Idiotizmi Šarca in njegove vlade

elint

Fizikalc
17. mar 2012
1.779
5
38
No pa začnimo.

Recimo kaj pravi koalicijska pogodba?
Še več zaposlenih v javnem sektorju... njihove plače pa na kredit.

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
8.954
1.672
113
Javna uprava je ožje kot javni sektor? Torej brez zdravstva, vzgoje in podobnih zadev, kjer se res rabi več ljudi.

V tem primeru res ni nobenega razloga za rast števila uslužbencev, ravno nasprotno, zaradi pospešene informatizacije postopkov bi morali število zmanjševati za 5-10% na leto.

bizi

Guru
21. nov 2007
15.879
1.565
113
Kočevska
Pajade. Saj veš, da je treba zaposliti vse prijatelje in sorodnike, posebno pri novih vladnih strankah. Ta stare so pa tako že vso žlahto porihtale. Spomnim se, kako je bilo, ko je v vlado prišla SLS. Nenadoma so bila vsa ministrstva polna kmečkih bunk, ter raznih šivilj in frizerk.

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
2.036
692
113
Pajade. Saj veš, da je treba zaposliti vse prijatelje in sorodnike, posebno pri novih vladnih strankah. Ta stare so pa tako že vso žlahto porihtale. Spomnim se, kako je bilo, ko je v vlado prišla SLS. Nenadoma so bila vsa ministrstva polna kmečkih bunk, ter raznih šivilj in frizerk.
Zakaj bi se pa povečalo št. zaposlenih. Enostavno tiste ki so na enak način prej prišli not sedaj vn spravt. Število ostane enako, dela pa itak od teh nič koristnega, tako da nobene dodatne škode.

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
1.089
696
113
Se že veselim novih stanovanj. Sem imel v planu gradit, pa bom sedaj raje kar na Šarca počakal.

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.268
171
63
S pomočjo Šarca in njegovih novih (starih) ministrantov bodo cene stanovanj prej ko slej padle. Nabijanje novih in novih davkov ši nikoli ni prineslo neke koristi za državo. Novi davki ti ne prinesejo povišanja kupne moči...

Sicer pa vse čestitke vsem, ki ste dali svoj volilni glas novim obrazom. Kdo vse je že na tem forumu navijal za Šarca?

Demz

Guru
15. avg 2010
12.006
2.274
113
.............
Sicer pa vse čestitke vsem, ki ste dali svoj volilni glas novim obrazom. Kdo vse je že na tem forumu navijal za Šarca?
Kakor sem dosedaj dojemal, naj bi menda Janša na teh volitvah zmagal ( ??? ) .

Torej - zmagal je nekako in na koncu Šarec. Čemu smo morali sploh iti volit?

V nadaljevanju, bi stavil pol levega jajca, da bo čisto prvi ukrep Šarca zelo podoben Bratuškovi : poslal bo vso razpolagujočo kapaciteto policijskih radarjev na ceste in krčevito začel služiti denar ! :fredi:

• Všeč mi je
Reactions: Denis
I

Izbrisan uporabnik #20883

V nadaljevanju, bi stavil pol levega jajca, da bo čisto prvi ukrep Šarca zelo podoben Bratuškovi : poslal bo vso razpolagujočo kapaciteto policijskih radarjev na ceste in krčevito začel služiti denar ! :fredi:
Ja, Janša je baje bil absolutni zmagovalec, tako je vsaj trdil. Se je pa krepko uštel v preštevanju, tako kot Jankovič leta 2012.

asaki

Zelenc'
9. apr 2012
23
2
3

Žal je radarjev še premalo na cestah :-(

ferdo

Guru
3. sep 2007
5.466
1.193
113
Ljubljana
hmpg.net
pa sploh veš, da takrat ko te izmerijo, dobiš 17.600 x več sevanja kot je pa sevanje v naravi ?
Tole si potegnil iz riti. (Si dal INIS-u pomerit?)
Drugače pa:
- radarjev je dejansko "premalo" oziroma jih policija ne uporablja
- kazni so previsoke
- morale bi biti bilj pogoste, skratka ko kršiš pravila plačaj, ne pa tako kot sedaj, ko imam tempomat redno na +20 pa nisem plačal kazni že leta. ČE bi plačal vsak teden, bi se verjetno navadil voziti po omejitvah.

