ir stikalo za luči

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
imam omenjeno stikalo, ki ga lahko upravljamo z roko ali bilo katerim ir daljincem.
vrjetno pa sem eden redkih, ki pa bi rad onemogočil upravljanje z ir, ker je zlo moteče. Hočem dat radio naglas, pa se luč prižge
jezen.gif
novga stikala pa ne bi rad kupoval.
 

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
Če te prav razumem bi rad onesposobil stikalo in ne izfiltriral signal? V tem primeru ga odpri, v spodnjem delu ohišja imaš ponavadi zatemnjeno okence, za katerim se skriva sprejemna dioda. Odščipni eno nogico od obeh (vseeno katero) in jo malo ukrivi, da ne bo stika. Sestavi nazaj in to je to. V kolikor ga boš želel ponovno usposobiti pa prosi sosedovega mulčka, ki se šola za električarja, da ti nogico poravna in nanjo nanese malo cina.
wink-1.gif


V primeru, da bi pa rad izfiltriral določeni signal bo pa potreben bolj strokoven prijem in bo verjetno boj racionalna rešitev nakup RF stikala.
smile-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ideja je dobra, sam imam v spominu, da ni neke diodice not. morda se motim...
 

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
A nima stikalo nobenega okenca? Za tistim zatemnjenim okencom bi moralo biti nekaj kar sprejema signal iz daljinca.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
sem že neke papirčke gor lepil, pa z roko prekrival pa hudič še vedno lovi... preizkušeno edigs pomaga:)?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
zadnjič sem ga premal razdru pa prehitro pogledal zato nisem nič opazil. danes sem pa celga odpru pa je not res ir dioda, sem eno nogico odščipnu in sedaj lepo v miru šaltam radio:)