Hyundai Kona EV

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.094
6.479
113
Dokaj enostavno, vzameš "enak" ICE vs EV in narediš primerjavo na recimo 3 leta. Do sedaj še noben EV ni bil cenejši.

tudi moj volt, čeprav je smešno poceni za EV, ni ekonomsko upravičen nakup, ker bi podobnega ICEja dobil za par jurijov, razlike v gorivu pa nikoli ne dobim not.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Brez veze je delati doktorske dizertacije okrog smiselnosti nakupa. Avta nihče ne kupi samo z razumsko analizo. Avto je vseeno precej bolj podobna reč v življenju kot je barva fasade na hiši in ne kot pa opeka, ki je skrita pod njo. Tudi fasada ima v tej zgodbi nujno in uporabno funkcijo, je pa edina vidna še komu.
Mene je zmotilo, da za tako vozilo verjetno ni mišljeno, da priklopim prikolico, prav tako po homologaciji ne bi šle 4 osebe notri, nekaj nujne prtljage ali kar komplet za kampiranje nekaj dni in štiri kolesa zraven. Ali pa da v mlin zapeljem nekaj vreč pšenice :). Gotovo pa so ljudje, ki nimajo samo enega vozila, oziroma tega nikoli niso rabili in nikoli ne bodo, ker imajo način življenja drugačen.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.094
6.479
113
Že ja, samo potem naj ne govorijo ljudje "ja to pa se že splača za 35k", ker je preveč relativno da bi se lahko tak pojem uporabil :)
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
A klima se splača za jurja? A vrata in šipe se splača doplačat na Twiziju? Kaj pa streha, lahko bi bil quechua šotor style, full cenej.

Splača se samo štopat, se boš tako najbolje vozil.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Spalača ali ne. to je stvar posameznika, njegovih prioritet, njegovoega dohodka, v končni fazi tudi potreb. lahk maš neomejeno denarja, pa boš še vedno ICE nabavil, ker ga pač rabiš, delaš take relacije, kjer električarji ne pridejo v poštev. Kle je pogovoarjanja o nekem običnem "ljudskem" električarju ranga ZOE za 35 K eur. In to ko je povprečna plača v slo pod jurja. Marskikje je 700 EUR veliko. In do 2030, kot nameravoajo neko kvazi reformo speljati, po še vedno vsaj 50 posto dizlo, 35 posto bencinarjev, ostalo pa električarjev. pri nas ne bomo na elektriki še vsaj 30-50 let.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.094
6.479
113
hja finta je, ko pa bo enkrat to, pa bodo tudi avti cenejši, zdaj se pač grejo proizvajalci bogatije z EV, čeprav mi ni jasno od kod, ker baterije niti niso tako drage, ko mislimo...150$ je baje cena za kwh...pomeni pri voltu je to ~2000$, da je potem ostali del avta bil vreden 38k? ne me basat...
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
Pri Voltu baterija ni bila tako poceni... Pa cena baterije ne igra prav nobene vloge pri končni ceni avta, končna cena je vedno postavljena glede na trg.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.094
6.479
113
Kona bi naj imela motorizirano odpiranje prtljažnika, ve kdo? oz če ne kona, kaj pa e-niro?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Ženska ima vlogo v tem, da je več ogledov :).
Kako bi pa zgledalo, če bi nekam dal še tri kolesa? Na streho ali na kljuko. No na kljuko verjetno ne moreš, ker najbrž tole ni homologirano za vleko prikolice, potem pa tudi verjetno ni predvideno kam bi se kljuka na karoseriji montirala.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
ne to, prvič bi polnil že v tepanju... en tak izlet v rovinj bi trajal dan in pol :D tam bi prespal in šel nazaj :D čebi se slučajno čez noč zadeva napolnila....ded je pri lidlu polnil, ker doma ga ne napolniš...v glavnem... za 2. avto,edino, če bi stal rrealnih 15 jurjev. ;)