iPhone 11

Steve

Guru
13. avg 2007
9.654
1.576
113
Nasedel sem lapanju droidarjev po forumih. Naj rečejo kar hočejo, iphone je vreden vsakega centa.

Noben droidar še ni trdil da je 300€ kitajc enakovreden 1000€ dražjemu iphonu, tak da ne seri gluposti.
Sem si ravno pogledal test iphone 11 pro in avtor ugotavlja: vse je več ali manj isto, razen kamere, ki je na nivoju konkurence od lani, predvsem pa ga zanima s čim si zasluži ime pro, ker nima nič od tega, kar imajo pro modeli od konkurence.
Kaj to sploh je? Ne, ni vgrajen švicarski nož, ampak to zaslepljeni verniki pač ne morete vedet.
Aja pa komentar 9 letnika zraven mene: Zakaj ima isto kamero kot huawei? :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej in Cash

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Japckarji me spominjate na Hondase..tudi ce te kdo prehiti, je Honda se vedno hitrejsa, to je bilo v praksi ze veckrat dokazano. :valjamse: res noro kaj vse lahko Apple izda, pa bodo verniki vedno sledili. Prov norca se delajo.
 

Radovednež

Fizikalc
13. maj 2019
115
44
28
Japckarji me spominjate na Hondase..tudi ce te kdo prehiti, je Honda se vedno hitrejsa, to je bilo v praksi ze veckrat dokazano. :valjamse: res noro kaj vse lahko Apple izda, pa bodo verniki vedno sledili. Prov norca se delajo.
Današnji problem je, da je vse več ljudi, ki niso sposobni razmišljat s svojo glavo. Tok njihovih misli upravljajo in uravnavajo velike multinacionalke, ki "vedo" , kaj je za njih dobro in kaj ne... Lahko bi rekli, da hodi po cestah vedno več zombijev, oziroma hipnotiziranih ljudi kateri z telefoni in ostalimi pametnimi napravami v rokah mislijo, da imajo vse pod nadzorom v resnici so pa sami žrtev nadzora!!! Le tega se pa ne zavedajo!!!
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
Noben droidar še ni trdil da je 300€ kitajc enakovreden 1000€ dražjemu iphonu, tak da ne seri gluposti.
Sem si ravno pogledal test iphone 11 pro in avtor ugotavlja: vse je več ali manj isto, razen kamere, ki je na nivoju konkurence od lani, predvsem pa ga zanima s čim si zasluži ime pro, ker nima nič od tega, kar imajo pro modeli od konkurence.
Kaj to sploh je? Ne, ni vgrajen švicarski nož, ampak to zaslepljeni verniki pač ne morete vedet.
Aja pa komentar 9 letnika zraven mene: Zakaj ima isto kamero kot huawei? :)
Samo, ded....tebe bo pa hiter pobralo. Tolk enga žolča, tolk enga besa.....še vedno debata teče o telefonih in ne o dializnem aparatu....
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Noben droidar še ni trdil da je 300€ kitajc enakovreden 1000€ dražjemu iphonu, tak da ne seri gluposti.
Sem si ravno pogledal test iphone 11 pro in avtor ugotavlja: vse je več ali manj isto, razen kamere, ki je na nivoju konkurence od lani, predvsem pa ga zanima s čim si zasluži ime pro, ker nima nič od tega, kar imajo pro modeli od konkurence.
Kaj to sploh je? Ne, ni vgrajen švicarski nož, ampak to zaslepljeni verniki pač ne morete vedet.
Aja pa komentar 9 letnika zraven mene: Zakaj ima isto kamero kot huawei? :)
Ja ne vem, kaj hudiča pa trdite pol, da so droidi slabši?
Kje je meja, pri kateri je android vsaj enako dober, kot iphone?
Pri isti ceni? Pri 10% manjši ceni? Kje. Kateri?
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.100
858
113
Najbolje da kupis kak Android flagship pa potem ti odgovoris. Zame je to precej subjektivna ocena, na katero si lahko odgovoris edino sam.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.570
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Japckarji me spominjate na Hondase..tudi ce te kdo prehiti, je Honda se vedno hitrejsa, to je bilo v praksi ze veckrat dokazano. :valjamse: res noro kaj vse lahko Apple izda, pa bodo verniki vedno sledili. Prov norca se delajo.

em ... hvala enako? saj ste vendar enaki!!

