Iščem mojstra - Golf IV

Gustl

Pripravnik
5. sep 2007
252
0
16
Imam dve težavi s svojim Golfom 1.4 16V. Pri pospeševanju in odvzemanju plina (sploh ko je motor hladen) cuka. Sumim loputo za zrak, ki je zapacana. Druga težava pa je (baje tudi klasika pri G4) mehanizem brisalcev. Že nekaj časa so delali zelo počasi, danes pa so kar zablokirali.
Ker nimam niti delavnice, niti orodja, niti testerja za ponovno kalibracijo lopute, me zanima če kdo pozna kakšnega dobrega (in po možnosti poceni) mojstra, ki bi mi to zrihtal kje v Ljubljani ali okolici, po možnosti še ta teden. In ne, pooblaščeni servis in zamenjava lopute in mehanizma z originaloma ne prideta v poštev.
ne-ne-1.gif


Hvala za odgovore
zmaga.gif
 

Gustl

Pripravnik
5. sep 2007
252
0
16
Žal so čisto vsi mojstri ta teden na dopustu
crazy1.gif
Brisalce so mi sicer zrihtali v Avtoelektriki Novak v Črnučah (btw: jih priporočam: hitro in profesionalno), problem cukanja pa ostaja. Našel sem sicer nekega mojstra, ki pa se na VW ne spozna preveč. Vendar pa pravi da ni problem z loputo zraka, pač pa nekaj drugega in da ne more vedeti kaj je brez priklopa na računalnik (ki pa ga seveda nima).
Ali je kdo že imel takšno težavo z VW 1.4 16V motorjem? Kot sem napisal zgoraj, rahlo cuka med pospeševanjem. Če spustim gas, pa kar močno cukne (kot da bi se motor za trenutek ugasnil). Če gas počasi spuščam je pa v redu. Vendar prosti tek lepo drži (obrati niti malo ne nihajo). Občutek imam da tudi motorju ne manjka moči. Tudi pri konstantni vožnji ni težav. Vse težave so še bolj izrazite pri hladnem motorju.
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Jaz sem imel težavo z cukanjem pri pospeševanju pri G4 1.4 16V. Zamenjava svečk je zadevo odpravila (obvezno kupi original VW - NGK).
 

Gustl

Pripravnik
5. sep 2007
252
0
16
Namig o svečkah sem dobil že v petek, sem jih tudi zamenjal in zadeva se je "čudežno" popravila
smile-1.gif


@Ovca: Žal mi je za "neodgovor". Vsekakor pa najlepša hvala za tvojo pomoč. V drugi temi sem prebral, da si imel nesrečo s tvojim Polom.
frown-1.gif
Še enkrat pa hvala za pomoč.

@Goran_82: Če še nisi, moral bi biti avtomehanik. Tudi tebi hvala za odgovor.
zmaga.gif


In seveda obema 5 zvezdic
roza.gif
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Citat:
Uporabnik Gustl pravi:
Namig o svečkah sem dobil že v petek, sem jih tudi zamenjal in zadeva se je "čudežno" popravila
smile-1.gif


@Ovca: Žal mi je za "neodgovor". Vsekakor pa najlepša hvala za tvojo pomoč. V drugi temi sem prebral, da si imel nesrečo s tvojim Polom.
frown-1.gif
Še enkrat pa hvala za pomoč.

@Goran_82: Če še nisi, moral bi biti avtomehanik. Tudi tebi hvala za odgovor.
zmaga.gif


In seveda obema 5 zvezdic
roza.gif

Zdej nevem al si švercer al pa za
uf-1.gif

A zarad tega ker je mel slabe svečke je pa avto za prodat
sprasujem se.gif
 

Gustl

Pripravnik
5. sep 2007
252
0
16
KSZ...
@Stieber: Itak
evil.gif


@Klemen: Točno tako.

@Sandra: Švercer pa res nisem
ne-ne-1.gif
Golfa sem na hitro kupil, ko sem imel s prejšnjim avtom prometno nesrečo. Bil je lepo ohranjen, od prvega lastnika, redno servisiran... Zdaj pa sem pogruntal, da rabim večjega in se je ravno pokazala prilika (sorodnik prodaja). Zato sem hotel prej še zrihtat tele težave (brisalci in cukanje), preden ga začnem prodajat.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Citat:
Uporabnik Gustl pravi:
KSZ...
@Stieber: Itak
evil.gif


@Klemen: Točno tako.

@Sandra: Švercer pa res nisem
ne-ne-1.gif
Golfa sem na hitro kupil, ko sem imel s prejšnjim avtom prometno nesrečo. Bil je lepo ohranjen, od prvega lastnika, redno servisiran... Zdaj pa sem pogruntal, da rabim večjega in se je ravno pokazala prilika (sorodnik prodaja). Zato sem hotel prej še zrihtat tele težave (brisalci in cukanje), preden ga začnem prodajat.

Nevem ti si mi sumjiv, kupil in prodal, vse v enem stavku.
evil.gif
 

Gustl

Pripravnik
5. sep 2007
252
0
16
Citat:
Uporabnik sandra pravi:
Citat:
Uporabnik Gustl pravi:
KSZ...
@Stieber: Itak
evil.gif


@Klemen: Točno tako.

@Sandra: Švercer pa res nisem
ne-ne-1.gif
Golfa sem na hitro kupil, ko sem imel s prejšnjim avtom prometno nesrečo. Bil je lepo ohranjen, od prvega lastnika, redno servisiran... Zdaj pa sem pogruntal, da rabim večjega in se je ravno pokazala prilika (sorodnik prodaja). Zato sem hotel prej še zrihtat tele težave (brisalci in cukanje), preden ga začnem prodajat.

Nevem ti si mi sumjiv, kupil in prodal, vse v enem stavku.
evil.gif

Zdaj si me pa pogruntala.
grims-1.gif

Lahko me poiščeš v nedeljo na autosajmu, ko bom kupovao Golfove za male pare in jih pol preprodajao naprej
grims-1.gif
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Meni je na istem motorju in pri istem modelu ter istih simptomih poleg zapacane lopute po čiščenju te v maloro šel še senzor obratov motorja. Brez priklopa na comp bo težko določiti vzrok cukanja.
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Nisem bral vseh odgovorov, pa vendar koliko te je koštal komplet originalnih svečk?
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Citat:
Uporabnik ergo pravi:
Nisem bral vseh odgovorov, pa vendar koliko te je koštal komplet originalnih svečk?

Ko so bili še tolarji, so 4 svečke stale na poobl. VW servisu okoli 6-7 tisočakov. Menjava se jih pa na 60k km.