iPhone 11

Radovednež

Fizikalc
13. maj 2019
115
44
28
Lej, za mati sem vzel namesto iphona SE za isto ceno Huawei P20. Ja ekran je večji, vse ostalo je slabše. Ni mi za metati stran jurja za podoben eksperiment na višji ravni, ker bo zagotovo isto.
Če si vajen iphona ostani na njem, tudi p20 lahko lepo deluje, sicer ne vem, kaj te pri njem moti, a z androidi se je pred uporabo fajn mal poigrat in se ga da lepo nastavit, da špila kot si si zamislil. Je pa res, da če s tem nimaš izkušenj zna bit mal zoprno...
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.567
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Če si vajen iphona ostani na njem, tudi p20 lahko lepo deluje, sicer ne vem, kaj te pri njem moti, a z androidi se je pred uporabo fajn mal poigrat in se ga da lepo nastavit, da špila kot si si zamislil. Je pa res, da če s tem nimaš izkušenj zna bit mal zoprno...

in točno o tem govorim že cel čas! :) časi, ko sem se igral s telefonom, da sem dobil res vse tisto, kar sem si želel, so minili. mi je bilo fino vsak dan drugačen izgled, louncher ta, louncher tist, pa če kaj ni štimalo, root, pa probat to verzijo, pa ono verzijo. to android vse omogoča, in tisti, ki ima te stvari rad, je to to. meni je to presedlo oz. mi je presedlo, ko sem, če sem želel imeti clean zadevo, izgubil garancijo. verjetno so se zdaj tudi te stvari poštimale, pa vseeno.

iphone pa je za tiste ki ima(m)jo radi, da zadeva špila praktično iz škatle. in je potem telefon tak praktično do konca življenjske dobe (če ga kak ios upgrade slučajno ne spremeni).
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
448
83
Tudi sam sem bil včasih fan iphona/iOS, menjal vsako leto za nov model od 4ke naprej, ker je takrat res bila ogromna razlika, tako v softwaru kot hardweru napram android telefonom. Počasi so napram android telefonom pri hardweru začeli nazadovati (baterije, kamere...), pa jih je vsaj software držal gor. Sedaj je pa enako "sranje" kot na androidu. Bugi tu, bugi tam. Sem trenutno prešaltal na android in mi zaenkrat po slabem letu ni žal. Ni sicer android boljši od iOS, po drugi strani pa tudi ni slabši. Tako da če si ne lastiš celotnega ekosistema (pa še tu kot vidim nekaj škripa pri zadnjih posodobitvah), ni razloga, da ne bi vsaj pogledal na stran androida.

Kot stari član jabuk foruma sem pogledal zadnjo stran tem iphone 11 in iOS 13. Nekaj ugotovitev forumašev ne kaže ravno na "it just works", čeprav so tam zbrani večinoma navdušenci nad apple napravami.

jabuk.png
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Kar se tiče težavnosti/smotrnosti prehoda med iOS in Android, je precej odvisno od tega, na kaj si navajen in koliko si vpet v celoten ekosistem. Zadnje leto sem primarno na Androidu (OnePlus 6), pred tem uglavnem na japkah (3G, 4, 5, 5S, 6, 6S, pa en Galaxy S3 vmes). Od začetka sem zraven za privat uporabljal še 6S, sedaj je bolj za backup, ker jo matra baterija, pa tudi mi ni ravno za imet dveh telefonov.

Bolj kot menjava OSa samega, so "problem" vse povezane zadeve, saj sem imel/imam poleg iPhone tudi Apple Watch (za katero za je moje pojme še vedno težko najt dobro zamenjavo pri konkurenci), MacBooka (ki mi za moj tip dela pač še najbol ustreza, alternativa bi bil Linux laptop + precej več zezanja s sistemovm Windows niti ne), AirPodse, Apple TV 4K (ki je z Infuse playerem kar se mene tiče še vedno top za predvanje 4K HDR in DolbyVIsion contenta), itd, posledično pa sem potem tudi precej uporabljal iMessage, imel vse slike v iCloud Photos (predvsem pa tudi sharanje slik s širšo familijo), večino gesel v iCloud Keychainu, poslušal glasbo iz Apple Musica (vezna na family sharing), dosti stvari doma zvezanih na Apple Homekit, itd.. In te stvari so za moje pojme špilale super.