še to - za moje potrebe je iPhone neprimerno boljši. za potrebe nekoga drugega pa Android phone.

meni je všeč, da zadeva špila praktično out of the box, da ima fotič, ki je zelo dober, predvsem pa nevtralen, da je sistem stabilen ... drugim pač ustreza, da ima dober fotič s (pre)navitimi barvami, da lahko kakšno stvar po svoje nastavi oz. tudi popolnoma spremeni. fajn. jaz teh stvari ne potrebujem (več). zelim samo, da zadeva enostavno deluje. nazadnje, ko sem imel stik z Android telefonom, stvari niso delovale, iPhoni od takrat, delujejo. ko se bo zgodilo obratno, bom seveda spet premislil o menjavi, do takrat pač ne.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.570
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Imel sem vse iPhone od 4S naprej, do XS. Sem danes naredil update na Ios 13 na XS-u in na 7-ki od žene. No meni ne en ne drug ne dela tako, kot šus. Delta tako, kot 10 let star Android.

Šteka imenik, ne najde kontaktov, ne shrani sprememb, štekajo maili, ipd.

Se mi zdi, da tale Apple ni več, kar je bil. Še malo, pa sem bom začel res nazaj po Androidu ozirat. Nisem prepričan, če ni kakšen Galaxy boljši in verjetno, da v vseh teh letih od kar sem nazadnje imel Android tudi ta dela bolje. Morda celo bolje, kot XS na Ios13.

res je, tudi meni. ker mora najprej poindeksirati stvari, da potem sistem šiba. enako je na prenosnikih ...
 
I

Izbrisan uporabnik 474

em ... hvala enako? saj ste vendar enaki!!

še to - za moje potrebe je iPhone neprimerno boljši. za potrebe nekoga drugega pa Android phone.

meni je všeč, da zadeva špila praktično out of the box, da ima fotič, ki je zelo dober, predvsem pa nevtralen, da je sistem stabilen ... drugim pač ustreza, da ima dober fotič s (pre)navitimi barvami, da lahko kakšno stvar po svoje nastavi oz. tudi popolnoma spremeni. fajn. jaz teh stvari ne potrebujem (več). zelim samo, da zadeva enostavno deluje. nazadnje, ko sem imel stik z Android telefonom, stvari niso delovale, iPhoni od takrat, delujejo. ko se bo zgodilo obratno, bom seveda spet premislil o menjavi, do takrat pač ne.
Ti samo nakazuje, da že dolgo nisi imel v rokah spodobnega (sodobnega) Androida... Vse, kar si naštel, ponujajo praktično vsak "flagship" Android, verjetno tudi kak cenejši... Glede slik - a v RAW je tudi problem? Poleg tega lahko zaslon "skalibriraš" oz. prilagodiš, če ti tovarniške nastavitvene odgovarjajo. Mislim, da je iPhone 10 al kaj je blestel predvsem z selfie kamero (ker je pač namenjen hipsterski instagram mladini), medzem ko je glavna kamera pešala proti Samsungu in predvsem Huawei...

V glavnem, izgovori đabuk fenov, zakaj je iPhone "the phone to go" so še iz časov iPhone 3 in Galaxy 4. Danes vzameš flagship Android, če hočeš (in ne nujno rabiš) top telefon, vzameš Note (10), če botrebuješ S-Pen (ki je brez konkurence) in vzameš iPhone, če si fanatik in ker "pač moraš imeti iPhone (ali če pač spadaš v hipstersko instagram selfie mladino)
 
  • Všeč mi je
Reactions: klekej

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
Tele Android vs. Ios debata vedno bol spominjajo na vzorce ki se kažejo v avtomobilskih temah kadar debata nanese na VW.

Mendtem ko uporabniki/vozniki ajfonov/VW jev nastopajo precej zmerno in pač nekak skušajo ovrednotit več plati medalje, se na drugi strani vedno najde par neizmernih hejterjev, ki jim ob omembei ene ali druge znamke pade tema na oči in v trenutku vsakega ki skuša podat kakršenkoli pozitiven argument ožigosajo za fanboja/vernika/nerazgledanega bedaka/vstavi po želji, samo zato, ker je pač njegova odločitvena funkcija nastavljena tako da je nakoncu kot najboljša izbira padel ven VW oz. iPhone.

Poglejte se v ogledalo gospodje, spominjate na militantne SDS ovce, ki vsakega ki ne brezmejno ljubi svetega Ivana takoj ožigosajo za Milanovega podrepnika oz. gnilega komunajzarja.

Over & out
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.570
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Ti samo nakazuje, da že dolgo nisi imel v rokah spodobnega (sodobnega) Androida... Vse, kar si naštel, ponujajo praktično vsak "flagship" Android, verjetno tudi kak cenejši... Glede slik - a v RAW je tudi problem? Poleg tega lahko zaslon "skalibriraš" oz. prilagodiš, če ti tovarniške nastavitvene odgovarjajo. Mislim, da je iPhone 10 al kaj je blestel predvsem z selfie kamero (ker je pač namenjen hipsterski instagram mladini), medzem ko je glavna kamera pešala proti Samsungu in predvsem Huawei...

