajskimi prazniki z avtom v Istanbulu...bom šel še enkrat...
Štirje smo zapravili v za dve nočitve v Srbiji in tri nočitve v Istanbulu, s hrano, cestninami in nafto cca 1k€
 

kwa1

Fizikalc
12. jul 2013
432
33
28
No niti ne tako veliko.....kje v Srbiji ste spali....predvidevam da nekje okoli Niša?

kaj pa sama pot cenovno?
 

kwa1

Fizikalc
12. jul 2013
432
33
28
No ne grem z avtom, grem z avionom v kratkem...

Če je kdo bil v kratkem, po tem naglem padcu tečaja.....me zanima, kaj se bolj splača, dvigovat na bankomatu (NLB) al nest EUR, al kje drugje kupit njihov denar....
So cene ostale enake al so se podražile?....

Ker sem "požeruh", bi želel dobro jesti....<predvsem žar....je kakšno priporočilo?

kvalitetne cunje (tudi ponaredki) se kupujejo na bazarju al kje drugje?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Menjava denarja v menjalnicah, zlatarnah,... je boljša kot z bankomata, Sedaj se je sicer tečaj umiril, konec julija ko sem bil pa je dnevno padal in si z bankomatom ornk falil.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Jaz sem bil nazadnje tam pred desetimi dnevi in sem menjal na recepciji hotela, za tistih par % pri 50€ ni omembe vredne razlike.
Upam, da ne letiš v času odprtja novega letališča (predvidoma 29.10.), ker bo vsaj nekaj dni kaos (iz Ataturka se Turkish v celoti praktično čez noč seli na novo letališče na severu).
 

kwa1

Fizikalc
12. jul 2013
432
33
28
OK, če prav razumem, najbolje EUR v žepu in tam menjat....

ne grem čez en teden za 5 dni.....
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Turki raje vidijo $ kot pa €... Po mojih izkušnjah izpred nekaj časa je ceneje uporabljat dolarje kot pa eure. Je pa res, da sem bil nazadnje v Istanbulu 3 leta nazaj.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
V bistvu jim je vseeno, je pa dejstvo, da so marsikatere države (beri menjalnice) jugovzhodno od Balkana postavile € vs $ na 1 : 1 (no skoraj, da ne bo kdo v luft skočil).
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
V bistvu jim je vseeno, je pa dejstvo, da so marsikatere države (beri menjalnice) jugovzhodno od Balkana postavile € vs $ na 1 : 1 (no skoraj, da ne bo kdo v luft skočil).
Pismo, bolj je pa ja boljše iti z $.
@vanz:kaj bo turkish prestavil na novi frčodrom tudi lete, ki že imajo karte za ataturka? Ker je novi letališče kar nekaj oddaljeno od centra Istanbula in z metrojem iz ataturka do postaje Askaray rabiš samo cca 45 min. Dovolj, da obiščem bazar npr. med povezovalnim letom....