Internetni dostop do toplotne črpalke

damn

Pripravnik
14. jul 2018
30
2
8
Pozdrav
A ima kdo doma toplotno črpalko za ogrevanje hiše, pa da se mu dogaja, da ne moreš dostopati preko neta do nje. Meni kar naprej meče na ekranu ven napake, da se je ip spremenil, pa da je premalo rama, pa še ena druga napaka?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Da lahko od kjerkoli že si, si nastaviš delovanje. Recimo sploh za vikend zna biti to zelo koristno.

Je pa tudi res, da če vprašaš tako kot tale zgoraj, si niti ne zasluži odgovora. Ti mater ej, ni sposoben napisat za katero toplotno črpalko se gre, mu moramo brati misli izgleda. Pa neke napake mu baje meče ven, da bi print screen naredil je tudi preveč dela. Če bi še napisal zraven, kako ima vezano v omrežje, je pa itak že utopično pričakovati.
Jao bože ej, opravilna sposobnost na dnu...
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

damn

Pripravnik
14. jul 2018
30
2
8
Jao bože mtl, prvo sem samo potipal, če ima mogoče kdo podobno težavo, potem pa se odkriva, katera črpalka je. Al da kar direktno razkrivam ime firme in jo blatim mogoče za brezveze? Sem zadovoljen s črpalko, samo ta internetni dostop mi nagaja.
Se pa strinjam s prvim stavkom, da uporabljam net za dostop takrat, ko me ni doma.
Zdaj, a se gremo driblat in ugotavljat opravilno sposobnost ali nadaljujemo?
Od obeh pa nisem dobil odgovora, če ima še kdo podobno težavo, v primeru, da mi lahko kdo kaj pomaga, bom z veseljem razširil svoje obzorje oz. bom podal potrebne printscreene, da pa samo pogledate temo, se spotaknete ob napisano, bolje da greste mirno naprej. Ne bom pa takoj razkrival, katero črpalko imam.

Se pravi, zanima me, če ima še kdo podobno težavo?
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.465
857
113
Dokler ne boš dal več podatkov o toplotni črpalki in napakah, boš pač dobil takšne odgovore.
Sicer pa prva stvar, ki mi nekako prva pade na pamet, je firmware (preveri, katera verzija je, če je problematična, naredi upgrade/downgrade, če obstaja, ....).
 
  • Všeč mi je
Reactions: damn

damn

Pripravnik
14. jul 2018
30
2
8
Software so mi lani menjali, sam ga itak ne znam oz naprava je v garanciji. Jim že celo leto težim, pošiljam screene, pa so mi zdaj šele odgovorili, da so posredovali težavo proizvajalcu v Nemčijo. No, sej če nima noben podobne težave, je najbolje kar na njih počakat, da rešijo problem, seveda, če ga bojo znali
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
ne vidim uporabnosti, tudi za vikende ne. Sem razmisljal o tem, in ugotovil, da je ni, kot za večino drugih naprav v hiši. Povsem umetna potreba.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Seveda je, kaj ne gledaš reklam A1 ti lahko brska po hiši in pospravlja za tabo. ;)
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
večina the zadev je itak takšna, da domača naprava pošilja podatke v oblak, tam je tudi app s katero "tjunaš" domačo napravo, in potem domača naprava redno preverja v oblaku kako in kaj....direkten dostop do notranjega omreža načeloma ni ( ker si ga tudi povprečen uporabnik ne zna naštimati )
vglavnem full dobra super duper zadeva. ko te ni doma, fse izklopiš/vklopiš, spuščas/dviguješ rolete vklopiš kosilnico, tv, luči, nastaviš temp zmrzovalnika, hladilnika.....
verjetno bi se še kaj našlo
so mi to hoteli namestiti ( samo jaz nisem tega hotel - in nimam ;), ker brez tega res ne gre več ( začuda deluje tudi brez tega )
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
vglavnem full dobra super duper zadeva. ko te ni doma, fse izklopiš/vklopiš, - ko grem itak fse izklopim - ne rabim
spuščas/dviguješ rolete - če j belika sila zadeve narediš na tajmere,drugače jih pustiš pač kako jih pustiš
vklopiš kosilnico, če je pametna ima tajmer, drugače pač daš kosit, oziroma skoz kosi, če ni pametna, obuješ škornje in gasa.
tv- gledam, ko sem doma,ko me ni, ga ne gledam.
luči -imam prižgane ko sem doma.
nastaviš temp zmrzovalnika, - nastavili so ga v tovarni -18 in ne diramo
hladilnika - nastavili so ga v tovarni

Uf, rabim povezljivost in oblak. NOT. in tudi ostali NOT.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

damn

Pripravnik
14. jul 2018
30
2
8
Hmm, jaz sem samo toplotno omenil, da si npr bojler segrejem zdaj poleti, ker ga imam izklopljenega in ponavadi pridem s poti domov po petih dneh sredi noči. Res huda razvada.
Pa pozimi, ko me ni doma, si segrejem hišo takrat, ko vem, da bom prišel domov.
Mislim, res sem zahojen, ker si privoščim gretje na daljavo
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
ne vem no. TČ itak temperira. za par dni se ne splača ugašat mogoče samo malo znižaš(talno) če pa imaš radiatorje, pa itak hitro zagrejejo hišo. Sreča da nimaš drv in premoga. :) to bi šele bila veselica, ko prideš ob 5-ih domov.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Mi drugače temu "daljinskemu nadzoru" rečemo družinska pomoč.