S prehodom na Android so gesla počasi letela v Last Pass (je pa dejstvo, da je integracija iCloud keychaina v celoten sistemu tako na MacOSu kot iOS še vedno boljša, kot vsi ti plugini za razne 3rd party password managerje), slike v Google Photos (super, ker imam unlimited prostora zaradi gsuita, ampak še vedno ne bom silil cele širše familije v neko alternativo, tako da šeranih fotk na telefonu pač nimam), za pošiljanje sporočil iz laptopa se sicer trudim z Android Messages, ampak žal ne deluje enako dobro in zanesljivo, AirPodsi delujejo, žal pa integracija ni tako dobra (zvok se prenese na slušalke že ko odpreš case, ne ko jih daš dejansko v uho, včasih se ne povežejo avtomatsko, itd.), ni continuitya in ura je konec koncu neuporabna. Kar se ure tiče, sicer ni krivda Androida, ampak jo pač že imam, še bolj kot to, je problem, da nisem našel alternativne ure, ki bi bila na istem nivoju, vključno s kakovostjo izdelave in delujočim Payem (ki ga na uri vsakodnevno uporabljam že 3 leta in sem pač navajen). Sedaj sem sicer menjal športno uro (Garmin Fenixa) in jo uporabljam tudi kot pametno uro za vsak dan (kjer sicer ravno ne blesti, izgleda pa ok in je predvsem za šport druga zgodba kot večino teh pametnih ur), še vedno pa pogrešam mail klienta iz iOSa, notificationi generalno ne delujejo enako zanesljivo, backup solution je na iOS za moje pojme še vedno bomba, pogrešam tudi določene appe (kot je iConnect Hue), predvsem se mi pa zdi, da je marsikater app bolj izpiljen za iOS kot njegova Androidna različica in čeprav je to bolj problem razvijalcev samih appov, v končni fazi vpliva na celotno uporabniško izkušnjo sistema. Seveda ima tudi Android svoje prednosti in je težko iti tudi nazaj.

Če ne bi imel in uporabljal vsega tega, bi danes težko upravičil nakup iPhonea, tako pa se zgodba malo obrne in sem na Androidu predvsem zato, ker sem ga pač dobil kot služben telefon, moji 6S pa že malo preveč peša baterija.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
885
84
28
select 1 from dual;
in točno o tem govorim že cel čas! :) časi, ko sem se igral s telefonom, da sem dobil res vse tisto, kar sem si želel, so minili. mi je bilo fino vsak dan drugačen izgled, louncher ta, louncher tist, pa če kaj ni štimalo, root, pa probat to verzijo, pa ono verzijo. to android vse omogoča, in tisti, ki ima te stvari rad, je to to. meni je to presedlo oz. mi je presedlo, ko sem, če sem želel imeti clean zadevo, izgubil garancijo. verjetno so se zdaj tudi te stvari poštimale, pa vseeno.

iphone pa je za tiste ki ima(m)jo radi, da zadeva špila praktično iz škatle. in je potem telefon tak praktično do konca življenjske dobe (če ga kak ios upgrade slučajno ne spremeni).


Opisuješ razliko med prehodom iz IOS na Android in med IOS na IOS. Se strinjam, da je zadeva totalno različna v tem primeru, po drugi strani bi si pa nekdo, ki gre sedaj iz Android na IOS tudi mogel vse najprej nastaviti, da bi zadeve funkcionirale.

Jaz sem pred 1 mesecem šel iz Huawei Mate9 na Huawei P30. Vse kar je bilo potrebno je da sem skeniral kodo in v 10 minutah je bil P30 ENAK kot Mate9 (ozadje, vsa gesla, vsi programi,...) prenesel se ni samo 1 widget za vreme, tako da sem imel popolnoma isto izkušnjo kot jo opisuješ za IOS se pravi out of the box je telefon delal.

