Internet na hrvaškem

Sokol

Pripravnik
4. avg 2007
657
9
18
Dolenjska
Jaz trenutno uporabljam Vip turist sim. Povsod na netu piše da je neomejeno, v navodilih, ki sem jih dobil poleg sim kartice pa piše 20 GB, ta pa so od l. 2016. Če bo hčerka gledala veliko risank in presežem 20 GB pa ti sporočim kako je v resnici.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.096
2.448
113
Jaz sem preko HT tourist offer uspel letos prenesti 63 GB preden je teden minil. Nobenih omejitev. Je pa hecno ker imajo splošne pogoje še od lani in ponudba velja kao do 15.5.2018. No jaz sem aktiviral 10.6.2018 in je delalo brez težav na 4G. TV2GO, EON in najbrž tudi TVIN delajo odkar so odpravljene omejitve (preizkusil prva dva).
 

Sokol

Pripravnik
4. avg 2007
657
9
18
Dolenjska
Izgleda, da so hrvaška omrežja že preobremenjena zaradi navala turistov. Zadnje tri dni mi prenos podatkov v omrežju Vip preko dneva sploh ne dela, tako da sem preklopil na Tele2, kjer pa tudi občasno ven meče. Žena, ki ima Hot ima pa še večje težave. S hrvaško VIP kartico pa dela BP.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Pravkar sem se vrnil domov. Izkušnje - ponudili so mi VIP in HT za 80 kun en teden neomejeno in TELE2 50 kun omejitev 10G za en mesec. Ker sem bil tam 10 dni sem vzel TELE2 in porabil slabe 3 giga, kartico pa potem pustil sosedu.
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Hči ima Telemach, je skoz priklopljena na T Mobile HR in nič ne jamra da bi ji kaj štekalo.
 

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
509
171
43
jaz imam v apartmaju na hrvaskem neomejeni tele2 4g, za 200kun/mesec, kar pa prej nisem vedel, da neomejeni paket pomeni 5gb/dan, potem pa je treba poslati sms za dodatna brezplacna 2gb, vsakic ko zmanjka. Lahko sicer posljes se 10x na dan samo ni pa prakticno...kar je verjetno tudi cilj.

aja t2 mobilna aplikacija dela BP.
 

proteus

Pripravnik
25. nov 2011
709
2
18
Pravkar sem se vrnil domov. Izkušnje - ponudili so mi VIP in HT za 80 kun en teden neomejeno in TELE2 50 kun omejitev 10G za en mesec. Ker sem bil tam 10 dni sem vzel TELE2 in porabil slabe 3 giga, kartico pa potem pustil sosedu.

Kje pa lahko nabavim VIP in HT? Imajo kakšna posebna prodajna mesta?
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Da opišem svojo izkušnjo s hrvaško ciganijo letos. Pred 2 letoma sem vzel VIP prepaid, vse delalo super 2 tedna. Letos vzamem HT prepaid. Vtaknem sim not, ne dela. Drkam po telefonu pol ure, ne dela. Po 1 uri na telefonu stvar rešena. Rešil sem jo sam, ker ovi butl na drugi strani nima pojma, čeprav se dela zelo pametnega. Super. Prvi tedn dela kot mora. Potem hočem podaljšat še za en teden. Opcija se samodejno podaljša, če je gori 80 kun. Sistem za plačilo je super, ni pa opcije za 80 kun. Samo 110. Torej nateg za 30 kun.
Ok, plačam, preživim. Naslednji teden ponovim vajo, da bi se samodejno podaljšalo za še en teden, 2 dni prej naložim gor denar. V soboto zjutraj me pričaka SMS, da opcija ni podaljšana, ker na kartici ni denarja. Dobil sem sms, da je denar bil nakazan, tudi iz mojega Mastercarda je bilo trgano. Ok, nakažem še 1x, ker sem si mislil da mogoče pa sem sam kaj narobe naredil. Nakažem denar, dobim potrditveni sms da je denar bil naložen na kartico. Hočem aktivirat opcijo, piše da gori ni denarja!!
Kličem budale na support, s svojimi generičnimi odgovori mi pomagajo točno 0. Po 1 uri tečnarjenja mi gladko odgovorijo, da mi oni ne morejo pomagati in da se naj oglasim v enem od njihovih centrov. Ok, ga imam ravno 5 min stran. Tam mi budalo arogantno prvo pove da ne razume slovensko. Ok nastavim na angleško.
Ded prebere smse, kjer se vidi da so pare gor, nekaj klika po compu, modro ugotovi, da denarja ni gor. Po 5 min prerekanja mi pove da če denarja ni gor, mi oni tam ne morejo pomagati. Tako se lahko lepo obrišem pod nosom za vse kune, ki sem jih jim nakazal. Kam so šle, njim ne zanima kaj dosti. V glavnem, te ciganije od njihovega telekoma več ne povoham.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Saj jaz tudi ne, dokler je delalo. Lepa konstantna hitrost, youtube, plex, eon, vse je super delalo. Dokler ni bilo potrebno podaljsat za 1 teden
 

