Indukcija Bocsh PIE645BB1E/17

Jastreb

Fizikalc
2. mar 2018
217
26
28
Pozdravljeni zanima me, kakšne izkušnje imate z omenjeno indukcijsko ploščo? Plošča je še v granciji.Ima nenavadne odzive (občaso) Prva pplošča kuha ,obvklopu druge plate na isti strani na turbo ,prva plošča znori z vretjem. Problem se pojavlja na obeh straneh. Morda ima še kdo takšne izkušnje ??
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Pozdravljeni zanima me, kakšne izkušnje imate z omenjeno indukcijsko ploščo? Plošča je še v granciji.Ima nenavadne odzive (občaso) Prva pplošča kuha ,obvklopu druge plate na isti strani na turbo ,prva plošča znori z vretjem. Problem se pojavlja na obeh straneh. Morda ima še kdo takšne izkušnje ??
Torej prva brez veze pojača gretje? To se ne bi smelo dogajati. Koliko časa je od nakupa. Zahtevaj stvarno napako.

Edino, če je to občasno boš moral biti prepričljiv. Morda posnemi video. Ne zame, za servis. :)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.310
5.834
113
pri taščici
Meni bosch s podobno oznako ob vklopu boosterja, drugo plosco zmansa na 2 stopnjo. Kar se mi zdi normalno. Sicer bi zadeva potegnila preveliko moc iz posamezne faze in bi sezgalo varovalko.
 

Jastreb

Fizikalc
2. mar 2018
217
26
28
Torej prva brez veze pojača gretje? To se ne bi smelo dogajati. Koliko časa je od nakupa. Zahtevaj stvarno napako.

Edino, če je to občasno boš moral biti prepričljiv. Morda posnemi video. Ne zame, za servis. :)
Plošča je kuplena letos marca,obiskal nas je tudi servis ,zamenjal komandno ploščo in ni bilo nič boljše,posnet video in dodane posode ki se uporabljajo in bil poslan proizvajalcu odgovor je da je to zaradi različnih vrst posode.Pri drugi indukciji elektrolux teh težav ni.Zanimiv odgovor prizvajalca zato me zanima kakšne izkušnje so drugih.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
mal off topic - meli prej AEG ploščo, sedaj imamo Bosch.. delovanje plošč ni za primerjat (AEG je delal lepo, Bosch se stalno nekaj "zaganja" - kot da bi mal zaspal, pa potem spet na silo lovil željeno.. pogrešam mehkobo in konstantnost delovanja).. tudi sam sem na servis posiljal videje neenakomernega gretja, dobival nazaj odgovore, da je kriva posoda (čudn ista posoda ni imela težav na AEG)..

Bosch kupil mal na silo (AEG crknil pred prazniki - nekaj smo rabili za kuhat).. priznam, da komaj cakam, da crkne se Bosch,... pa da imam čas prebrat in mal nastudirat zadeve
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.310
5.834
113
pri taščici
Mebi bosch dela ok ze 9 let.
Model PIB645E14E
Res da pri nizjih moceh kuha malebkost v intervalih,(vendar ne tako kot kuhalnik za 40 evrov) ampak juha ali podoba zadeva lepo vre na 2 ali 3.
Si prebral navodila za uporabo.
Zagotovo kaj piše, kaj se zgodi, ce das obe plosci ki sta na isti fazi na booster
 

Jastreb

Fizikalc
2. mar 2018
217
26
28
Mebi bosch dela ok ze 9 let.
Model PIB645E14E
Res da pri nizjih moceh kuha malebkost v intervalih,(vendar ne tako kot kuhalnik za 40 evrov) ampak juha ali podoba zadeva lepo vre na 2 ali 3.
Si prebral navodila za uporabo.
Zagotovo kaj piše, kaj se zgodi, ce das obe plosci ki sta na isti fazi na booster
V navodilih nič ne piše o takšnih zadevah, sploh pa ne ob uporabi raličnih posd za kuhanje, da prihaja do razlik.Tudi to teorijo od proizvajalca bomo testirali.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.310
5.834
113
pri taščici
Poklices prodajalca ker jo uveljavljas pri njem. Ce so tezave, napišeš dopis kjer se sklicujes na zakon o varstvu potrošnikov. Nastejs clene
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Kakšen je postopek za uveljavljanje stvarne napake?
Tako je, kot je Hanzi napisal. Imaš na izbiro, ali želiš denar nazaj ali nov drug aparat. :)

Beseda Uveljavljam stvarno napako je obvezna sestavina. Uveljavljaš pri prodajalcu in ne na servisu.

