Hyundai Kona EV

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
ja ev scena definitivno že obstaja, trenutno se drži načela "dajmo olupit tiste, ki se jim preveč mudi"

se pa strinjam, kona je po odbiti subvenciji še vedno 10 jurjev predraga, da bi lahko bila mainstream.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.149
4.594
113
To je menda homologirano kot petsedežno vozilo? Zanimivo mi je, da to gre skozi, čeprav ima nosilnost 410 kg ali še manj, če je več opreme.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
Tole je res nekam malo, mislim pa da masa vozila pripravljenega na vožnjo že vsebuje 70kg voznika. Ampak vseeno ndm 2.170 kg - 1.818 kg = samo 352 kg

ja ev scena definitivno že obstaja, trenutno se drži načela "dajmo olupit tiste, ki se jim preveč mudi"

se pa strinjam, kona je po odbiti subvenciji še vedno 10 jurjev predraga, da bi lahko bila mainstream.

Mislim da bo cena kar vztrajala na tem nivoju, počasi se bo subvencija nižala, tako da cenitev ne bo prišla do izraza. Poleg tega se bo klasika dražila, končali bomo tam, da boš za nov avto v vsakem primeru odkartal 30-35k € pa naj bo to dizel, bencin, hibrid ali elektrika.
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
Slike na uradni strani so pa iz centra LJ. se sedaj spomnim da sem jih videl že skoraj eno leto nazaj ko so slikali na slovenski.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Glede odlične cene se ne morem ravno strinjati (glede na to, da je bencinar s primerljivo opremo še vedno 10k€ cenejši od električarja kljub odbiti subvenciji). Bo pa verjetno vseeno "razprodan", ker za to količino, ki jo bodo proizvajali, bo gotovo dovolj povpraševanja.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.061
113
www.adriamedia.si
Vidiš, meni se zdi pa 35k za tak avto odlična cena in če ne bi dobro leto nazaj kupil novega avta, bi verjetno takoj štartal na Kono. Ko sešteješ ceno, stroške, subvencijo, ugodno finaciranje, ceno energenta ... Kar se mene tiče se izide.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Če kupuješ nov avto v rangu 25k (bencinar, dizel), potem se absolutno strinjam, da se splača stegniti do 35k in vzeti Kono... na dolgi rok se vsekakor povrne. Jaz pa gledam iz svojega zornega kota, ko z mojim trenutnim 8 let starim bencinarjem nimam nikakršnih težav (razen tedenskih obiskov črpalke). Bi z veseljem imel električni avto... ampak 35k€ cena z odbito subvencijo in dobrih 5k€ za moj trenutni avto bi pomenilo investicijo 30k€, da zamenjam za Kono. Pri trenutnih cenah bencina in elektrike bi to razliko privozil nazaj šele v 15 letih (vem, da moj trenuten avto ne bo zdržal 15 let, vem da so tukaj še drugi stroški... ampak vseeno... občutek imam, da je inflacija večja kot nam želi statistika prikazati).
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
"stegniti", to je skoraj 50% prekoračitev budgeta :)

za 35k se že dobi ohoho avto in ne hiundai :)
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
10k od 25k ni 50%... je pa blizu. Kot sem napisal... pri trenutnih cenah goriva in elektrike bi jaz v 5 letih 10k razlike v ceni dobil nazaj... na daljsi rok pa samo pridobival. Kaksen ohoho avto pa imas v mislih za ta denar (nov, ne traktor)?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Traktor, itak, to se že dobi rabljen meržo. zakaj bi moral bit nov? novega se itak ne splača...
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Imam pač predsodke do traktorjev (priznam)... sem jih imel ze dolgo pred dieselgateom. Zakaj ne rabljen? Ker ni fer primerjat cene rabljenega in novega... sploh stroskov na dolgi rok. Bi z veseljem kupil rabljenega elektricarja. Ampak so bili 3 leta stari v primerjavi s trenutno aktualnimi precej slabsi... in glede na zastarelost so se precej dragi.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.061
113
www.adriamedia.si
Če kupuješ nov avto v rangu 25k (bencinar, dizel), potem se absolutno strinjam, da se splača stegniti do 35k in vzeti Kono... na dolgi rok se vsekakor povrne. Jaz pa gledam iz svojega zornega kota, ko z mojim trenutnim 8 let starim bencinarjem nimam nikakršnih težav (razen tedenskih obiskov črpalke). Bi z veseljem imel električni avto... ampak 35k€ cena z odbito subvencijo in dobrih 5k€ za moj trenutni avto bi pomenilo investicijo 30k€, da zamenjam za Kono. Pri trenutnih cenah bencina in elektrike bi to razliko privozil nazaj šele v 15 letih (vem, da moj trenuten avto ne bo zdržal 15 let, vem da so tukaj še drugi stroški... ampak vseeno... občutek imam, da je inflacija večja kot nam želi statistika prikazati).

Primerjat nov avto s starim in imet to za argument pa res ni relevantno. Ko govorimo o ceni, seveda govorimo za nekoga, ki kupuje nov avto.In za takega je cena ugodna.
Cena mojega C-HR, če bi vzel čisto novega, bi bila 28K. In ja (nekdo je napisal, da stegnit se ne pomeni, da lahko pol dražji avto kupiš), pri tej razliki bi se pa človek "stegnil". Vsaj jaz bi se. Samo da sem avto rabil leto in pol nazaj, pa da je čakalna na Kono uhuhu ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Saj lahko tudi rabljenega EVja primerjaš, pač novega je bedarija, ker se ne splača it v nakup, razen če se ne gleda iz oči ekonomike.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
Jaz osebno grem koj po dizeljskega passata. Pa ne me basat, da bom ev (ali kakršnokoli drugo) kono kupil za vsakodnevno drlinkanje po avtocesti. Za mestno vožnjo recimo, da se nekoč enkrat splača, pa elektrika je bolj prijetna za vožnjo. To vse od predpostavki, da bo elektrika še naprej "zastonj" (pa ne bo).

P.S. Bral sem neke "teste" pa so se nekaj pritoževali, da močnejša kona kar težko hendla ves tisti navor na prednjih kolesih. Ne vem koliko je resnice v tem.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
Eni vedno kupujejo rabljene eni vedno nove, eni menjajo na 3 leta eni kupijo novega in ga imajo 10 let...

Na koncu moraš primerjavo vedno delat glede na vsaj žez palec ocenjen TCO, izgubo vrednosti in zanesljivost vedno težko oceniš, drugo je pa več ali manj znano.

Kona EV pač ustreza določenemu krogu kupcev, kje piše da bi to moral biti avto za vsakega?
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
Nikoli nisem razumel tega tvojega vidika "ekonomike". Kako lahko oceniš doplačilo za avtoradio, električni pomik stekel, klimatsko napravo, avtomatski menajlnik, radarski tempomat in nenazadnje električni pogon? Če nekdo nekaj želi to pač kupi, če želi EV potem bo iz vidika ekonomike pač izbiral med drugimi EVji.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
Vidiš, meni se zdi pa 35k za tak avto odlična cena in če ne bi dobro leto nazaj kupil novega avta, bi verjetno takoj štartal na Kono. Ko sešteješ ceno, stroške, subvencijo, ugodno finaciranje, ceno energenta ... Kar se mene tiče se izide.
Odlična cen aza kono je 15 jurjev za EV pa 20 ne pa 35 ... mislim kje te živiš , malibu?