iPhone 11

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Pa še nekaj me zanima - vsa ta integracija in ekosisem, o katerem blebetajo Apple uporabniki in da je to top shit o čemer lahko drugi le sanjajo. O čem točno se gre? Da recimo nekaj slikaš in imaš doma že na PC-ju al kaj? Pomeni, da recimo doma na PC-ju cuknem dol muziko iz kakšnega torrenta in jo imam že v naslednji sekundi na telefonu? Ali je to morda iCloud, ki nam je v povezavi z nenadkriljivo Apple varnostjo prinesel fappeningleaks (za to se jim iz drca zahvaljujem)...
Od stvari, ki so meni osebno uporabne recimo iCloud keychain, ki je lepo zintegriran v sistem na vseh napravah in sinhroniziran med njimi, iMessagei/SMSi, ki jih dobivaš in pošiljaš iz katerekoli naprave (predvsem Maca), instant hotspot, kjer z enim klikom na laptopu (ali tablici) aktiviraš hotspot na telefonu in se nanj povežeš brez da bi tikal telefon, shared clipboard, ker včasih prav pride kaj kopirat na telefonu in prilepit na laptopu ali obratno, handoff klicev med telefonom/laptopom/tablico/uro, odklepanje laptopa z uro, pa v končni fazi tudi sync fotk prek iClouda (predvsem zaradi Apple TVja, kjer se posnetki avtomagično pojavijo). Pa še kaj se najde ala AirDrop ampak bolj redko uporabljam. Nič takšnega kar bi lahko drugi le sanjarili in tudi večino teh stvari se da drugje uredit z raznimi 3rd party appi, ampak po mojih izkušnjah enostvno ne deluje enako zanesljivo. Tudi AirPlay za screen mirroring ali prikazovanje posnetkov recimo iz telefona po mojih izkušnjah še vedno deluje boljše kot chromecast (ima pa chromecast druge prednosti). In AirPodsi predvsem pa preklapljanje med različnimi Applovimi napravami deluje super, medtem ko sem pri alternativah večkrat moral ročno povezovat slušalke.
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.768
261
83
Največja slovenska vas
Zivijo.

Zeninemu 5se, se pocasi zakljucuje zivljenje, zato bi ji kupil novega, omenjenega v naslovu 64gb. Ker trenutno ni vezana na nobenega operaterja, bi se vezala za dve leti. Kater ponudnik je najugodnejsi? Zelja je naprava+narocnina max 35€/mesec.

Hvala za namige.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.061
1.270
113
Ni vezana, ne pripada pa ji kako bomboncek za nove narocnike. Recimo na telemachu ima 15eur paket se vec in naprava 31eur. Bojim se, da bo budget 35 za oboje skupaj premalo.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.061
1.270
113
Zakaj prvo leto na telemachu 38? Za njo ne velja popust na 1.leto 50%, ker je ze na telemachu. Vezava gor dol. To velja samo za ganz nove stranke. Vem ker je moji potekla vezava, pa so ji ob ponovni vezavi lahko ponudili samo 1 mesec gratis narocnino. Mama pa je na bobu in so jo klicali, da ji pripada kot novi stranki 50% 1 leto na se vec in najvec.
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.768
261
83
Največja slovenska vas
Zakaj prvo leto na telemachu 38? Za njo ne velja popust na 1.leto 50%, ker je ze na telemachu. Vezava gor dol. To velja samo za ganz nove stranke. Vem ker je moji potekla vezava, pa so ji ob ponovni vezavi lahko ponudili samo 1 mesec gratis narocnino. Mama pa je na bobu in so jo klicali, da ji pripada kot novi stranki 50% 1 leto na se vec in najvec.
No, cisto mozno, da mi je gospa v klicnem centru povedala neumnost, ker imam zelo slabo izkusnju s telemachom, kar se tice podpore. Bom sel osebno v telemach center vprasat.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
So tudi akcije za "stare", ampak jo je treba ujet - jaz imam sedaj eno leto -50% na še več, pa sem na telemachu že več let.