Iščem odličen čimmanjši pametni telefon.

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Poooočasi se bom res moral posloviti od moje Nokie C7.
frown-1.gif


Fantastičen telefon a počasi ji odpoveduje baterija, pa tudi kamera je preslaba za moje želje, pa tudi kar nekaj zelo uporabnih aplikacij na tem telefonu ne morem uporabljati.

Zato iščem telefon, ki bi bil čimmanjši, imeti pa bi moral neko odlično kamero, pa čimboljšo baterijo, pa zaslon always on(tako kot to ima Nokia C7, pa recimo Samsung j7), da ti se ga ni treba niti dotakniti, da vidiš koliko je ura ter, če imaš kak klic, sms...
Pa krasno bi bilo, če bi se lahko lučka prižgala samo z držanjem ene tipke, kot je to pri stari Nokii C7 in mi pride prav vsaj desetkrat na noč....

Blizu mojim željam je Huawei Honor 9
https://www.gsmarena.com/huawei_honor_9-8704.php
(le, da je še malo prevelik, da ima malo švoh baterijo, pa zaslon nima vedno vključen, pa dvomim, da lahko prižgeš lučko z dvosekundnim držanjem ene tipke.)

Mi znate predlagati še kaj bolj uporabnega?
Že vnaprej hvala za pomoč.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
https://si.mobileshop.eu/mobilni-telefoni/apple/iphone-5s-16gb/

samo to je še dovolj malo

Kar se velikosti tiče ok, ampak po lastnostih pa skoraj slabši od Nokie C7, čemu bi potem sploh menjal telefon?

Kamera naj bo vsaj nekje v rangu Honorja 9, pa raje bi Android, kot ios.
5 inčni Xiaomi mi je še kar ok ampak nima NFCja pa baje ne podpira vseh naših frekvenc...

Honor 9 me je doslej še najbolj navdušil, samo vsaj za ene pol inča, bi še moral biti manjši pa morda imeti malo boljšo baterijo.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.245
187
63
Poglej Moto G5. Ali Plus varianta, če ti ni prevelik.
Zaslon prikaže vse kar rabiš, ko primeš telefon ali ko pomahaš pred njim, lučka se prižge z dvakratnim zamahom s telefonom, fotke so ok, ima NFC, podpira vse frekvence.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.606
1.526
113
Odličen in čim manjši že nekaj let več ne gre skupaj. Tako, da se boš moral odločit kaj ti več pomeni. Pod 5 col ni kaj dosti izbora
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Se je Nokii C7 stanje tako na brzino poslabsalo? Par minut pred pisanjem tega sporocila si v drugi temi napisal, da C7 ustreza 90% tvojim potrebam in da je skoraj gotovo se kaksno leto ne bos menjal
wink-1.gif


Kolikor te berem, noben drug mobilnik ne bo dovolj dober zate...
grims-1.gif
... zato raje isci baterijo za C7 ...
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Se je Nokii C7 stanje tako na brzino poslabsalo? Par minut pred pisanjem tega sporocila si v drugi temi napisal, da C7 ustreza 90% tvojim potrebam in da je skoraj gotovo se kaksno leto ne bos menjal
wink-1.gif

Da bom jaz našel meni všečen telefon bo ravno leto naokrog.
uf-1.gif

Do C7 sem praktično vsako leto zamenjal telefon z boljšim, od C7 naprej pa praktično boljšega zame ne najdem.
So sicer mnogo boljši ampak pravi cegli za katere že skoraj rabiš nahrbtnik, kot smo ga nekoč skoraj rabili za NMT.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Pa saj lahko kupi tudi samo baterijo...
wink-1.gif


http://www.ebay.com/itm/BATTER...AIAAOSw~xFZjqrq

Baterija mi še vedno zdrži več kot en dan z normalno uporabo, kar je več kot je to običajno pri novih ceglih.
Še najbolj me moti slaba kamera, pa to, da so nekatere glupe internetne strani postale tako zelo zahtevne, da mi večkrat zmrzne, če jih slučajno hočem naložiti...

Če ti je že dolgčas, mi raje pomagaj najti baterijo za Mlais M7, ki sem ga dal nečakinji in bo kmalu znorela, ker ji ne zdrži niti več eno uro in mora vseskozi imeti vklopljen powerbank.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.502
288
83
Jah pol bolje da nabaviš novo baterijo al pa isti telefon .. So ti že dali link.. in zadeva je zate rešena.. Ker pravega telefona novega ne boš našel
wink-1.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Mr_Wolf pravi:
Sem iskal telefon z enakimi parametri kot ti in na koncu kupil Sony-a.
Kamera OK, zaslon pod 5" in baterija meni zdrži 3 dni - kaj drugega pod temi parametri nisem našel sploh:
http://www.telekom.si/zasebni-uporabniki/mobiteli-in-naprave/mobiteli/sony-xperia-x-compact

Tale Xperia X compact je res malo manjša ampak:
-motijo me tipke po desni strani spodaj in jih bom stalno pritiskal med klepetom-noben telefon nima tako glupo razporejenih tipk
-moti me, ker glavne tipke niso ločene na spodnjem delu telefona.
-malce slaba baterija
-malce slab zaslon, niti full hd ni.
-led lučka je samo enojna ;(
-nima dual sim
-nima always on display

Rabil bi večino lastnosti Honorja 9 ter velikost te xperie x10, s tipkami spodaj kot pri Samsungu in always on display kot pri Samsungu in moji prastari Nokii C7.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Pa saj lahko kupi tudi samo baterijo...
wink-1.gif


http://www.ebay.com/itm/BATTER...AIAAOSw~xFZjqrq

Baterija mi še vedno zdrži več kot en dan z normalno uporabo, kar je več kot je to običajno pri novih ceglih.
Še najbolj me moti slaba kamera, pa to, da so nekatere glupe internetne strani postale tako zelo zahtevne, da mi večkrat zmrzne, če jih slučajno hočem naložiti...

Če ti je že dolgčas, mi raje pomagaj najti baterijo za Mlais M7, ki sem ga dal nečakinji in bo kmalu znorela, ker ji ne zdrži niti več eno uro in mora vseskozi imeti vklopljen powerbank.
Kaj še čakaš ? Stric mora poskrbeti za nečake/nečakinje, torej hitro v trgovino po nov telefon.