Napiši, da je res, da nekatere plošče ob vklopu Power drugo ploščo zniža na 9 (tako je pri meni), nikakor pa ne sme druge plošče pojačat. To je tudi sicer nevarno. Gre za nepravilno delovanje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Jastreb

Fizikalc
2. mar 2018
217
26
28
Tako je, kot je Hanzi napisal. Imaš na izbiro, ali želiš denar nazaj ali nov drug aparat. :)

Beseda Uveljavljam stvarno napako je obvezna sestavina. Uveljavljaš pri prodajalcu in ne na servisu.

Napiši, da je res, da nekatere plošče ob vklopu Power drugo ploščo zniža na 9 (tako je pri meni), nikakor pa ne sme druge plošče pojačat. To je tudi sicer nevarno. Gre za nepravilno delovanje.
Hvala za nasvet to bom probaal izpeljat naslednji teden.Vasele bižične praznike.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mare2 in Hanzi

Jastreb

Fizikalc
2. mar 2018
217
26
28
Danes klical trgovca in pravi, da stvarne napake ne morem uveljavljati pri njem, ker je bil opravljen servisni poseg, zadevo moram reševati preko servisa.
Ali to drži?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.310
5.834
113
pri taščici
Danes klical trgovca in pravi, da stvarne napake ne morem uveljavljati pri njem, ker je bil opravljen servisni poseg, zadevo moram reševati preko servisa.
Ali to drži?
Po mojem mnenju, NE.
Moja Plata je bila vsaj 3x (najvetjetneje 4x, ker v prvo so rekli da je vse ok, v drugo da imam posodo slabo, v tretje pa da je elektrika pri meni slaba, zato smo potem na njihovem pultu zaceli greti vodo v njihovem loncu z njihovo elektriko ob moji in serviserjevi prisotnosti) na etisu, etis pri meni doma na koncu z drugo plato, ki tudi ni delala po pricakovanjih.
GA se je sicer tudi izogibal sprva, potem je zelel da bi menjal za drugo plato, vendar sem izbral vrnitev kupnine in so jo na koncu tudi vrnili. Je pa dobro da se svoje pravice v tem primeru naučiš na pamet, ali pa sprintas in jih citiras ko se z njimi pogovarjas.
Ce bodo se naprej zavračali, se zahvalis in odlozis.
Spises dopis, poves kaj si izbral (menjava, popravilo, vrnitev kupnine...), Navedes da imajo 8 dni za pisni odgovor, 9. Dan pisno obvestis trzni inspektorat.
Se bojim da bos hitro dobil klic iz trgovine Vsaj takrat pred leti je bil inspektorat na strani kupca. Pa ceprav pri meni potem ni posredoval, sem jih pa poklical.
Ampak je tudi GA spoznal, da znam prebrati zakon in jim ga citirati in so spoznali da ne bom popustil.
 
Nazadnje urejeno:

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Hanzi.. hudo.. torej 13 min, da ti zavre mal vode, plosca na P.. serviserju in trgovcu pa vse normalno??
Lepo da si resil - jest bi to poslal se naprej v nemcijo (oz. Zagreb mislm da sedaj pokriva nas trg).. k taki odgovori in pristop ni vreden te znamke.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.310
5.834
113
pri taščici
Sem jim ze pred resitvijo posnel in objavil kar nekaj filmckov delovanja, zdaj naj bodo pa v spomin in opomin bodočim kupcem, ce kdo brska po yt.
Tudi moje letanje na etis, prenasanje plosce, priklapljanje in odklapljanje naj ne bo zastonj. Ce bi jaz cenil svoje ure in kmn tako kot oni svoje, bi mi morali dati se eno plosco zraven gratis.
Enkrat so bile tudi " zlice" preblizu pod stedilnikom. Pa zracenje ni bilo zadovoljivo. Vse umaknil iz predala, pustil predal odprt, pa ravno tako ni delalo.
Kot vidis v video sem na koncu kar v koncu starega pulta prenasal plosco sem ter tja.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

Jastreb

Fizikalc
2. mar 2018
217
26
28
Teževo z indukcijo PIE645BBE/17 smo uspešno rešili z dobropisom ,kupili sedaj novo od elektrlux-a in upam dateh težav ne bo več.Moram povedati da je bilo potrebno zečo veliko truda da smo zadevo rešili.