Indukcijska

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Če se da glede na postavitev kuhinje priporočam, da se kak dodaten zračnik/odprtina naredi pod ploščo. Pri meni je pod ploščo predal za pribor in če dalj časa kuham se vsebina predala kar precej segreje. Ventilatorji na indukciji so namreč na spodnji strani in hladijo ali bolje odvajajo topel zrak direktno v ta predal.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.827
113
super, točno ta model gledam tudi jaz.
Ko boš imel zmontirano in jo stestiral bi te prosil, da napišeš pluse in minuse za njo. men se ne mudi z nakupom ker stara plata še dela, ampak v bližnji prihodnosti bi pa rad menjal.
Ma kaj napiše...na južno naj te povabi in prideš uro prej ;) ..če bo dobro za jest, jo vazmeš tudi ti.
 
  • Haha
Reactions: matej_

Marxon

Majstr
24. feb 2009
702
365
63
Da malo koristnega dodam k pridrkavanju. :)
BOSCH PXE645FC1E ni čisto neslišna, na stopnjah od 7 in višje se jo malo sliši. Medtem je seria 8 tudi na boost neslišna,... Sklepam, da je to x2 razlika v ceni.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.042
594
113
kdo dela pa gorenjske indukcije?
ker gorenje servis imam na "dohvat ruke" ampak drugače nisem mahnjen na točno določeno firmo.

recimo vzel bi:
1.) electrolux eiv644
2.) https://www.aliansa.si/gorenje-indukcijska-kuhalna-plosca-it643bsc7
3.) https://www.aliansa.si/gorenje-indukcijska-kuhalna-plosca-it640bcsc

cene so tu-tu

vem da so indukcije "glasne" zaradi ventilatorjev, vendar za gorenjske ne najdem, pri electroluxu pa piše 4dB. torej katera je bolj tiha.

kako je s priklopom? trenutno imam gorenjsko steklokeramično priklopljeno na 3 faze (mislim da 5žilni kabel) - priklapljal bi štromar, ker sam ne znam oz. ne upam (da ne bo isto kot v domžalah)
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.973
814
113
Če se da glede na postavitev kuhinje priporočam, da se kak dodaten zračnik/odprtina naredi pod ploščo. Pri meni je pod ploščo predal za pribor in če dalj časa kuham se vsebina predala kar precej segreje. Ventilatorji na indukciji so namreč na spodnji strani in hladijo ali bolje odvajajo topel zrak direktno v ta predal.
Jest sm vzel cel predal ven - pustil samo fronto.. mors pa imet dost prostora drugje, da tega predala ne pogresas.
 

Marxon

Majstr
24. feb 2009
702
365
63
kdo dela pa gorenjske indukcije?
ker gorenje servis imam na "dohvat ruke" ampak drugače nisem mahnjen na točno določeno firmo.

recimo vzel bi:
1.) electrolux eiv644
2.) https://www.aliansa.si/gorenje-indukcijska-kuhalna-plosca-it643bsc7
3.) https://www.aliansa.si/gorenje-indukcijska-kuhalna-plosca-it640bcsc

cene so tu-tu

vem da so indukcije "glasne" zaradi ventilatorjev, vendar za gorenjske ne najdem, pri electroluxu pa piše 4dB. torej katera je bolj tiha.

kako je s priklopom? trenutno imam gorenjsko steklokeramično priklopljeno na 3 faze (mislim da 5žilni kabel) - priklapljal bi štromar, ker sam ne znam oz. ne upam (da ne bo isto kot v domžalah)

4db? To je tišje od gluhe sobe.
Gorenje indukcija je plastik fantastik spodaj. Pojdi v eno trgovino (ala bigbang) in dvigni ploščo in poglej spodaj... Ali pa poglej spodaj, če je montirana v predalu.
 

brezhibno

Pripravnik
3. jan 2012
223
22
18
kdo dela pa gorenjske indukcije?
ker gorenje servis imam na "dohvat ruke" ampak drugače nisem mahnjen na točno določeno firmo.

recimo vzel bi:
1.) electrolux eiv644
2.) https://www.aliansa.si/gorenje-indukcijska-kuhalna-plosca-it643bsc7
3.) https://www.aliansa.si/gorenje-indukcijska-kuhalna-plosca-it640bcsc

cene so tu-tu

vem da so indukcije "glasne" zaradi ventilatorjev, vendar za gorenjske ne najdem, pri electroluxu pa piše 4dB. torej katera je bolj tiha.

kako je s priklopom? trenutno imam gorenjsko steklokeramično priklopljeno na 3 faze (mislim da 5žilni kabel) - priklapljal bi štromar, ker sam ne znam oz. ne upam (da ne bo isto kot v domžalah)
Jaz Gorenja ne priporočam in nikoli več ne kupim nič od njih. Ena “plata” na indukcijski je crknila in že slabe 3 tedne čakam na klic serviserja (kao ko bo rezervni del na zalogi pokličejo), njihova podpora za reklamacije je podn od podna, že pri prijavi napake. Uveljavljal sem že garancijo na gospo.apartih samsung,electrolux.. vse je bilo v parih dneh zrihtano.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.882
1.331
113
Da malo koristnega dodam k pridrkavanju. :)
BOSCH PXE645FC1E ni čisto neslišna, na stopnjah od 7 in višje se jo malo sliši. Medtem je seria 8 tudi na boost neslišna,... Sklepam, da je to x2 razlika v ceni.