Nimam pa nobenih težav z IOSom, če bi uporabljal več Apple izdelkov bi bil verjetno edina logična izbira, Apple Watch je verjetno eno generacijo pred ostalimi,...
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.429
858
113
Ksz


Sem danes pretipal 11, 11pro in max.
Obcutek v roki, telefoni so tezki, pa ceprav uporabljam 7+. Pa dejansko cutis metalno ohisje, kar je dobro.
Nisem pa dozivel nekega posebnega filinga in obcutka potrebe po menjavi. In tako ostajam na 7+, ki dela brez vsakega problema od izida.
Ni vredno menjati in zapraviti jurja +.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.084
854
113
Torej naj vzamem telefon z isto cenovno postavko in slabšim SW?

Naredi kar zelis. Sam ne nabijat neuboloz. Primerjas jurja vreden ajfon z 200 evrskimi robotki in se zgovarjas, da so drugi lagali kako to ni to. Kot da si verjel al kaj? Daj no. Probaj (ne kupi) Android flagship (za razliko od japke jih mas vec, suit yourself), uzivaj v pretezno enakih storitvah kot jih (gotovo imas za vse android ekvivalent) uporabljas na japki in pol primerjaj. Priporocam Pixla (2, 3, 4 pride kmalu), vsi imajo pure Android, brez bloatwarea. Kamera je itak top, night mode ze nekaj casa in podobno. Updejti redni, vedno zadnja verzija Androida, buttery smooth. Ce ti sede ok, ce ne, seveda ostanes kjer si. Sam ne pa s takimi sikat. Pa ovce gor dol, trg najbolj pokaze kako stvari stojijo in odkar je ta topel v sedlu je bolj na padajoci krivulji oz. ajfon ze dolgo ni vec meter. Tud izgovori kako je vse super komplet in uigrano med sabo so tud so yesterday. K kdo res se tablce, ure, bognedaj uno grozoto od iTunes uporablja? Chrome pa GCP in mas vse na planem, nepomembno kje oz. s cim (ajfon, android, desktop, windows, ios - nepomembno...) Fon ze dolgo ni vec samo Android, iPhone ali WP device ampak je predvsem ekosistem, ki je zadaj, to radira - P30 anyone ;-) Aja, gugl je bed, evil... jah, bog pomagaj :) Skratka, Android ni samo telefon, je se vse ostalo (gmail, youtube, maps, photos...) kar laufa zadaj, pravi borg. In seveda, na Androidu vse to laufa najbol ubitacno, kakopak ce je iz iste hise. Tko da, think wide, resistence is futile :)

Drgac pa vidm, da sm se prehitro razpisal, lahko bi vsaj temo do konca prebral, k nism nc novga napisal. Grem raj nazaj odbojki :)
 
Nazadnje urejeno:

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Drgac pa vidm, da sm se prehitro razpisal, lahko bi vsaj temo do konca prebral, k nism nc novga napisal. Grem raj nazaj odbojki :)
Res nisi napisal nič. Ne vem od kje vam ideja, da primerjam telefon za jurja s cheap androidom.
Ker droidarji govorite na pamet, jaz sem pa kupil droida za isto ceno, kot je bil tedaj SE in je zadeva za en jebeštrga.
Dobiš nekaj, kar je na papirju boljše, večji ekran, dobiš pa tudi kup oslarij in nezanesljivo delovanje.

Pa če je kdo vernik, se vidi po teh droidarskih izpadih, kdo so verniki.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomazpog

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.084
854
113
Ej, normalno. Kupi XX-a pa je reseno.

In veseli me, da se strinjava glede napisanega.
 
Nazadnje urejeno:

masevc

Guru
2. sep 2007
3.429
858
113
en kar realen review Pixla. C/p iz slotecha

[st.citat p6416495]Kratek review za pixel 3a

slabosti:
Večinoma na račun softwera, in bi se jih dalo rešit z updatom.