Je itak treba pošto ven pobrat pa rože zalit in se potem pač kak dan pred prihodom peč nazaj vklopi.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Mi drugače temu "daljinskemu nadzoru" rečemo družinska pomoč.

Je itak treba pošto ven pobrat pa rože zalit in se potem pač kak dan pred prihodom peč nazaj vklopi.
Hehe, sem ravno hotel napisat, da edina pametna naprava, ki bi jo pa fajn bilo imeti v primeru odsotnosti, je pa avtomatski pobiralec pošte in sortiranje na pomembno in reklame. :)
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
vse te pametne zadeve so kul, prvi teden ko se igraš....potem pa vidiš da je itak nastavljeno in se tega več ne greš. plačaš pa, to pa ja.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
No ja - spet je treba gledati relativno na te stvari. Pri nas imam "obe" peči, oba sobna termostata in boljer OTA dostopne (pa nekaj luči, ki pa so res samo špilarija) - in to predvsem, ker v "sosednjem" gospodinjstvu živi ženina 89 letna stara mati, ki vsake toliko "pozabi" v šporedu zakuriti, tipko ozr. krogec na sobnem pa tudi pozabi, da je.

Odkar imamo te "fensi internet appe, za peč in temperaturo" smo dosti bolj mirni, ko nas ni doma. Obenem pa še lastni bojler na štrom vgasnem ozr. vžgem.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.174
267
83
Malce nam pomagaj:
>...na ekranu ven napake, da se je ip spremenil, pa da je premalo rama, pa še ena druga napaka?
To je na ekranu od TČ ali ekranu od računalnika?
Če je od računalnika pa spremenjen IP vrže ven je mogoče, da imaš dinamični IP doma pri providerju (ali pa celo GSM internet), pa ti ga vsake toliko zamenja in potem jasno ne delaš requesta na pravi IP naslov. Ali pa imaš preko ruterja narejeno translacijo naprej na LAN notranje omrežje, pa ti le-to dinamično dodeljuje IP številke in ti pokaže notranji naslov, ki ni dodeljen. Torej pri toliko podatkih kaže na problem, ki sploh ni v TČ, ampak nastavitvah tvojega LAN/WAN omrežja.
Če je cloud based rešitev in je zadeva nekako vezana na IP številko je spet mogoče isto kot zgoraj.
Premalo rama: ti to vrže računalnik sistemsko ali znotraj brskalnika dobiš tak odgovor od strežnika (TČ), ali celo na TČ izpiše? Za začetek poskušaj dostopat iz drugega računalnika kot običajno, ali iz mobilnega telefona.
Napiši nam še "še eno drugo napako", da bo diagnoza lažja.
Skratka glede na zapisano v prvem sporočilu ta trenutek ne moremo izločiti niti napake med stolom in tipkovnico.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mtl

damn

Pripravnik
14. jul 2018
30
2
8
No končno
Napake meče ven na ekranu črpalke. Dostop imam preko računalnika in preko telefona. Ip na modemu sem spremenil v statičnega in ni bilo spremembe. Ravno včeraj sem poskušal preko računalnika spremeniti časovne programe in je kaj hitro prenehalo delovati, tako da je bilo vse neodzivno. Sem šel do črpalke in je bila gor izpisana napaka
 

Priponke

  • 39926332_231610154152139_2066807725341278208_n.jpg
    39926332_231610154152139_2066807725341278208_n.jpg
    103,6 KB · Ogledi: 213
  • 41598696_1988724644525099_2614312997841010688_n.jpg
    41598696_1988724644525099_2614312997841010688_n.jpg
    85,7 KB · Ogledi: 154

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.174
267
83
Taprva je aplikacijska, tehnična podpora za TČ bo kaj vedela če bo, druga je stvar omrežja. Težko reči na pamet, ampak verjetno se nekje da nastavit IP številko za to napravo (računalnik od TČ) - no, ko modem na 24 ur (default) osveži IP številke mu dodeli drugo IP številko, potem pa navzven ne vidiš zadeve, pa lahko da je še kaj z IP forwardom na modemu.
Mogoče probaj z izločanjem. Najprej poskusi če dela znotraj lokalnega domačega omrežja iz računalnika. Če dela, potem probaj še od zunaj (remote). Če tisto ne dela so nastavitve ruterja.
Je pa težko reči, več možnih stvari je lahko, od napačne konfiguracije do dejanskih napak v programski opremi.
Upam, da rešiš.
 

damn

Pripravnik
14. jul 2018
30
2
8
Telekom mi je odgovoril, da iz njihove strani vse špila, mogoče da bi edin še probal z port forwardom. Ti mi tudi podobno odgovarjaš, tako da bom to sprobal.
Tehnična podpora za tč mi pa ni zaenkrat še nič pomagala oz po res zelo dolgem času so mi napisali, da so teževo posredovali proizvajalcu, ampak nisem še dobil odgovora.
Hvala zaenkrat in hvala za resen in strokoven odgovor