Demz

Guru
15. avg 2010
12.006
2.274
113
Seveda sem to potegnil iz riti.
Sicer je pa dejstvo, da imamo policaje zgolj za polnjenje proračuna. Če se morda komu zdi, da bo s kaznovalno politiko urejal disciplino, ga obveščam, da se krepko moti . S kaznovalno politiko narediš Robina Hooda, to zgodovina dokaže.

Od vsega doživetega do sedaj me je najbolj pretreslo, ko je Bratušca poslala radarje na cesto in sicer brez policijske patrulje. Po kakšnih dveh tednih dobiš sliko domov, ali pa niti slike ne, zgolj obvestilo, da si " na tem in tem kilometru ceste" vozil prehitro. :bonk:

Sorry, kje je tu vzgojni prijem? Tu je očitno samo polnjenje državne malhe, vzgojnega prijema ni. V bistvu dobiš občutek, da je celo nezaželjen, saj je bistveno samo, da se pobere čim več kazni - zato so te radarske pasti tudi nastavljene največkrat tam, kjer je najmanj pomembno. Npr. na izhodu vasi, ko ni več bajt, znak za konec naselja pa čez 50 m :bonk:. Ali podobno.

Prav mozoljav ratam, ko nek bizon izjavi, da so kazni pri nas še prenizke ! :bonk::bonk::bonk:

• Všeč mi je
Reactions: leibstandarte

bizi

Guru
21. nov 2007
15.879
1.565
113
Kočevska
Kazni so previsoke, radarjev pa premalo. Radarji bi morali biti avtomatski ter postavljenih na mestih, kjer previsoka hitrost dejansko vpliva na varnost v prometu. Če bi dobili norci vsak drug dan položnico, bi se hitro naučili vožnje po predpisih.

• Všeč mi je
Reactions: sad and Matey

netko

Guru
25. jul 2007
4.962
657
113
Seveda sem to potegnil iz riti.
Sicer je pa dejstvo, da imamo policaje zgolj za polnjenje proračuna. Če se morda komu zdi, da bo s kaznovalno politiko urejal disciplino, ga obveščam, da se krepko moti . S kaznovalno politiko narediš Robina Hooda, to zgodovina dokaže.

Od vsega doživetega do sedaj me je najbolj pretreslo, ko je Bratušca poslala radarje na cesto in sicer brez policijske patrulje. Po kakšnih dveh tednih dobiš sliko domov, ali pa niti slike ne, zgolj obvestilo, da si " na tem in tem kilometru ceste" vozil prehitro. :bonk:

Sorry, kje je tu vzgojni prijem? Tu je očitno samo polnjenje državne malhe, vzgojnega prijema ni. V bistvu dobiš občutek, da je celo nezaželjen, saj je bistveno samo, da se pobere čim več kazni - zato so te radarske pasti tudi nastavljene največkrat tam, kjer je najmanj pomembno. Npr. na izhodu vasi, ko ni več bajt, znak za konec naselja pa čez 50 m :bonk:. Ali podobno.

Prav mozoljav ratam, ko nek bizon izjavi, da so kazni pri nas še prenizke ! :bonk::bonk::bonk:
kazni so absolutno previsoke in vloga policaja je zgrešena

spanspan

Fizikalc
9. nov 2007
3.111
27
48
Janez in branitelji bodo zopet jezni - od časa konca janezove vlade pred 5.leti, je število zaposlenih naraslo za 77 tisoč

Jabe

Guru
1. okt 2007
6.693
904
113
O, Fakin is back. Težko najdeš človeka, ki pozna naše zdravstvo in ve kako deluje bolje od njega. Pelje scat vse po vrsti. Zdaj je samo vprašanje s kakim ciljem bo delal. v dobro bolnikov, izvajalcev, birokratov in dobaviteljev ali v obratnem vrstnem redu.

Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

elint

Fizikalc
17. mar 2012
1.779
5
38
Cerar je v svojem mandatu dodatno zaposlij 6,000 birokratčikov.
Povedano v Eurih je podražil državo za 201,600,000 EUR na leto.