- always on display se ne da izklpit ponoči - časovno, in sem se primoral navadit telefon obračat face down.
- tista squeeze funkcija je popolnoma neuporabna. Kdo uporablja google asistant ne vem, vsekakor bi mi pa zelo prav prišla, če bi se dala reprogramirat na recimo launch kamere. Se da, ampak je treba telefon rootat, potem je pa spet cel kup problemov z garancijo.
- google UI je za moje pojme crap. Hvala, ampak ne hvala. Ne rabim navigacijskih tipk, da mi vzamejo 1 cm prostora spodaj na ekranu. Problem sem rešil z FLUID NG (s potezo potegneš od dna navzgor in se aktivira nazaj, multitasking, ali home), in na xda je bila ena koda preko USB debuging, da se da vrstica izključit.
- spet hvala, ampak ne rabim na namizju neodstranljivega google searcha. - problem reši nova launcher. Dodaten 1cm nekoristnega ekrana
- levo od namizja se na stock launcerju ne da izključit novic.
- ne vem, če bom kdaj prebolel izpad "fizičnih - kapacitivnih" gumbov pod dispayem. Uporabno, sploh če ima telefon bezle.
- Telefon nima v nastavitvah pocket unlock protection mode. z vključenim double tap to unlock se ti telefon v žepo stalno odklepa. Naložil sem spet neko aplikacijo, ki to prepreči, vseeno pa se mi v primeru klica velikokrat telefon v žepu sam oglasi.
- še vedno sem pristaš trpežnosti, čez dizajn telefona. Ni mi všeč zaobljen zaslon, kateri je izpostavljen face down padcem. Vseeno mi je pa velik plus plastičen rob in plastičen hrbet. V zadnjem času je to edini telefon s spodobno kamero in takšnim ohišjem.
- moje osebno mnenje je, da je bil 16:9 ratio displaya perfekten, ni pa to dealbreaker.
- največji wtf je polnilni kabel, ki ima na obeh straneh USB C port, torej telefona ne moreš priključiti na PC, če nimaš adapterja, usb c porta na pcju, ali drugega kabla.
- Ne da se izključit fast charginga. Čeprav naj ne bi škodil bateriji, ji to zagotovo ne dene dobro.
- ni vodoodporen. Ne bom se potapljal s telefonom, ne rabim IP certifikata, vseeno pa velik izrez za zvočnik spredaj nad ekranom kar kliče po tem, da bo popil celotno vsebino kozarca, če se slučajno prevrne in polije po teleofnu na mizi. :)
- Prebral sem, da so problemi z garancijo, ker uradno telefonov ne prodajajo v sloveniji in ti ga nočejo poslat na slovenski naslov.
- power gumb in gumb za glasonst je na istem robu. Po enem mesecu uporabe se mi še vedno dnevno dogaja, da pritisnem napačno tipko.
- power gumb je postavljen previsoko, nad gumbom za glasnost.

plusi
-amoled zaslon
-kamera
-optična stabilizacija kamere je MUST, če hočeš imeti dobro kamero.
-plastično ohišje
-velikost in teža
-stock android, ki pa je v določenih segmentih preveč oskubljen in bi vseeno prišla prav kakšna dodatna funkcija
-mid range chipset je za mene ogromen plus. Naj reče kdo karkoli, ampak ko sem imel high end telefone so žrli baterijo kot za šalo. Konec dneva imam s cca 3 ure screen on time 50% baterije. En dan na bolniški sem imel 8h in 20% baterije.
-nenormalno dober sprejem 4g signala. Prejšnji telefoni so stalno preklapljali med 3g in 4g, če pa so že lovili 4g, so pa porabili ogromno baterije.
-menil sem, da dobrih zvočnikov ne rabim. Sedaj, ko jih imam bi jih pogrešal
-zelo glasen speaker med klicem, ker uporablja isti zvočnik kot za ostalo multimedijo.
-upam, da ne bom rabil nikoli tega, ampak ima zelo enostavno menjavo ekrana.
-3.5 jack, katerega rabim 1x letno, ampak vseeno :D

nevtralno
- Cena vseeno niti tako zelo ugodna, sploh če pomislimo na to, da so bili 5 let nazaj flagshipi 500-600€, mid range telefone s slabo kamero pa dobiš za 200€
- dragon trail glass. Je OK, če je pa boljši kot gorilla glass pa ne vem :)

