Industrijski sesalec z exstremno močjo sesanja

FireMan

Fizikalc
19. sep 2007
276
43
28
Se obračam tudi tukaj za pomoč.

Iščem močan industrijski sesalec. Nekaj res ekstremnega. Velikosti maksimalno, da ga lahko neseta dva človeka in da ima sesalno cev dolgo vsaj 2,5 metra. Potrebujem za sesanje velikih industrijskih kilerjev z zelo majhnimi režami. Med lamelami se je na vstopni strani zraka nabral prah. Z vodo ga ne moremo sprati ven. Kilerji so pa debeli 30 cm, zato bi poskušali s sesanjem iz spodnje strani.

Lahko mi svetujete tudi čistilni servis, ki se ima ustrezno opremo.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Pri nas na firmi so pred letom čistili kaloriferje nad vhodnimi vrati hale. Imeli so sesalec z dvojno cevjo ki je na sredini pihala zrak ven, okrog pa sesala (ali pa zraven). Videl sem od daleč , tako da podrobnosti ne znam.
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Fantje, kakšni so kaj boschevi industrijskim sesalci? Vredni svojega denarja? Imam že lep kup njihove profi opreme pa gledam se sesalce.

GAS 35 z avtomatskim čiščenjem filtra in M stopnjo filtracije me pride cca 500eur. Je vredno?

Lahko s takim industrijskim sesalcem spucam se kamin doma?
 
Nazadnje urejeno:

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
ja glej da je afc in ne sfc model. Vsi modeli s podobno karekteristiko so tam tam. Mogoče še poglej po starmixu ipulse ali nilfisk alto.
razred H (verificiran zaazbest) je pa okoli 800 evrov že.

če ni problem sesalcu sesati fin prah pri brušenju, mu tudi prah iz kanina ne bo prav nič težko sesati. Jaz bi le uporabil poliestersko vrečko ki jih lahko kupiš (spodaj odrežeš in prisiješ zadrgo ter večkrat uporabiš).
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.557
688
113
GAS 35 z avtomatskim čiščenjem filtra in M stopnjo filtracije me pride cca 500eur. Je vredno?

Lahko s takim industrijskim sesalcem spucam se kamin doma?

Vprašanje ni ali lahko, temveč kako dolgo. Bolj fin je filter, prej se zabaše.

Za sesanje pepela je ciklon.
Sam bi vzel model "L", DIY ciklonski separator, in daljšo cev, da je lahko sesalec zunaj
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Vprašanje ni ali lahko, temveč kako dolgo. Bolj fin je filter, prej se zabaše.

Za sesanje pepela je ciklon.
Sam bi vzel model "L", DIY ciklonski separator, in daljšo cev, da je lahko sesalec zunaj
Sej ti stresa filter. Na kaj se pa žirafa priklopi, na nič drugega kot na te sesalce. Pa dvomim da je prah manjši kot tisti ki ga iz žirafe ven dobiš.
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Huda predloga, bruno. Sploh ta starmix ipulse izgleda fajn pa še nikoli nisem slišal za to firmo.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
starmix pa nilfisk oba delata za druge proizvajalce. Recimo starmix dela definitivno nekaj modelov bosch, metabo,..Nilfisk tudi določenim (Milwaukee, Makita, Hilti?...Se vidi da so določeni modeli skoraj isti le barva in nekaj plastičnih dodatkov je drugačnih.
Pri ipulsu edino nima l-boxx (Bosch, sortimo, in še nekaj firm) adapter gor, ampak tanos (festool in še nekaj firm).
Ipulse je dokaj nov model imaš na Youtubu kar nekaj videov. Nilfisk, ki me zanima je pa že 800€ :D
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Nilfisk ima kar eksluzivne high end firme. Cene so za podobne modele tudi med seboj podobne. Naprimer ATTIX 30-21 XC ki mi deluje podoben kot bosched 35 m afc je tudi cca 430.

Še vedno me pa vleče k Boschu. Bi ti dal svoj glas zanj? Vidim da se res spoznaš na te zadeve. Sploh ker mam lboxx škatle pa res samo bosch orodje. Ali pa mogoče IPULSE L-1635 TOP.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
sem uporabljal en starmix ki je nova generacija bosch gas25 variante. In je super (boljši kot Bosch, je pa novejši model). Ipulse je v rangu gas 35 afc (automatic filter cleaning) in če ima možnost boxa montirat potem ni dileme je glas za ipulse.
Bosch bi bil zaradi boxa ker se mi je že dostikrat zgodilo da je kufer drugje, sesalec drugje, pa vse skupaj vlečeš.
Kaj boš pa sesal?
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Najbolj fin prah ki mi pade na pamet da bi prišel v poštev je od žirafe pri brušenju finega ometa (res ful fin prah) ali pa pepel... Drugo je pa bolj generalno sranje okoli delavnice, kakšno rezanje kamna s cirkularko, veliko dela z lesom (žaganje) in podobno.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Potem bi rekel vseeno. Pri boschu bodo adapterji vsi pasali, pri starmixu boš pa z olfo malo porezal (jaz sem moral).
Mi je pa serviser rekel, da Boschem (gas 35 =Karcher) rado elektronika crkuje in ni tako dobro kot je bila odisejada s starmixom.
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Torej bi ti na mojem mestu raje vzel iPulsa? IPULSE M-1635 SAFE PLUS je ok izbira med njihovimi modeli?
 
Nazadnje urejeno:

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
JA.
Vzameš še take vrečke:
https://www.starmix.de/en/fbv-25-35-10-pcs
Katere odrežeš spodaj in jih zarobiš na šivalnem stroju. Potem pa ai zašiješ zadrgo ali pa daš sponko čez (taka kot sponka za liste samo da je čez celo širino vrečke).
1545379979508.png
 
Nazadnje urejeno:

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Bruno, 700 evrov pride pol ta Safe Plus na teh mascinox strani... Sploh nisem videl da imajo cene brez ddvja. To je pa preveč že za ta rang, ni?