Indukcijska plošča - težava

blackman

Pripravnik
2. sep 2007
227
10
18
Imam Beko indukcijsko ploščo. Zadeva deluje normalno, ko sta vklopljeni do 2 kuhalni plošči, ko pa vklopim tretjo ali četrto (torej so v uporabi recimo vse naenkrat), pa začnejo delovati z manjšo močjo (npr. če je prej na eni plošči nekaj 'normalno' vrelo, se pri prižigu dodatnih plošč vretje na tej plošči skoraj ustavi). Indukcija je priključena na dveh tokokrogih 2 x 16 A. Je težava v štromu ali sami indukciji??
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Imam Beko indukcijsko ploščo. Zadeva deluje normalno, ko sta vklopljeni do 2 kuhalni plošči, ko pa vklopim tretjo ali četrto (torej so v uporabi recimo vse naenkrat), pa začnejo delovati z manjšo močjo (npr. če je prej na eni plošči nekaj 'normalno' vrelo, se pri prižigu dodatnih plošč vretje na tej plošči skoraj ustavi). Indukcija je priključena na dveh tokokrogih 2 x 16 A. Je težava v štromu ali sami indukciji??
Preveri tole https://www.alter.si/tema/indukcija-prikljucna-moc.1937279/
 

bose

Pripravnik
23. sep 2009
292
14
18
daleč,daleč,daleč proč
Imam Beko indukcijsko ploščo. Zadeva deluje normalno, ko sta vklopljeni do 2 kuhalni plošči, ko pa vklopim tretjo ali četrto (torej so v uporabi recimo vse naenkrat), pa začnejo delovati z manjšo močjo (npr. če je prej na eni plošči nekaj 'normalno' vrelo, se pri prižigu dodatnih plošč vretje na tej plošči skoraj ustavi). Indukcija je priključena na dveh tokokrogih 2 x 16 A. Je težava v štromu ali sami indukciji??
Enako težavo ima tudi moja žena. Znori, ko bi rada nekaj na hitro zavrela, potem pa sem moč kuhališča sama zmanjša iz 9 na 7.
V navodilih piše, da je to zaščita pred pregretjem. Če pa res obstaja možnost nastavitve max. moči prosim za navodila.
 

Priponke

  • HII64201F2HT_SLO.pdf
    76,9 KB · Ogledi: 160

blackman

Pripravnik
2. sep 2007
227
10
18
Hm zanimivo....bom pogledal navodila za mojo ploščo glede nastavitve max. moči.
Pri meni se ventilacija pač vklopi ko se, nisem pa polagal pozornosti kdaj in kako.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pri mojih indukcijah ni nič možno nastavljati max. moči, mogoče lahko to naredi serviser - ne vem.

Je pa to funkcija zaradi pregretja in jo imajo prav vse indukcije.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.271
5.823
113
pri taščici
Tole se je peklo pa na 8. Tudi cca 2 uri na dveh platah.
Ob takih podvigih priprem predal pod plato.
 

Priponke

  • IMG_20190628_185153.jpg
    IMG_20190628_185153.jpg
    939 KB · Ogledi: 225

backo123

Pripravnik
18. dec 2012
48
11
8
Pri nas je pod indukcijo velik plehnat pokrov, ki kao ščiti (mogoče je še kaka druga funcija) indukcijo pred tujki in na zadnji strani proti steni je samo ena velika odprtina/reža , da se hladi. Monterji so rekli, da tako mora bit.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.747
2.032
113
za šankom
Pri meni je maksimum 2x na PB in 2x na 9, ne gre vseh štirih dati na PB, lahko pa komot vse štiri na 9, tudi 3x na PB ne gre, max PB je 2 plati
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Imam Beko indukcijsko ploščo. Zadeva deluje normalno, ko sta vklopljeni do 2 kuhalni plošči, ko pa vklopim tretjo ali četrto (torej so v uporabi recimo vse naenkrat), pa začnejo delovati z manjšo močjo (npr. če je prej na eni plošči nekaj 'normalno' vrelo, se pri prižigu dodatnih plošč vretje na tej plošči skoraj ustavi). Indukcija je priključena na dveh tokokrogih 2 x 16 A. Je težava v štromu ali sami indukciji??


Če imaš priklop po 2 kablih, na 2 x 16A varovalke, je sicer bolje, kot samo 1 x 16A, pa vseeno, če nimaš 3 fazne elektrike in je to vse na 1 fazi, je pač normalno in plošča limitira moč . Računaj če je vsaka plošča 2 kw na max je to 34,7 a. Pa ne pozabi, pri taki vezavi nula odleti, ker je samo 1 faza, torej je dobro od plošč do konektorjev pregledati in ojačati nulo. Torej plošča je tako pametna in je prav, da to dela, če bi imel 3 fazno elektriko, tega problema ne bi bilo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

blackman

Pripravnik
2. sep 2007
227
10
18
Če imaš priklop po 2 kablih, na 2 x 16A varovalke, je sicer bolje, kot samo 1 x 16A, pa vseeno, če nimaš 3 fazne elektrike in je to vse na 1 fazi, je pač normalno in plošča limitira moč . Računaj če je vsaka plošča 2 kw na max je to 34,7 a. Pa ne pozabi, pri taki vezavi nula odleti, ker je samo 1 faza, torej je dobro od plošč do konektorjev pregledati in ojačati nulo. Torej plošča je tako pametna in je prav, da to dela, če bi imel 3 fazno elektriko, tega problema ne bi bilo.

Imam 3f v bajti... indukcija je priklopljena na 2 fazi, mogoče nisem najbolje napisal...
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Imam 3f v bajti... indukcija je priklopljena na 2 fazi, mogoče nisem najbolje napisal...


Potem pa definitivno, če je plata vklopljena pravilno po načrtu za 2 fazni priklop, teh težav ne bi smelo biti. Sam bi najprej še 1 x preveril ali je plošča pravilno vklopljena in pa še to, sta ta dva dovoda res 100% na različnih fazah, da ni vse na eni fazi, pa 2 dovoda, čeprav ja vi imate 3 faze, skratka tu je nekaj, kar ni OK.
 

bose

Pripravnik
23. sep 2009
292
14
18
daleč,daleč,daleč proč
Rezultat naše indukcijske plošče (Beko) je, da smo jo reklamirali in dobimo dobropis, oziroma menjavo. Pa me zanima, ali pri kateri indukcijski plošči obstaja možnost kuhanja na vseh ploščah na maksimalni moči dlje časa - ne na PB? Ker žena je obupala in se bomo po vsej verjetnosti vrnili na steklo keramiko.