iGO ponujen obvoz na AC zaradi zastoja

ideolog

Fizikalc
16. feb 2012
210
26
28
17.325776N, 23.254786E
Zadnji teden v juniju sem šel v Dalmacijo in mi začne nekje v Liki (mogoče okrog Gospiča ali pa malo prej) ponujati naj grem dol z AC. Ker sem še zelen uporabnik in GPSu ne zaupam 100% (sploh pa ne v CRO), sem ga seveda ignoriral. Potem pa zastoj in obstoj. Pred predorom sv. Rok se je namreč prevrnil CZ avtobus in namesto treh smo se na morje cijazili 8 ur.
uf-1.gif

Radio HRT-HR2 smo seveda prižgali prepozno.
aplauz.gif
, da bi pravočasno zapistili AC.
Sedaj pa vprašanje: ali je bil ponujen obvoz slučajen, napaka, ali sistem dobiva podatke od nevemkoga (HAK mogoče?) Res nimam pojma, zato se ne smejte. Seveda so imeli GPS tudi drugi. A smo vsi obtičali.
Nazaj grede me ob istih nastavitvah ni nič pošiljal dol z AC. Kaj je torej bilo?
sprasujem se.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.349
686
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Verjetno uporabljaš iGO Primo 2.0, ki ima ta posrečen novi fičer, ki deluje tako, da sam reagira glede na dinamiko tvoje vožnje. Verjetno si se peljal po AC pač z neko določeno hitrostjo in ko se je zaradi nesreče pred teboj začel zgoščevati promet, si seveda moral upočasniti vožnjo. Primo je to zaznal in "predvideval" da je nekaj narobe, zato ti je ponudi prvi možen izhod in obvoz z novo potjo, ki ti jo tudi prikaže v desnem kotu. Predlagan obvoz potem lahko potrdiš ali pač enostavno ignoriraš, primo se bo seveda prilagodil tvoji odločitvi! Ja, zelo pametna funkcija, za katero ne potrebujete TMC antene. Edini problem je, da to predlaga šele takrat, ko se približuješ koloni in je lahko do prvega izvoza še daleč..
cool-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jajn. Te obvoze ne ponuja iz dinamike vožnje - vsaj jaz tega nisem zaznal, ampak iz prednastavljenih opcij zastojev. Torej v sistemu ima točke s pogostimi zastoji in potem predlaga obvoz - v SLO teži še bolj.

Hrvaška pa žal še nima TMC - oz. če bo imela tako sr.nje kot SLO je boljše da ga nima!
frown-1.gif
 

PujsaPepa

Pripravnik
12. feb 2011
90
0
8
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Jajn. Te obvoze ne ponuja iz dinamike vožnje - vsaj jaz tega nisem zaznal, ampak iz prednastavljenih opcij zastojev. Torej v sistemu ima točke s pogostimi zastoji in potem predlaga obvoz - v SLO teži še bolj.

Hrvaška pa žal še nima TMC - oz. če bo imela tako sr.nje kot SLO je boljše da ga nima!
frown-1.gif

Torej domnevaš, da je imel malo prestaro karto (ko so bili tuneli še dvosmerni), in bi ga naslednji dan tudi peljal dol z AC ?

Kako je z TMC in travniškimi verzijami PRIMO (licencami) v Italiji, Avstriji, Nemčiji : tam TMC deluje ?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Absolutno. V nastavitvah lahko izključiš ponujene obvoze na AC.

TMC v tujini zaenkrat dela - stanje recimo dva tedna nazaj.
 

cerveza

Pripravnik
9. sep 2012
36
8
8
Se oproščam, da takole vpadam v temo, ampak kaj pa je narobe z TMC v igo primo 2.0 (android) za Slovenijo? Kolikor sem videl pri meni, so dela na cesti dokaj aktualno prikazana. Ali ne prikaže vseh razmer na cesti?

ps: tmc mi dela preko 3g ter wifi omrežja.
 
Nazadnje urejeno:

PujsaPepa

Pripravnik
12. feb 2011
90
0
8
Moram kak .ini fajl od iPrimota spremenit (instaliral sem si ga v septembru), da dobim novi TMC ključ/licenco, al v čem je že bil problem da septembra ni deloval ?
 

Kaiser

Pripravnik
25. jul 2009
149
0
16
Živjo! Ali te nastavitve v sys veljajo nasplošno za primo2 al je odvisno od aparataki ga imaš?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Rešitev za tiste, ki nastavitev TMC ne morete dobit od prijateljev ali program sam ne zazna TMC naprave je da uporabite iGO8, ki ima možnost ročnega - samodejnega prepoznavanja TMC nastavitev. Ko jih tam najdete, jih zapišete v sys.