ISS - Mednarodna Vesoljska Postaja

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Če koga zanima kje se postaja ta trenutek nahaja naj klikne TUKAJ

TUKAJ si lahko pogledate kdaj bo možno opazovati ISS iz Slovenije (v zgornjem desnem kotu moraš pred tem še nastaviti svojo lokacijo!)

Lahko si pa tudi ogledaš WebCam iz mednarodne vesoljske postaje. Včasih je kar zanimivo opazovati, ko opravljajo kakšna dela z mehanično roko na zunanjosti plovila ali pa ko postaja zahaja v mrk in se vidi samo krajec osvetljene Zemlje.


Ima kdo še kakšno podobno povezavo za take "vesoljske" stvari?
 

garbo

Pripravnik
8. avg 2007
204
0
16
Če te pot zanese v Tokio se splača iti v Miraikan muzej v Odaibi in si tam ISS ogledaš v živo
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Brezplačen program Stellarium prikazuje celotno nočno nebo na neki lokaciji, vključno s tirnicami in lokacijami mnogo satelitov
 

binebane

Fizikalc
30. avg 2012
1.229
0
36
kaj točno naj bi prikazovala tista zgornja slika?
trnutno so nekje nad morjem ampak meni se tisto ne zdi podobno morju...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Seveda je morje
smile-1.gif

Kaj nimaš Google Eartha? tam kaže morje v 3d z globinami in to je to.
 

binebane

Fizikalc
30. avg 2012
1.229
0
36
aha
ne sem mislil, da je pač kamera ki prikazuje kar vidijo pa ni bilo nikjer oblaka oziroma same neke čudne barve...
mah tegale gugl zemlja sem se naveličal. 5 minut sem gledal murmansk potem pa me je vse minilo

trenutno se ena kozmonavtka nastavlja kameri...
...opala nič več, pobegnila s kadra
 
Nazadnje urejeno:

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Citat:
Uporabnik binebane pravi:
trenutno se ena kozmonavtka nastavlja kameri...
...opala nič več, pobegnila s kadra

ta kozmonavtka je po vsej verjetnosti Sunita Williams, naših korenin...kakor vem je ta trenutek edina ženska v vesolju tko, da si skoraj sigurno videl slovensko kri.

220px-Sunita_Williams.jpg
 

motoristic

Fizikalc
18. avg 2007
1.309
18
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
Citat:
Uporabnik binebane pravi:
trenutno se ena kozmonavtka nastavlja kameri...
...opala nič več, pobegnila s kadra

ta kozmonavtka je po vsej verjetnosti Sunita Williams, naših korenin...kakor vem je ta trenutek edina ženska v vesolju tko, da si skoraj sigurno videl slovensko kri.

220px-Sunita_Williams.jpg


Uuuuu res naših korenin 2x pečena! Iz Žabjaka?

"Sunita Williams (born Sunita Pandya Krishna; September 19, 1965) is an American astronaut and a United States Navy officer who holds the record for longest space flight by a woman.
Nationality: Indian American (From America and India)

edit: Mother: Slovenia

Ženska se deklarira za Indijko, očitno je mama iz kakega našega romskega naselja
tongue-1.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Pač kompleks naše majhnosti, ko iščemo "naše" gene da se lahko s čim pohvalimo
tongue-1.gif
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
jap...sej poglej tisto avšo Melanijo Knavs, spremenila priimek v Knauss da se sliši bolj nemško.... kaj češ razlagat kdo ali kaj je Slovenija vsakemu posebej, rečeš enostavno Germany al pa Austria pa bo vsak prec vedu od kje približno prihajaš.

Glede Sunite je pa tako, da čisto lepo pravi da je slovenka. Ampak pri predstavljanju so ponavadi vedno bolj pomembne očetove korenine. Sej TITO je tut govoril hrvaščino, pomoje tip sploh ni znal nikoli slovenščine, pa mu je majka sLovenka