iGO Primo za iOS(ipad/iphone/ipod)

soundi

Pripravnik
22. jun 2010
50
0
6
Ena opcija je še, da pobrišeš navigacijo. Seveda removaš napravo iz i-FunBox. NArediš hard reset naprave s prtiskom tipk sleep/wake+home button za 10 sekund dokler se ti ne pokaže apple logo. Nato počakaš, da se naprava sama ponovno zažene. Odpreš i-FunBox, povežeš in ponovno namestiš.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Žal nič ne pomaga. Sem ga JB in naložil Cydio pa ni format pravi (mislim da mora bit .deb). FunBox še kar piše failed, staro navigacijo sem tudi pobrisal.
Kaka ideja?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja Danke šen, pa tudi Švedinje niso slabe!
smile-1.gif


Dela, tudi ko je Europa instalirana. Kaj bolj testiranja pa do konca tedna.
wink-1.gif


Hvala še enkrat.
 

soundi

Pripravnik
22. jun 2010
50
0
6
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Ja Ddanke šen, pa tudi Švedinje niso slabe!
smile-1.gif


Dela, tudi ko je Europa instalirana. Kaj bolj testiranja pa do konca tedna.
wink-1.gif

Ni panike. Sem tudi jaz opazil, da enostavno inštalira kar še eno navigacijo poleg obstoječe.
 
Nazadnje urejeno:

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Evo, sem dodal še malo dodatkov in že cel teden navigiram na iPhone 4. Zadeva res deluje gladko in natančno... Edino greje telefon kot zmešana pa se zgodi da ga pregreje (na šipi, sonce v šipo), pa simulacija tunela ji ne gre najbolje od rok. Ostalo pa zelo dobro...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Predvidevam, da imaš med navigiranjem priklopljenega na 12V. Meni ga greje en fake iPhone polnilec.
wink-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Probaj enkrat brez polnjenja boš videl, da se zaradi navigacije nič ne greje.
wink-1.gif


Še to: do sedaj testiral malo okoli svojega doma, Primo kot Primo. V izračune časa se ne spuščam. Tudi teoretični izračuni poti recimo do Španije z vmesnim postankom, ali pa Benetke je OK. Takoj tudi potegne TMC podatke, zanimivo tudi čezmejne, kar pri normalnih variantah TMC (preko radia) ni primer, tudi če so tuje radijske postaje dosegljive (to je na sploh moteče, če se recimo voziš iz Benetk proti SLO in piha močna burja pri nas, pa te nič ne preusmerja, saj mu "ne potegne".
Žal pa ta internetni TMC dela samo ob vklopljenem prenosu podatkov, kar zna bit v tujini precej drago.
 
Nazadnje urejeno:

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Evo, testirano še na ipad2. Dela brez problema, edino zgleda ne tako lepo kot na iphonu, ker je pač raztegnjeno na tako večjo površino. V bistvu vidim da gre za identičen program, ki pač na ipadu za tistih nekaj pikslov več riše okoli črn rob. Upam da kdaj dobimo navigacijo, ki bo bolj smiselno izkoriščala večjo površino.

Iphone:
1556515-iphone.jpg
 

Priponke

  • 1556515-iphone.jpg
    1556515-iphone.jpg
    62,2 KB · Ogledi: 445
Nazadnje urejeno:

soundi

Pripravnik
22. jun 2010
50
0
6
Jutri ali danes sestavim skupaj verzijo 2.4, ki naj bi bila bolj optimizirana za ipad. Na ipad 3, sicer ne opazim nobene razlike, toda na ipad 2 pa je možno, da so izboljšave bolj opazne.

Sicer pa bi bilo res času primerno, da aplikacija dobi polno resolucijo za ipad-e.
zmaga.gif
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Moram se popravit: iPhone 4S se med navigiranjem greje tudi če ni priključen. Po cca pol ure navigiranja je bil topel, me zanima kako zgleda po dveh urah - itak ga moraš polnit vmes in pol je vprašanje koliko se segreje, oz. ali ga od pregretosti ven vrže.
 

soundi

Pripravnik
22. jun 2010
50
0
6
Enako težavo se opazi tudi na igo primo varjanti za android sisteme. Toda ne toliko, da bi ven vrglo. Je pa res, da kombinacija delovanja zaslona, obremenjenost cpu-ja in gps-sa terjata svoj davek. Je pa zadeva verjetno neprijetna, če ti ravno v trenutku, ko najbolj potrebuješ navigacijo vrže ven zaradi pregretja. Upajmo, da bodo v naslednjih verzijah težavo odpravili.
tongue-1.gif
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
SGS in Igo je tudi vrglo ven, sicer šele po par urah (če je svetilo sonce an telefon pa še prej. Če pa si imel zraven vkloplje še BT in se morda celo pogovarjal ter polnil telefon pa sploh.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
No meni je navigiranje v avtu s telefonom itak mimo, za kak sprehod po "velikem tujem" mestu pa bo, saj sem opazil, da če ga dam recimo v žep se po par sekundah ko ga daš ven spet postavi (tole se malo čudno bere, a ne?).
smile-1.gif
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Jst uporabljam navigacijo izključno na telefonu (do sedaj iPhone 4 z iGO Primo), ravno tako fotr. Telefonje v avtu vedno priključen na polnilec in do sedaj, še ni bilo težav s pregrevanjem ali čim podobnim tudi na daljših poteh (1000km+). Res je, da imam v svojem avtu nosilec za telefon čez zračnike in ga hladi klima, vendar tudi pri montaži na šipi nisem imel problemov .
 

PujsaPepa

Pripravnik
12. feb 2011
90
0
8
"Če kdo nima JB svoje napravice naj preizkusi navigacijo namestiti preko i-FunBox ali iTunes, da vidim ali zadeva deluje tudi na teh napravah."

Že kdo poskusil, če deluje namestitev primota tudi na neJBkanem ipadu2 ?
Deluje iFunBox tudi na ne-jail-brakanem ipadu ?
TMC na iOS deluje prek podatkovnega medija (WiFi, 3G) ali radia FM ?
 

PujsaPepa

Pripravnik
12. feb 2011
90
0
8
Ali program iFunBox (nič v zvezi s Primotom ne sprašujem, sam program me zanima) deluje tudi na ne-jail-brakanem ipadu (pa imaš pač manjši dostop, ne do vseh map) ?
 
Nazadnje urejeno: