iGO Primo za iOS(ipad/iphone/ipod)

soundi

Pripravnik
22. jun 2010
50
0
6
Sledeči vodič sem sklenil napisati zato, ker na Slovenskih pašnikih ni moč najti zanesljivega paketa iGO Primo navigacije za iOS sistem. Vzel sem osnovo zadnje verzije iGO Primo za Turčijo in ga priredil za Slovenijo. V paket sem vključil le Slovensko mapo, 3D teren in stavbe, Slovensko vodenje, ipd. Navigacija ima delujoč TMC, google iskanje in ostale zanimive dodatke. Vodič sem spisal tako, da ga bodo razumeli tudi manj izkušeni na področju navigacij in inštaliranja le-te na iOS napravo.

Nekaj screenshot-ov aplikacije:



Trenutna verzija programa je ver. 2.3.2.
Navigacija naj bi delovala na ipad/iphone/ipod verzije 4.3 ali več.
Da bi dobili dobro bazo delujočih naprav mi prosim pišite na ZS, da zadevo preizkusimo.
Če kdo nima JB svoje napravice naj preizkusi navigacijo namestiti preko i-FunBox ali iTunes, da vidim ali zadeva deluje tudi na teh napravah.

Zadeva preizkušeno deluje na:

-iphone 4(tekoče delovanje, se pa telefon močno segreje)
-iphone 3GS
-ipad 3(vendar pa zadeva malo cuka saj programska koda ni popolnoma optimizirana za new ipad)

Najprej razčistimo nekaj osnov glede iOS sistemov. Ta sistem je nameščen le na napravah kot so ipad/iphone/ipod. In tudi paket, ki ga opisujem v tem vodiču je namenjen le napravam z iOS sistemom. Na iOS sisteme lahko nalagamo aplikacije z končnico .ipa. Te aplikacije se lahko nalagajo na iOS naprave preko programa iTunes ali drugih podobnih programov. Sam osebno uporabljam program i-FunBox, ki ima zelo preprost in učinkovit vmesnik in za razliko od iTunes omogoča tudi vpogled v datotečno strukturo vaše iOS naprave.

Preden začnete spraševati prosim preberite cel post do konca!
Upoštevajte internetni bonton: Netiquette
Preden začnete spraševati o mapah, njenih dodatkih in ostalih splošnih zadevah si preberite tole:
Wiki by Janch

Kaj potrebujemo za inštalacijo:

- JailBrake-ano napravo z verzijo iOS 4.3 ali več
- aplikacijo z naslovom iGO Primo ipad/iphone, ki jo lahko »kupite« na slovenskih pašnikih (zadeva sedaj dosegljiva)
- zastonjsko aplikacijo i-FunBox za PC ali MAC, ki jo snamete…. tukaj
- inštaliran iTunes(zaradi driverjev)
- USB kabel za vašo napravo, PC ali MAC

Postopek inštalacije:

- odpremo program i-FunBox, ki smo ga prenesli in inštalirali na naš PC
- povežemo našo napravo in PC z USB kablom ter počakamo, da aplikacija i-FunBox prepozna našo napravo(na levi se vam prikaže datotečna struktura vaše naprave)
- sedaj v drugi vrstici programa i-FunBox poiščemo zeleno ikono Install App in izberemo aplikacijo(navigacijo), ki smo jo »kupili« na slovenskih pašnikih. Kliknemo Open in zadeva se bo samodejno namestila na našo napravo.
- ob uspešni namestitvi vam v programu i-FunBox izpiše »Result of the last app installation: 1 succeeded, 0 failed.«
- na desni strani sedaj izberite Device Safe Removal in nato Remove
- čestitam imate delujočo iGO Primo navigacijo na vaši napravi
cheer.gif


Postopek dodajanja map in ostalih zadev v navigacijo:

- povežemo program i-FunBox in našo napravo
- na levi se nam prikaže datotečna struktura naše naprave
- poiščemo Raw File System/var/mobile/Applications/iGO Slovenija/iGO Slovenija/content….in nato naprej v mape map, voice, dem, building, poi, …. dodajamo stvari, ki jih pač želimo dodati



Dodatno:

- sledeča navigacija je mišljena kot pripomoček pri iskanju vaše željene destinacije.. Kot vsaka aplikacija ima lahko tudi ta svoje napake, tako v programski kodi kot v mapi. Če je le možno imejte na telefonu še kakšno drugo alternativo glede navigiranja.
- na ipad napravah navigacija ni čez cel zaslon, pri robu se pojavi črn rob na katerega pa lahko kliknete in dobite drugo ozadje
- na vaša vprašanja bom poskusil odgovoriti čimbolj ažurno, žal pa včasih to zaradi drugih obveznosti ne bo mogoče