Jaz imam tudi ta Bosch, ki si ga navedel. Priznam, da še nisem slisal nobenega šumenja. Bom bolj pozoren. Verjetno zaradi nape. Drugače dela vrhunsko. Boost funkcija noro hitra, povezovanje kuhalnih površin zelo všečno. Avtomatično kuhanje odlično.
 

Marxon

Majstr
24. feb 2009
702
365
63
Lahko daš kakšen primer uporabe tega? Imam, pa sem preveč len, da bi preizkusil :D
Vrjetno misli timer, pač na makaronih ti piše 13 minut, naštelaš 13, zapiska & ugasne, zliješ vodo stran in je aldente. :)
Drugače tist perfect fry niha temperatura olja (pol litra) za 30°c.... je lažje na roke in termometer lovit pravo temp, ko delaš pohanje. Ok mogoče če stejke pečeš tko da je ql,... parkrat spekel jajca na medium, al pa če dam na 7,... isti K.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Vrjetno misli timer, pač na makaronih ti piše 13 minut, naštelaš 13, zapiska & ugasne, zliješ vodo stran in je aldente. :)
Kak pa vem, to ima vsaka plosca. Boscheve imajo tisti assist, ampak ne vem, ce to samo prednastavi temperaturo ali tudi kaj dviga/spusca po potrebi.

PerfectFry pa da toliko niha? Morda ponev ni ustrezna?
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.882
1.331
113
PerfectFry sem mislil ja. Tisto mi je top za zrezke. Ponev imam od Tefala in dela. Tolikšnih nihanj nisem zaznal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

Marxon

Majstr
24. feb 2009
702
365
63
PerfectFry sem mislil ja. Tisto mi je top za zrezke. Ponev imam od Tefala in dela. Tolikšnih nihanj nisem zaznal.
PrfectFry je pri meni tudi OK za zrezke... Plošča je pač kalibrirana na njihovo ponev, delujejo pa tudi druge. Načeloma je tako, da stejk daš notri in potem plošča samo vzdržuje temperaturo do konca pečenja.
Pri pohanju pa stalno dodajaš nove zrezke in temperatura bolj niha....
Meni je z random posodo in oljem notri (fry dddd :)) ko sem dal hladen paniran zrezek notri bolj padla kot sem pričakoval, oz itak rabi senzor spodaj čas, da zazna padec temperature na dnu posode. Olje se ohladi hitreje, in tudi na roke sem moč dvignil takoj, ko sem dal zrezek notri,...
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
Lahko ti samo povem da med prejšnjo Beko in sedanjo AEG je razlika zelo slišna.
Imam Aeg že 4 leta.Zelo tiho delovanje ventilatorja skoraj neslišno.Brenči samo,tu pa tam odvisno od posode.Drgač je res top.Zelo zadovoljen z njo.V tem času,mi ni nikol zatajila.Imam pa 90cm.Ker je bila takrat znižana iz 1490 na 800 eur.Ima tudi drsno upravljanje in združevanje kuhališč itd.5 let garancije.Torej še eno leto.Po garanciji,če crkne in bo velik strošek grem po novo.In če takrat dobim dobro ponudbo za Aeg.Bo zopet Aeg.V nasprotnem pade Bosch najvišji rang oz Miele :zmaga: :zmaga: :zmaga:
 
Nazadnje urejeno:

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
Imam novo electrolux eis82441 in je super. Zniza jakost, ko zacne vret, sama komunicira z napo, vsako grelo svoj drsnik. To me je prepricalo v nakup, ostalo je samo bonus. Precej boljsa plosca kot midrange 5 let stara gorenje, ki sem jo imel prej.
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
super, točno ta model gledam tudi jaz.
Ko boš imel zmontirano in jo stestiral bi te prosil, da napišeš pluse in minuse za njo. men se ne mudi z nakupom ker stara plata še dela, ampak v bližnji prihodnosti bi pa rad menjal.
se opravičujem za pozen odgovor... mal je trajal, da smo dobili ploščo iz Madžarske, pol smo pa takoj na dopust šibali... ni še ne vem koliko stestirana, ma kar smo jo do sedaj uporabljali je bistveno, bistveno boljša od stare... skoraj neslišna v primerjavi s starim Candyem, tudi se mi zdi bistveno hitrejša. edini pomanjkljivosti, ki sem ju do sedaj opazil sta, da ne moreš nikjer uporabljati manjših piskrčkov (priporočeno min fi 125 mm, ma dela đežvica 110 mm) in pa da drsni senzor za moč potrebuje malenkost privajanja... 8/10 glede na ceno za katero smo jo dobili 374 €
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.042
594
113
spoh ni panike. še nisem niti odločen ali bom menjal ali ne.
vseeno hvala za mnjenje in plata ostaja v ožjem izboru.