Hyundai Kona EV

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
Pozabljaš, da bo treba doma napolnit 2 ali 3 EV na noč.. In da nimajo vsi tako kratkih povprečnih razdalj na dan kot v SLO. Torej vsakega v 2-3 urah za kakih 150 km, ali pa sicer počasi na 3kW, ampak 2.3 komade ves čas. Okoli 7 kW polnjenje bo nek standard za doma (DC pa se bo ustavil pri 350 najverjetneje, z nekim mixom 150 in 350 DC polnilnic ...). Za to pa rabiš 3 faze, realno ... Ugibaj, v katero smer bo šel razvoj omrežij ...

Če moraš napolnit 3 EVje čez noč jih lahko polneš vse naenkrat vsakega s "švoh" 3 kW polnilcem, vsakega na svoji fazi. Ne razumem zakaj bi najprej moral enega polnit s 7 kW, pa nato še drugega in nato še tretjega?
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.885
2.355
113
Če so pri hisi tri vozila, ki delajo vsako 100 km in vec na dan, potem je verjetno tudi zadosti denarja za mocnejsi priklop. Preden pa bo v naselju vecina taksnih his, bo se preteklo nekaj Save.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Lahko si pa še en priključek posebej omisliš na parceli za polnjenje avta.
Pa ono tarifo od E3 ko je nižja tarifa đabe. Mi na bajti imamo tako, ker se moji stari pa od starega stari niso mogli zmenit za račun koliko bo kdo plačal. :aplauz:

Eh kot kaže bo to še enkrat prav prišlo.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.832
1.061
113
www.adriamedia.si
To zmore vsak EV z nekje 30 kWh baterijo.

Npr. Leaf z 62 kWh baterijo zmore narediti 2.000 m višinske razlike na razdalji 123 km in nazaj, tako da Kona s 64 kWh tudi nebi imela nobenega problema priti iz LJ na Roglo in nazaj ali pa še dlje.

Na Roglo je sicer 30 km dlje kot na Golte (višina je ista), ampak tja (Golte) sem šel recimo z Jagom I-Pace iz LJ, z dobre 3/4 baterije (ampak s predgretjem), po omejitvi po AC, pa prišel nazaj z 1/4, vmes nisem polnil. Pa bi lahko, ker je gor polnilna ...
 

amaterB

Zelenc'
6. jan 2018
29
2
3
V Italiji, so mi povedali, je zelo pogosto 1x16 A. Imajo potem gretje na plin, toplo vodo na plin, kuhanje na plin. Pa še veliko avtov na plin, samo teh ne tankajo doma.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Ne vem zakaj se toliko ukvarjate s priklopno močjo. Zadeva se v večini primerov da brez težav povečati, če pa to ni možno, pa pač ne kupiš električnega avtomobila.

Enako kot se najverjetneje ne boš odločil za kurjenje na plin, če nimaš na voljo plinovoda...
(utekočinjeni naftni plin je praviloma dražji od kurilnega olja)
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.427
858
113
Ne vem zakaj se toliko ukvarjate s priklopno močjo. Zadeva se v večini primerov da brez težav povečati, če pa to ni možno, pa pač ne kupiš električnega avtomobila.

Enako kot se najverjetneje ne boš odločil za kurjenje na plin, če nimaš na voljo plinovoda...
(utekočinjeni naftni plin je praviloma dražji od kurilnega olja)
Se da.
In koliko je enkratnih stroskov?
Koliko fix na mesec vec placujes nato?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Zdaj pa več ni izgovorov glede priklopne moči in da bo hladilnik metal ven varovalke :evil:
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.832
1.061
113
www.adriamedia.si
No evo so te uslišali pri Hyundai, Kona bo na voljo s 3-faznim polnilcem ;)
https://insideevs.com/news/348498/hyundai-kona-electric-11-kw-charger/
Si moreš mislit, da nisem bil edini, ki je kaj tekega zapisal v testu. In tudi odziv kupcev je bil tak, še posebej v Nemčiji.
Varovalk mi že zadj ni ven metalo, edino malo se je bilo treba organizirat, ko sem jo mel na testu. Ker je bilo par dni, da je šla vsak dan več kot 1 baterija in bi se moral čez noč nafilat.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Eno vprašanje glede poganjanja klime ko je avto parkiran (in ni priklopljen na štrom). Recimo ko greš za 15 min v trgovino in je avto zunaj na soncu in bi rad v vmesnem času pustil klimo vklopljeno.

Kako je z remote vklapljanjem klime (lahko tudi fiksen timer)? Torej ko greš domov iz službe in bi rad 10 min prej vklopil klimo, zato da se vsedeš v ohlajen avto? Tudi tukaj ni avto priklopljen na elektriko.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Ne vem, kako je z Kia/Hyundai EVji te generacije, ampak prejsnja ni omogocala predhlajenja/predgretja, ce ni bil priklopljen na vticnico.
Ne razumem zakaj tako. Se moja 7 let stara Ampera to omogoca.