iPhone 11

I

Izbrisan uporabnik 474

Ne, ker si Apple ni tako zamislil. iPhone moraš uporabljat, kot so oni rekli, ne tako kot bi ti želel. Za take "freake" ki želijo nekaj po svoje, obstaja Android
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Aja ŽE lani? Se opravičujem, da ne dohajam hitrosti uvajanja revolucionarnih tehnologij pri applu :)
Ja oprosti če nisem impresioniran, ko droidarji iščete obskurne tehnologije, ki jih morda uporablja 1% folka in jih izpostavljate, kot da je njihova odsotnost zdaj nekaj katastrofalnega. Kupce očitno ne moti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomazpog

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.276
122
63
Ja oprosti če nisem impresioniran, ko droidarji iščete obskurne tehnologije, ki jih morda uporablja 1% folka in jih izpostavljate, kot da je njihova odsotnost zdaj nekaj katastrofalnega. Kupce očitno ne moti.

Pa bi kdo še razložil, zakaj ni T9 dialerja oziroma na kakšen način pa vi kličete folk, ki ga nimate v priljubljenih? Je kakšna posebna finta ali apple pač hoče, da najprej odpreš kontaktne, nato klikneš v iskalnik, vpišeš del imena ali priimka, nato klikneš na to ime, spet klikneš na številko, ki naj jo kliče in potem pokliče? Saj nekako se trudim, ampak vseeno bi človek pri 2000 kontaktih želel imeti kaj takšnega... ŠE najboljši je bil pa rapdialer na Windowsphone, tam sem ga celo nahecal, da se je ob kliku na ikono odprlo okno direktno v iskalniku in sem dejansko natipkal nekaj črk in ko sem kliknil na ime, je klical na številko, ki sem jo klical že prejšnjič. Če sem pa porinil v desno, je pa odprl sms. Zdaj sicer uporabljam Instacall + original dialer, ampak mi gre vse to na živce ;).

Jernej
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Jaz odprem splosno iskanje (slide navzdol na osnovnem ekranu) zacnem pisati ime ali priimek in iz seznama najdenih kliknem na zeljeno ime ali pa ikono slusalke ... Ali pa uporabim Siri... ki tudi deluje odlicno... ko se enkrat navadis...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Numy

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.276
122
63
Jaz odprem splosno iskanje (slide navzdol na osnovnem ekranu) zacnem pisati ime ali priimek in iz seznama najdenih kliknem na zeljeno ime ali pa ikono slusalke ... Ali pa uporabim Siri... ki tudi deluje odlicno... ko se enkrat navadis...
Kako pa ta search prepricas, da zbrise napisano, ko ga enkrat skrijes?

Jernej
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.432
858
113
Pa bi kdo še razložil, zakaj ni T9 dialerja oziroma na kakšen način pa vi kličete folk, ki ga nimate v priljubljenih? Je kakšna posebna finta ali apple pač hoče, da najprej odpreš kontaktne, nato klikneš v iskalnik, vpišeš del imena ali priimka, nato klikneš na to ime, spet klikneš na številko, ki naj jo kliče in potem pokliče? Saj nekako se trudim, ampak vseeno bi človek pri 2000 kontaktih želel imeti kaj takšnega... ŠE najboljši je bil pa rapdialer na Windowsphone, tam sem ga celo nahecal, da se je ob kliku na ikono odprlo okno direktno v iskalniku in sem dejansko natipkal nekaj črk in ko sem kliknil na ime, je klical na številko, ki sem jo klical že prejšnjič. Če sem pa porinil v desno, je pa odprl sms. Zdaj sicer uporabljam Instacall + original dialer, ampak mi gre vse to na živce ;).

Jernej
A ves kako?
slide dol na glavnem ekranu.
napises ime ali priimek ali firmo in ti pofiltrira vse od iskanega niza. Po celem telefonu, ne samo po kontaktih.
Nato samo klik na stevilko in ze kličeš, al pa posiljas sporocilo ali kar hoces...
in to mi je manjkalo na androidu.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Jaz rečem Siri: "Call tega pa tega". Ko se enkrat navadiš in tudi njo naučiš svoje izgovorjave dela 100%
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.834
2.088
113
Meni ponavadi na tak nacin kontaktov sploh ne najde med prvimi ponujenimi opcijami. Najde pa mi zadetke z interneta, med smsi, emaili itd. Skratka neuporabno. Sploh pa bistvo T9 dialerja ni samo v iskanju po imenih. Je imel pa tocno ta del Windows phone reseno stokrat boljse kot iOS pa Android skupaj.
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.276
122
63
Meni ponavadi na tak nacin kontaktov sploh ne najde med prvimi ponujenimi opcijami. Najde pa mi zadetke z interneta, med smsi, emaili itd. Skratka neuporabno. Sploh pa bistvo T9 dialerja ni samo v iskanju po imenih. Je imel pa tocno ta del Windows phone reseno stokrat boljse kot iOS pa Android skupaj.

Saj to jim govorim, ampak zgleda da so že vsi pozabili, kakšne telefone so imeli včasih. Search že najde nekaj, ampak kaj ko vse ostane in naslednjič dobiš isto in moraš najprej klikniti X na desni strani in potem spet tipkati. Pa od kje vam poteg dol po ekranu, meni prime edino od leve proti desni ;). Za Siri pa ne vem, očitno kličem takšna imena, ki jih niti pod razno ne zadane oziroma moram govoriti s takšnim naglasom, da ni nikamor podobno.

Jernej
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Pod Settings imaš Siri and Search. Tam se lahko nastavi po katerih aplikacijah išče. Tu mora biti pod Contacts aplikacijo to omogočeno.

Kar se pa T9 tiče, obstajajo aplikacije na App Store, ki to omogočajo.
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.276
122
63
Jaz kar backspace na tipkovnici uporabim.

Ja, ampak moraš še vedno odpreti search, klikniti ali v iskalno polje ali na x in potem šele dobiš tipkovnico. Prej je ni.

T9 za iphone so pa bolj kot ne ena žalost, imam občutek, da ne znajo (ali nočejo) napisati programčka, ki bi delal res učinkovito. Med vsemi najdenimi uporabljam Instacall v kombinaciji z originalnim, pač v tem poiščem osebo, v originalu jo pa kliče. Če ne drugega, vsaj zbriše vse vnesene znake, ampak moraš zapreti (skriti) okno vsaj za dve sekundi).

Jernej
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Kaj naj bi izbrisal?
Saj to jim govorim, ampak zgleda da so že vsi pozabili, kakšne telefone so imeli včasih. Search že najde nekaj, ampak kaj ko vse ostane in naslednjič dobiš isto in moraš najprej klikniti X na desni strani in potem spet tipkati. Pa od kje vam poteg dol po ekranu, meni prime edino od leve proti desni ;). Za Siri pa ne vem, očitno kličem takšna imena, ki jih niti pod razno ne zadane oziroma moram govoriti s takšnim naglasom, da ni nikamor podobno.

Jernej

zakaj moras pritiskati X... Prejsnje besedilo,je zenounaceno... in samo zacnes spet tipkat in se samodejno prepise...

Pri iPhone X je poteg nazvdol okno za iskanje... tiokovnica je ze aktivna... in samo pises...


ios12-iphone-x-search-animation.gif


P.S. Sem videl, da ti uproabljas drugo bliznjico... poteg iz leve... Tam se moras pa res postavit najprej v okno, da se aktivira tipkovnica..,