IBM R52 laptop in temperatura CPU

motoristic

Fizikalc
18. avg 2007
1.309
18
38
Ljubljana
Pozdravljeni!

Prosim, če mi lahko kdo pove ali je temp. CPUja, ki ga proizvaja moj laptop ok ali ne? Lastim si ga že točno 2 leti ( dobro da je še 12 mesecev garancije
tongue-1.gif
), problemov nobenih a... zadnje čase se mi dozdeva ( mogoče pretiravam ), da se malo več greje kot se je do sedaj.

CPU: Intel Pentium M processor 1,73Ghz ( cel laptop zgrajen na centrino platformi )

Ko ga nastavim na max performance je v IDLU temp. CPU cca 65 stopinj, HDD pa 40

Če seveda lavfam kaj bolj intezivnega ( beri cpu loaded ) naraste temperatura tudi preko 80 stopinj, komp se ne pritožuje lavfa OK.
Ventilatorji delujejo.

Za primerjavo sem vzrl najcenejši primerek laptopa, ki sem ga lahko našel.

Fujitsu Siemens Amilo izvedbe z Intel Celeron M procesorjem, ki lavfa vedno na MAX ( ne pozna speedstep-a ) 1,86Ghz
in je v idlu cca 45 stopinj, HDD pa 35.

WTF?
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.709
140
63
Mogoče se ti je prah nabral na hladilnih rebrih od CPU-ja.
Jaz sem svojega bivšeha HP veliko po terenu nosil in sem opazil podobno kot ti. Sem spihal s kompresorjem in je ven zletelo čuda ene svinjarije. Potem je bilo boljše, ventilator se je celo vrtel na minimumu, ko ni bil obremenjen, prej se ni.

lp
 

maggio

Fizikalc
19. avg 2007
1.704
1
38
Lj-bežigrad
jaz svojega vsake toliko odprem in spucam okoli hladilnika samo ti raje ne odpiraj dokler je še pod garancijo.

pojdi na pooblaščeni servis in prosi če ti spucajo prah (brezplačno seveda)

-nima več kot 10 min dela



 
Nazadnje urejeno:

motoristic

Fizikalc
18. avg 2007
1.309
18
38
Ljubljana
Hvala fantje po novem letu, ga bom res odnesel na najbližji IBM pooblaščeni servis in poprosil, da ga spucajo. Drugače ga kod merdzo veliko po terenu nosim oz. uporabljam za delo in sem prepričan, da je nekaj s tem v povezavi.
 

motoristic

Fizikalc
18. avg 2007
1.309
18
38
Ljubljana
Bil na servisu, nimajo časa šele po novem letu. Je pa zamenjava tastature customer varianta in, ko se potegne ven se seveda pride do matične ( proc, čipset, heatpipe ). Vse skupaj prepihal s kompresorjem ( niti ni bilo kakšnega prahu ) a zadeva še zmeraj ni OK. Test 100% obremenitev CPU v trajanju 14 minut segreje proc na cca 85 stopinj. Testiral še tri IBMe ( isti tip, model ) in jim temperatura pri obremenitvi ne preseže 65.
Tko, da se bodo po novem letu kar na servisu z njim ubadal.
 

hovi

Pripravnik
25. jul 2007
565
0
16
zgleda da IBM oziroma lenovo le ni tako kvalitetna firma kot nekateri pravijo, saj poznam kar nekaj ljudi, ki imajo isto težavo kot ti.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Citat:
Uporabnik hovi pravi:
zgleda da IBM oziroma lenovo le ni tako kvalitetna firma kot nekateri pravijo, saj poznam kar nekaj ljudi, ki imajo isto težavo kot ti.

No tole je pa hudo posploševanje. Potem takem lahko rečemo, da tudi MB in BMW ni taka firma, ker ima A razred probleme? R serija od IBMa je namenjena za low-end userje (nič slabega ne mislim o njih, da ne bo pomote). Če rabiš pravi terenski prenosnik, zagotovo to ni R serija ampak moraš gledati T serijo. Zato je razlika v ceni ogromna, ampak to je tako, kot če bi želel s Ferrarijem na Camel Trophy, z Lado Nivo pa na 24 ur "LaMana".

Če človek rabi pravi prenosnik, potem mora kupiti T serijo oziroma se popravljam ... če je hotel imeti dober prenosnik je kupil T serijo. Zdaj na žalost Lenovo lifra ven tudi neke T modele, ki pa so kxxxx od kxxxx, ki nima nič skupnega z starimi IBMi, razen črke T. Zato pa je še vedno best buy T-42 al pa T-43, če res rabiš terenski prenosnik, ker na terenu itak ne rabiš hudi CPU in ultra dobro grafiko.
 

motoristic

Fizikalc
18. avg 2007
1.309
18
38
Ljubljana
hmm a ni razlika med prav r52 in t43 zgolj in le ohišje? ja R serija je res za low end ampak cena takratnih skoraj 300k sit ni bila prav nič low
tongue-1.gif