Kapucino

Zelenc'
9. feb 2018
13
0
1
HR VIP podaljšanje iz 1 teden unlimited na daily unlimited tudi požre kune. Celo izpiše obnova /nalaganje bona uspelo po refreshu pa ni nikjer v history. Uporabniška izkusnja zelo slaba, web admin turiste preusmerja na naročniške opcije s katerimi si nimaš kaj pomagat. Ce kartica v modemu se toliko težje preverjat statuse in stanja.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Da opišem svojo izkušnjo s hrvaško ciganijo letos. Pred 2 letoma sem vzel VIP prepaid, vse delalo super 2 tedna. Letos vzamem HT prepaid. Vtaknem sim not, ne dela. Drkam po telefonu pol ure, ne dela. Po 1 uri na telefonu stvar rešena. Rešil sem jo sam, ker ovi butl na drugi strani nima pojma, čeprav se dela zelo pametnega. Super. Prvi tedn dela kot mora. Potem hočem podaljšat še za en teden. Opcija se samodejno podaljša, če je gori 80 kun. Sistem za plačilo je super, ni pa opcije za 80 kun. Samo 110. Torej nateg za 30 kun.
Ok, plačam, preživim. Naslednji teden ponovim vajo, da bi se samodejno podaljšalo za še en teden, 2 dni prej naložim gor denar. V soboto zjutraj me pričaka SMS, da opcija ni podaljšana, ker na kartici ni denarja. Dobil sem sms, da je denar bil nakazan, tudi iz mojega Mastercarda je bilo trgano. Ok, nakažem še 1x, ker sem si mislil da mogoče pa sem sam kaj narobe naredil. Nakažem denar, dobim potrditveni sms da je denar bil naložen na kartico. Hočem aktivirat opcijo, piše da gori ni denarja!!
Kličem budale na support, s svojimi generičnimi odgovori mi pomagajo točno 0. Po 1 uri tečnarjenja mi gladko odgovorijo, da mi oni ne morejo pomagati in da se naj oglasim v enem od njihovih centrov. Ok, ga imam ravno 5 min stran. Tam mi budalo arogantno prvo pove da ne razume slovensko. Ok nastavim na angleško.
Ded prebere smse, kjer se vidi da so pare gor, nekaj klika po compu, modro ugotovi, da denarja ni gor. Po 5 min prerekanja mi pove da če denarja ni gor, mi oni tam ne morejo pomagati. Tako se lahko lepo obrišem pod nosom za vse kune, ki sem jih jim nakazal. Kam so šle, njim ne zanima kaj dosti. V glavnem, te ciganije od njihovega telekoma več ne povoham.

po mojem malo blodis...denar nekje je, bos pac ugovarjal pri mastercardu. Drugače pa lahko polniš kartico z 55,5 HRK in 27,5 HRK tako da ne rabiš kupit bona za 110 HRK. Dejanski problem pa je, ker ti trgajo pri vsakem polnjenju 2,5 HRK in potem zmanjka do 80 HRK. meni je v glavnem super delalo, ko sem pogruntal kje je fora
 

bla11111

Pripravnik
18. apr 2012
113
-2
18
Kerga ponudnika se splaca letos uzet. Na ht hr gledam aplosne pogoje pa nic ne pise o omejevanju hitrosti po doloceni kolicini podatkov. Za hr vip pa sploh ne najdem splosnih pogojev.