Happy driving
cool-1.gif
 

dukimen

Pripravnik
9. feb 2008
130
7
18
Citat:
Uporabnik soundi pravi:
- na ipad napravah navigacija ni čez cel zaslon, pri robu se pojavi črn rob na katerega pa lahko kliknete in dobite drugo ozadje
ne vem no, ampak staroste tega foruma si ne privoščijo takšnega tona, ni nobene potrebe za takšne grožnje
sprasujem se.gif

sicer si se potrudil, ampak že vse videno na tem forumu
ko boš pa podal recept, kako s Primom "zapolniti" iPadovo resolucijo brez črnega roba, bo pa tvoj post imel dodano vrednost
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

soundi

Pripravnik
22. jun 2010
50
0
6
Torej se opravičujem, če so bile nekatere zadeve ostreje zapisane
rolleyes-1.gif
. Nekje moramo začeti, da sploh vidimo kje so težave in jih lahko nekako popravimo.
 
Nazadnje urejeno:

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Evo, meni na iPhone4 ta zadeva deluje gladko, ne preskakuje na vzporedne ceste in je natančna... Edino... V petek mi je aparat, nameščen na nosilcu na sprednji šipi popoldan naredil thermal shutdown (prvič
smile-1.gif

Še tule se zahvaljujem avtorju za paket, pomoč in potrpljenje...
smile-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če kdo nima JB svoje napravice naj preizkusi navigacijo namestiti preko i-FunBox ali iTunes, da vidim ali zadeva deluje tudi na teh napravah.


Kaj to po,eni? Da lahko tudi jaz, ki iz samo meni jasnih razlogov 4S nočem JB dobim tale paket in bo mogoče celo delal. Kaj pa tisti, ki imamo gor že brezplačno iGO Europe navigacijo?
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Če kdo nima JB svoje napravice naj preizkusi navigacijo namestiti preko i-FunBox ali iTunes, da vidim ali zadeva deluje tudi na teh napravah.


Kaj to po,eni? Da lahko tudi jaz, ki iz samo meni jasnih razlogov 4S nočem JB dobim tale paket in bo mogoče celo delal. Kaj pa tisti, ki imamo gor že brezplačno iGO Europe navigacijo?

No, tole je JB preverjeno ne dela. Sem probal z enim ne-JB ipadom in se v itunes lepo doda, ko pa hočeš syncat, ti pa javi "can not sync igo...." oziroma nekaj podobnega.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Mogoče dela preko iFun Box. PReko iTunes ne dela, javi napako pri sinhronizaciji. Potem moraš pa narediti JB, pa namestiti en majhen paketek ki to omogoča in voila...
Sam JB ni dovolj za nameščanje krekanih legalnih aplikacij iz AppStora...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ja, saj drugače nisem mogel (to na štirico, ki se je ugasnila zaradi pregretja). 3GS ni bil na direktnem soncu...
 

soundi

Pripravnik
22. jun 2010
50
0
6
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Če kdo nima JB svoje napravice naj preizkusi navigacijo namestiti preko i-FunBox ali iTunes, da vidim ali zadeva deluje tudi na teh napravah.


Kaj to po,eni? Da lahko tudi jaz, ki iz samo meni jasnih razlogov 4S nočem JB dobim tale paket in bo mogoče celo delal. Kaj pa tisti, ki imamo gor že brezplačno iGO Europe navigacijo?

Prosim preizkusi z i-FunBox, je precej enostaven. Pri meni vsaka nova namestitev povozi prejšnjo. Za iTunes sem predvideval da na naprave, ki niso JB ne bo delovalo in bo kakšen error ven vrglo.
 

soundi

Pripravnik
22. jun 2010
50
0
6
Pred dnevi je ven prišla nova verzija 2.4. Bom jo danes preizkusil, priredil in končno uploadal na pašnike. Naj bi pa bila bolj optimizirana za ipade. Seveda pa ni še v polni resoluciji. Kolikor za sedaj vidim. Tako da stay tuned
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zdaj al sem jaz čorav (slep) al pa ne govoriva o istem. Rabim tisto s pašnikov ne FunBox tisti je že na mašini.
wink-1.gif
 

soundi

Pripravnik
22. jun 2010
50
0
6
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Zdaj al sem jaz čorav (slep) al pa ne govoriva o istem. Rabim tisto s pašnikov ne FunBox tisti je že na mašini.
wink-1.gif

Se opravičujem trenutno imam gužvo. Zadeva bo gor danes popoldne
smile-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Nič opravičevat, glavno da kapljice Mojcej pomagajo in je spregledala.
smile-1.gif


Daj mi na ZS.
 

soundi

Pripravnik
22. jun 2010
50
0
6
Poizkusi najprej izbrisati trenutno navigacijo. In nato namestiti preko i-FunBox. Obljubiti pa ti žal ne morem, da bo delovalo.
rolleyes-1.gif