V glavnem, izgovori đabuk fenov, zakaj je iPhone "the phone to go" so še iz časov iPhone 3 in Galaxy 4. Danes vzameš flagship Android, če hočeš (in ne nujno rabiš) top telefon, vzameš Note (10), če botrebuješ S-Pen (ki je brez konkurence) in vzameš iPhone, če si fanatik in ker "pač moraš imeti iPhone (ali če pač spadaš v hipstersko instagram selfie mladino)

poišči moj odgovor par strani nazaj ... tako pač je.

edit - v tistem postu so bili večinoma Huawei in Samsungi zadnjih generacij, en od teh je bil definitivno Huawei P20.
 
Nazadnje urejeno:

first1

Fizikalc
19. mar 2018
288
132
43
No, da ne bomo samo hejtal 700€ vreden telefon ter govorili o 828p ločljivosti in dizajnu (big bezli in grozen notch), ki ga šiša¸3x cenejši kitajc.
Super je, da končno malo več poudarka dajejo bateriji, ker prej so delali samo fensi tanke naprave, ki so se zvijale in če si jih uporabljal, kot se telefon danes uporablja (brskanje, video, tudi navigacija) niso zdržali do konca dneva. Kamera zgleda tudi konkretno boljša na 11ki. Končno ima night mode, ki je glede na teste precej konkurenčen ostalim. Video je pa že itak prej bil dober, sedaj pa so ga še izboljšali. Vedno sem govoril, da imajo še ogromno rezerve pri dizajnu, funkcijah, bateriji in ceni. No počasi gredo naprej in poslušajo kaj uporabniki dejansko želijo (predvsem okoli baterije), pa še pocenili so malo nekatere mdoele. Verjetno jim druga ne preostane, ko prodaja iphonov strmo pada...
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.654
1.576
113
Torej naj vzamem telefon z isto cenovno postavko in slabšim SW?

Ne, slabšega, pol funkcionalnega imaš zdaj, samo tega ne veš, ker trolaš v tri krasne, probal pa konkurence nisi. Deluješ mi ko en tistih, ki so ostali tam nekje v 2013, ker takrat so razni samsungi ipd. res bili polom proti japki. Takrat je ios res bil bistveno boljši.
 

Radovednež

Fizikalc
13. maj 2019
115
44
28
Ne, slabšega, pol funkcionalnega imaš zdaj, samo tega ne veš, ker trolaš v tri krasne, probal pa konkurence nisi. Deluješ mi ko en tistih, ki so ostali tam nekje v 2013, ker takrat so razni samsungi ipd. res bili polom proti japki. Takrat je ios res bil bistveno boljši.
No, no uporabljam samye že od trojke dalje, pri bajti so bili: 3, 5, 6, obe sedmici, devetka in sedaj desetka pa Tab S2 8" in... ja res je velik napredek. Ampak vraga mal me je zaščemela 11ka jabolčna, ker so izboljšali kamero enim je grd, meni se pa dopade! Je pa res, da bi pogrešal androidne funkcionalnosti pa še enkrat toliko bi plačal.... Sam ekosistem je pa verjetno prednost, če ga uporabljaš. Je škoda ljudi na silo prepričevat v nekaj, kar nočejo. Pa škoda bi bila, da jabka krepne kot je nekoč Nokia, ker bi pa pol cene androidom poletele v nebo. Je že prav, da imamo različne sisteme. Kot bi vsi vozili isti avto, ja pol se pa še skregat ne bi mogli več! Youtuber, ki je sprobal oboje iz obeh svetov pravi tako, ko imam jabolko pogrešam android, ko imam android pa pogrešam jabolko. Pustite ljudi, da si izberejo kar jim paše, saj trošijo svoj denar ne vašega!!!!
 
Nazadnje urejeno:

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Ne, slabšega, pol funkcionalnega imaš zdaj, samo tega ne veš, ker trolaš v tri krasne, probal pa konkurence nisi. Deluješ mi ko en tistih, ki so ostali tam nekje v 2013, ker takrat so razni samsungi ipd. res bili polom proti japki. Takrat je ios res bil bistveno boljši.
Lej, za mati sem vzel namesto iphona SE za isto ceno Huawei P20. Ja ekran je večji, vse ostalo je slabše. Ni mi za metati stran jurja za podoben eksperiment na višji ravni, ker bo zagotovo isto.