Iphone 9

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
XS ima night mode, SE pa ne. SE podpira portrait mode, samo ker ima samo eno lečo, je ta samo AI based in je slabši kot pri XS, ki ima dve leči in lahko tako bolje izračuna globino. Drugače ima SE isto lečo kot je širokokotna na tudi na 11ki. Se pravi da če ne slikaš ob slabih svetlobnih pogojih, ali portretov z boka efektom, lahko, da bo SE naredil boljšo sliko.

Zaslon je pa LCD na SE in XR. Jaz imam sicer sedaj 11 pro z oled ekranom, prej sem imel pa 8ko. Meni sta oba ok. Ne vidim neke bistvene razlike. Edino odmik za touchid in zvočnike na SE, deluje sedaj malo zastarelo. Če te pa to ne moti, pa go for it.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Mam Xs od januarja. Kar se tiče fotkiča, ne vem razlik, nikol me niso zanimale. Za 5-10 slik na mesec mu nič ne manjka v vseh pogojih. Za družinsko uporabo dost, ne rabiš P 40. Kateri se pa bolj bavi z fotografijo pa tak vsi GSM odpadejo. Glede procesorja. Ni nekih bistvenih razlik. Ker pač iphoni na najnovejši opremi pač delajo. najbolj se pozna pri recimo updajtu sistema, tam se pozna da je novejši procesor boljši. Pač kako minuto prej zmleje updajte, kot starejši procesor. Kar se tiče delovanja aplikacij, isti hurac vse skup. To je pač iphone, ne android. Sam sem konc januarja dal 700 EUR za Xs v BB, kar je OK cena, danes vidim da je jurja, potem se bolj splača 11 pro. Za SE 2. Dober za 500 EUR, pač flag ship z določenimi omejitvami za primerno ceno, če nisi pristaš kitajcev z OK procesorji in zanič programsko opremo, potem je za kupit. Kar me moti je, da ima osnova 64 GB, vse kar je več mastno doplačaš, tudi v mojem primeru samo 64 GB znižano, ostalo cene v nebo. Vsaj 128 GB bi lahk dal v osnovo za tako ceno. Odsotnost mSD kartice je pa samo plus, to je na androidih rak rana, vse počasno u 3 PM. Se pa da tudi z 64 GB preživet, če redno arhiviraš slike in videe.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.492
9.190
113
Vzel bom vsaj 128GB, sedaj sem na 32GB in mi že občasno teži za prostor. Android pa odpade.