Če bo kdo kupoval case, mu predlagam tega:
Sem jih naročil nekaj različnih in je ta za moje pojme najboljši. Udoben, ne predebel in najvažnejše: lepo zakrije sprednji rob stekla.

spodnja dva pa podarim.
Clear malenkost premalo za moj okus pokrije sprednji rob okrog ekrana, sicer so pa bili to moji najljubši casi do sedaj.
drugi pa je preveč robat in debel, zelo lepo pa pokrije sprednji rob ekrana.

Moja ocena za telefon:
8,5/10, če bi popravili - dodali nekaj programskih funkcij, bi pa prišel na 9.2 :) Vsekakor pa je telefon za točno to, kar sem iskal. Že od nexusov naprej sem si ogledoval nexusa/pixla, kar nekaj ljudem sem jih v preteklosti priporočil, sam pa se ali zaradi slabe kamere ali pa visoke cene nisem odločil.[/st.citat]
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
Fantje, đabe mi tu debatiramo o A13, leica lecah, podekranskih senzorjih prstnih odtisov...

Danes nekaj cakam v Telemachu... Uletita 2 50 letni tetki.. Mimo note10+, mimo p30 pro, direkt do Iphone 11.
In ena drugi navduseno kazeta.. Lej, to to prava stvar.. Ima kalkulator, pa fotke lahko delas, pa tud na internet lahko kaj pogledas... In na kaso in roka :)
 
  • Ljubezen
Reactions: Ginginova

Radovednež

Fizikalc
13. maj 2019
115
44
28
Fantje, đabe mi tu debatiramo o A13, leica lecah, podekranskih senzorjih prstnih odtisov...

Danes nekaj cakam v Telemachu... Uletita 2 50 letni tetki.. Mimo note10+, mimo p30 pro, direkt do Iphone 11.
In ena drugi navduseno kazeta.. Lej, to to prava stvar.. Ima kalkulator, pa fotke lahko delas, pa tud na internet lahko kaj pogledas... In na kaso in roka :)
Ti dve tetki zajemata lajf s polno žlico in se ne ukvarjata s podrobnostmi - beri ( neumnostmi ), ker sta zreli in izkušeni in vesta kaj v lajfu šteje!!! Ozitoma kaj hočeta!!! Telefon jima je pač orodje in modni dodatek kot šminka in lak na nohtih. Sta pa verjetno izbirčni in pogoltni kje drugje..., sam tisti, ki se ukvarjate z senzorji, lečami, leicami in..., pač tega ne opazite!!!:);)
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Ampak je hec, ker ravno jabučarji, ki ne komplicirajo in imajo telefon za klice, chat, socialna omrežja in kakšna fotka, potem pravijo, da je jabuk super in ne šteka. Ampak saj isto je na androidu. Tisti, ke se spuščajo v "drobovje" pa itak pridejo do "štekanja", pa naj bo android ali jabuk in eni to tudi jasno povedo, drugi pa zanikajo, zavestno ali podzavestno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Luce

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Haha. Slučajno pridem za srvjem:p v to temo in berem kakšne eni ven mečejo. Dober da ne zahajam sem, tu so šele biseri prve klase.
Numy kolk časa pa še boš na jabki? Kakšen let, potem vas podo pa itak dol zaprl:valjamse:
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.275
122
63
Ampak je hec, ker ravno jabučarji, ki ne komplicirajo in imajo telefon za klice, chat, socialna omrežja in kakšna fotka, potem pravijo, da je jabuk super in ne šteka. Ampak saj isto je na androidu. Tisti, ke se spuščajo v "drobovje" pa itak pridejo do "štekanja", pa naj bo android ali jabuk in eni to tudi jasno povedo, drugi pa zanikajo, zavestno ali podzavestno.


Ni direkt samo za iphone 11, ampak ios13 je prišel z njim in torej vsaj malo spada sem noter.

Jernej