Idiotizmi Šarca in njegove vlade

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
803
32
28
Ni mi bilo čisto jasno, da Požar pač s svojim pisanjem lahko zasluži za preživetje. Pa mi je nekdo iz stanovskih vrst lepo razložil , da dejanski dohodek prihaja iz tistega, kar ne napiše. Torej naj bi dobil plačano, da kaj ne napiše...

cappy

Guru
8. apr 2010
5.742
2.591
113
Ni mi bilo čisto jasno, da Požar pač s svojim pisanjem lahko zasluži za preživetje. Pa mi je nekdo iz stanovskih vrst lepo razložil , da dejanski dohodek prihaja iz tistega, kar ne napiše. Torej naj bi dobil plačano, da kaj ne napiše...

poglej kakšno cifro naročnin objavlja in to malo pomnoži. upam da ti bo kmalu jasno pri takšnih cifrah kaj to pomeni. potem pa še oglaševanje ker portal je dobro obiskan za SLo razmere.
da je angelček pa nihče ne vrjame a dejstvo je da je eden izmed res redkih novinarjev pri nas ki živi od svojega dela, vsi ostali so le odlažkovi ali petričevi cucki (in podobni lastniki). in to gre tem plačanim presstitutkam tako zelo v nos ker vedo kaj so. požar pa če mu paše piše, če ne pač ne. ali dobi kaj plačano da ne piše je možno, ne zanikam. ampak ali to opraviči svinjarije tistih o katerih pa piše?

seveda dopuščam možnost da se motim in boš pokazal komu pa ne moremo očitati popolnoma istega kar ti požarju ali pa obratno, so plačani da pišejo o določeni temi.

cappy

Guru
8. apr 2010
5.742
2.591
113
nihče ni trdil tega da je vse resnica. jaz sicer ne poznam drugega ki bi tolikokrat pa zadel.
imaš koga ki vse kar je napisal je pravilno napisal in vse resnično?

ne res me zanima kdo pa je OK za takega ki požarja zaničuje.
daj malo se razpiši

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
803
32
28
Zato pa sta problem novinarstva, besedi "naj bi". Veliko pisanja ampak zelo malo dokazov. Pogrešam novinarja, ki bi za vsako trditev imel takega informatorja, ki bi garantiral da je vse res. Samo v Sloveniji je žal tako, da tudi, če nekoga dobijo z roko v marmeladi, se ne zgodi ničesar, ampak to je že druga zgodba...

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
9.499
2.317
113
Tale Požarjev "naj bi" večinoma kar drži. Vseeno pa ga je treba jemati z rezervo.

Na drugi strani pa imamo novinarje "glavnih medijev", ki poročajo zelo selektivno (recimo zalo agitirano so poročali o "grožnjah" nekemu novinarju, niti besede pa niso napisali o fizičnem napadu na drugega novinarja). In tega je še in še. Poleg tega novinarji (velika večina) izrazito mešajo med poročanjem in mnenji.

Recimo tole se šteje za "neodvisno" "poročanje" (ki to ni) glavnega medija v Sloveniji:

"Že več mesecev se vrstijo napadi na NPU, na njegovo neodvisnost, na preiskovalce, na preiskave, vrstijo se nenehni nadzori notranjega ministrstva. Zdi se, kot da iščejo dlako v jajcu, da bi našli razlog, da bi ga ukinili. 10 let so tam preiskovali leve in desne politike, ovadili več levih kot desnih, ampak ne, desnih ne bi smeli, lahko bi samo leve in bi bilo vse v redu. Tako pa so nesposobni, politični, v službi globoke države, neposlušni, posebni agentje za stranko SDS in podobno. "

Novinar je postavil neke trditve, ki jih ni utemeljil, poleg tega je aktivnosti takoj označil za napad. Vsak nadrejeni (in to smo volilci preko vlade) ima pravico vprašati uslužbenca kako dela, zakaj dela tako in zakaj ni pričakovanih rezultatov. In če gre večino gospodarskega kriminala mimo nepreiskovanega, to pomeni a ni rezultatov.

Da niti ne omenjam "prijaznih" vprašanj nekaterim in že v startu napadalnih vprašanje drugim in tako naprej...

bizi

Guru
21. nov 2007
17.749
2.259
113
Kočevska
Tale Požarjev "naj bi" večinoma kar drži. Vseeno pa ga je treba jemati z rezervo.

Na drugi strani pa imamo novinarje "glavnih medijev", ki poročajo zelo selektivno (recimo zalo agitirano so poročali o "grožnjah" nekemu novinarju, niti besede pa niso napisali o fizičnem napadu na drugega novinarja). In tega je še in še. Poleg tega novinarji (velika večina) izrazito mešajo med poročanjem in mnenji.

Recimo tole se šteje za "neodvisno" "poročanje" (ki to ni) glavnega medija v Sloveniji:

"Že več mesecev se vrstijo napadi na NPU, na njegovo neodvisnost, na preiskovalce, na preiskave, vrstijo se nenehni nadzori notranjega ministrstva. Zdi se, kot da iščejo dlako v jajcu, da bi našli razlog, da bi ga ukinili. 10 let so tam preiskovali leve in desne politike, ovadili več levih kot desnih, ampak ne, desnih ne bi smeli, lahko bi samo leve in bi bilo vse v redu. Tako pa so nesposobni, politični, v službi globoke države, neposlušni, posebni agentje za stranko SDS in podobno. "

Novinar je postavil neke trditve, ki jih ni utemeljil, poleg tega je aktivnosti takoj označil za napad. Vsak nadrejeni (in to smo volilci preko vlade) ima pravico vprašati uslužbenca kako dela, zakaj dela tako in zakaj ni pričakovanih rezultatov. In če gre večino gospodarskega kriminala mimo nepreiskovanega, to pomeni a ni rezultatov.

Da niti ne omenjam "prijaznih" vprašanj nekaterim in že v startu napadalnih vprašanje drugim in tako naprej...
Ti podatki kar niso v prid tvojim ugotovitvam:

Denis

Guru
22. jul 2007
23.187
2.360
113
Vprašanje za tiste s preveč časa:
Če besedo "janšizem" registriram kot dizajn, beseda, črke ali številke na zemlju Slovenije - potem lahko prijavljam tote s transparenti ali ne? :evil:
Pa če si že ravno pri tem, še "fajonizem" za drugo leto, ko bodo drugi protestniki na ulicah :D

tomi

Guru
1. sep 2007
12.915
2.882
113
36
MB
jaz sicer ne vem v keri pravljici vi živite, ampak večji je drek, boljše se prodaja.

res da to več ne gre da so to uredništva po nekaj deset ljudi kot včasih, ampak za take one man bande al pa za par ljudi pa kr gre

• Všeč mi je
Reactions: optiplex

cappy

Guru
8. apr 2010
5.742
2.591
113
ta vlada ni noben angelček, to je jasno vsakomur.
izpostavljam hinavščino lmšja ko so sami bili na oblasti so bili kot kaže vsaj toliko brutalni kar se menjav tiče kot sedaj.

seznama trenutne vlade pa nimam, sem prepričan da v medijih kot sta npr delo ali mladina že obstaja. ali pa najnovejši cenzuriranček za katerega nočejo povedat kako se financira.
če ga pa še ni je pa tudi jasno zakaj ga ni - rezultati niso po godu.

• Všeč mi je
Reactions: Denis