iPod shuffle - kako čim lažje živeti z njim?

peter_nn

Pripravnik
4. okt 2007
509
2
18
Dobil sem iPod shuffle.

Sedaj bi rad dal gor kakšen komad iz zbirke mojih CDjev.

S katerim programom lahko to naredim hitro in enostavno?
Tudi kakšen mp3 bom dal gor če ga bom kje dobil...
Slišal sem za iTunes - izjave so bile običajno črno/bele - sam ga bom inštaliral samo, če mi ga boste svetovali in/ali ne bo šlo drugače.


smile-1.gif

Peter
 

peter_nn

Pripravnik
4. okt 2007
509
2
18
Zaenkrat nimam še nobenega mp3-ja.
Free verzija WinAmp-a kolikor razumem ne podpira pretvorbe iz CD formata v mp3.

Google najde 52 miljonov zadetkov na CD to mp3 - prosil bi za kašen free preverjen program.


Lp,
Peter
 
Nazadnje urejeno:

peter_nn

Pripravnik
4. okt 2007
509
2
18
A se da na kakšen način dostopat do predvajalnika na enak način kot do USB flash pomnilnikov?

Zaenkrat sem kar inštaliral iTunes..., nekaj časa bo trajalo da ugotovim kako se kaj naredi.


Lp,
Peter
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ja lahko se ga uporablja tudi kot usb ključek, vendar tist del ključka ni namenjen posluanju glasbe. tko da tut če boš dal tja gor mp3-je, ti ne bodo gral.
z itunsi se še nisem srečal, mi je winamp bolj priljubljen, v njem si lahko določim kolk velki naj bo plac za usb ključek in kolk za musko.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.355
379
83
Shuffle sem jaz uporabljal brez iTunesa. Mislim, da sem uporabil tole:
http://agoraphobeus.free.fr/iShuffle/index.html

Uporabljaš ga kot navaden USB ključ, mp3 fajle kopiraš v direktorij, jih brišeš... seveda vsi ohranijo originalno ime. Po vsaki spremembi pa poženeš mali programček - exe fajl, ki se nahaja v rootu Shuffla. In to je to.

Deluje pa tole samo na Win.

B.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
pa tole je zakon:)
thankyou:)

a sam še poveš kako dolgo traja, da programček premelje vse mp3-je na shufflu?
če si pravilno predstavljam kako deluje, ne bi smel dolgo delat, ker vbistvu samo preskenira mp3-je in to zapiše v eno beležnico, da potem shuffle zna po njej predvajat??
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
Jaz sem ga tudi dobil in sem se z njim naučil živeti tako, da sem ga sodelavcu prodal za gajbo pira.
Sem inštaliral iTunese, pa se obesijo (kr nekej šari po mrežnih diskih), tko da to ni zame. Lepo player za male pare in drag&drop v explorerju, brez zajebavanja.

LpTuši
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.355
379
83
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
a sam še poveš kako dolgo traja, da programček premelje vse mp3-je na shufflu?
če si pravilno predstavljam kako deluje, ne bi smel dolgo delat, ker vbistvu samo preskenira mp3-je in to zapiše v eno beležnico, da potem shuffle zna po njej predvajat??

Zelo hitro, mogoče nekaj sekund. Točno se ne spomnim, ker shuffla nisem uporabljal že zelo dolgo. Vsekakor zadeva ni bila moteča.

B.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Svašta. Ne morem verjeti kakšne probleme imate z enim iPod Shuffleom.
Gor rukneš iTunes, softver je čisto enostaven. Nato vklopiš kabel in preko njega Shufflea.
Jaz sem se na iTunes navadil in ni šans, da poskusim še kaj druzga.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
zakaj bi imel še en posebej program? zakaj bi imel tak program, kater ti ne omogoča, da si s frendom zamenjata musko, zakaj bi imel program, kater ne omogoča, da bi s punco imela vsak svoj shuffle in oba nalagala musko z enga pc-ja -pa da nimata vsak svojga profila....
blazko je ponudil najboljšo rešitev!
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Preko iTunes-a lahko z lahkoto nalagaš muziko iz enega računalnika na več različnih iPodov... o kakih profilih govoriš? Saj iTunes zazna, katera naprava je priklopljena in pač v tisti namečeš muziko in syncaš? Sicer pa verjamem, da je to bolje za tiste, ki so navajeni "usb mass storage device-ov".
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
to glede itunsov sem prebral na netu, da kao ne moreš doma dat svoje muske gor, greš h kolegu pa še pr njemu vržeš par komadov gor.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Saj točno tako tudi je. Ipod (preko iTunes) je lahko hkrati sinhroniziran samo z enim računalnikom. Če greš h kolegu, ga lahko samo formatiraš in na novo naložiš vse gor.

Pač ena bolj ali manj velika Apple-bedarija. Je pa dosti drugih plusov pri teh predvajalnikih...
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
To s posojanjem ipodov in dofilavanjem komadov ne gre. Je pač treba vzet USB ključek in nanj shranit, doma pa importirat v iTunes.
Omejitev je na strani predvajalnika, ki se lahko poveže z enim iTunes programom. iTunes kot tak pa prebavi večje število predvajalnikov. Jaz imam na mojega skonektan iPhone, iPod Nano in iPod Shuffle.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Oziroma še bolje - mp3 datoteke kar presneti na iPod v smislu USB Mass Storage-a.


Sicer pa v teh časih megabitnih povezav... Dropbox in je zadeva rešena. USB ključi so za stvari <200 MB itak samo navlaka po mojem.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
to glede itunsov sem prebral na netu, da kao ne moreš doma dat svoje muske gor, greš h kolegu pa še pr njemu vržeš par komadov gor.
To pa res ne gre... in to je znova apple politika --> kolega je "kupil" svojo muziko, sheranje pa ni dovoljeno
wink-1.gif