InDesign

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Iz Worda sem v InDesign uvozila text kateri ima opombe. Med textom so tudi tabele katere tudi imajo opombe. V Wordu le-te lepo tečejo ena za drugo, neglede na to ali je v glavnem textu ali v tabeli. Ko pa text nalijem v InDesign mi vse opombe, ki so bile vezane na tabele združi in jih vrže na konec texta ter jih ponovno oštevilči od ena naprej. Ali ima kdo rešitev.

Lahko tudi pošljem wordov dokument, da vidite zakaj točno gre, saj je težko razložiti situacijo. Je pa zadeva zoprna, ker je teh opomb kar nekaj in je vse potrebno ročno vstavljati na pravo stran.
 

medvedka

Pripravnik
26. jul 2007
553
0
16
hm.. tega še nisem rabla delat, sam če te prav razumem, ti indesign naredi kao knjižno različico opomb?
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Ja, ampak samo tiste opombe naredi tako, ki so vezane na tabele ostale pa da lepo na dno strani. Jaz pa bi rada vse opombe imela na tisti strani (na dnu strani) kjer mora biti in ne združene na koncu.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Hm, ne poznam tega programa, ampak se mi zdi, da ima word opcijo, ali opombe na dnu tekoče strani ali pa zbrane na koncu. Poglej, če je kje to za nastavit, ker verjamem da opombe na koncu
bonk.gif
 

peterm

Pripravnik
17. sep 2007
699
0
16
iz worda pelji simpel txt ven pa potem v indesigna..
imaš pa tudi opcijo kako uvaža indesign txt..
 

medvedka

Pripravnik
26. jul 2007
553
0
16
mislim da ni lih to problem..

načeloma lahko kje na faxu vprašam al pa kaj takega.. tu bo vrjetno kdo vedo, saj so freaki v tem.. sam mam komaj v pondeljek page setting, tak da pondeljek zvečer.. zdaj tudi mene zanima kak to rešiš, pa če se sploh da, kr ma indesign tudi enih par for da morš na roko naret..

veš kaj mene zanima.. kaj narediš z deljenje besed, ker jih ponavadi ne zdeli lih slovnično, če pa greš popravlat na roko pa je ponavadi sizifovo delo, kr ti vrstice kr preskakujejo.. in ne, nimam slovenščine not..
 

peterm

Pripravnik
17. sep 2007
699
0
16
hm.. uporabiš italjanščino..
in na hyperhantion nastaviš kolk velike besede deli in kje..
recimo na 6 črkovnih daš da se ti deli šele po 3 in da zadnje 2 ne sme delit..
to je to..

ja da se rešit tko k sem ti povedal.. samo v wordu ne sme bit tagirano kot footer al pa opomba..
mora bit txt.. zato pa voziš ven v basic txt..
 

medvedka

Pripravnik
26. jul 2007
553
0
16
italjanščina?? dejansko deluje?? kr se mi zdi malo nemogoče kr mata jezika drugače izvor.. ali pač?
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
kzs
jaz imam v CS2 (4.0.2) slovenščino sam ni natančna, je treba še vedno ročno popravljat

A to veste kako se deli, da ti pomišlajčki ne ostajajo noter če slučajno potem še kaj napišeš v tisti odstavek?
Klikneš na mesto kjer mora biti delitev potem pa držiš SHIFT+CTRL in pritisneš pomišljaj.

Kar se pa mojega problema z opombami tiče, problem ostaja. Mogoče se da to rešit z kakšnim Plug-inom?
 

landcruiser

Fizikalc
19. sep 2007
283
31
28
Citat:
Uporabnik karantanka pravi:
A to veste kako se deli, da ti pomišlajčki ne ostajajo noter če slučajno potem še kaj napišeš v tisti odstavek?
Vstaviš Discretionary hyphen (ctrl + shift + -)


Citat:
Uporabnik karantanka pravi:
Kar se pa mojega problema z opombami tiče, problem ostaja. Mogoče se da to rešit z kakšnim Plug-inom?

Indd ne podpira opomb v tabelah (tudi v cs3 tega ni). Tudi pri nobenem od ponudnikov pluginov nisem zasledil česa podobnega.
Jaz rešujem ta problem tako, da namestim footnote reference izven tabele in jih potem v indd vstavim ročno na tista mesta kjer bi morali biti, obstoječe footnote reference pa naredim prozorne.
Zame je pravi luksuz, da dobim opombe v indd
aplauz.gif



lp
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
No tak odgovor sem hotla, čeprav nisem čist zadovoljna z resnico. Upam, da to kaj kmalu popravijo, saj je ročno vstavljanje zamudno.
Hvala vsem in 5* podarjam tistim, ki jim še nisem.