Huawei Watch 2 Sport - 169€

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Procesor je na obeh enak (Qualcomm Snapdragon 2100) ... res pa je, da ima Huawei Waitch 2 malo vec RAM-a (768MB vs 512 na TicWoatch Pro) ... Ampak dejansko se mi zdi, da je na Huawei vse skupaj bolj trokiranje ... Recimo odklep ure z vzorcem je na Huawei neuporabno... ker traja kar precej sekund, da sploh prime... in lahko drgnem po zaslonu in se ne zgodi nic... potem pa seveda kar naenkrat zacne zaznavati in zazna seveda napacen vzorec ... zato sem na Huaweiu dal na vnos PIN kode ... Na TicWatch Pro deluje pa preko vzorca odlicno ...

Se slika primerjave Huawei Watch 2 vs. TicWatch Pro vs. Apple Watch 3 :) ...
skitched-20180723-220613.jpg
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Procesor je na obeh enak (Qualcomm Snapdragon 2100) ... res pa je, da ima Huawei Waitch 2 malo vec RAM-a (768MB vs 512 na TicWoatch Pro) ... Ampak dejansko se mi zdi, da je na Huawei vse skupaj bolj trokiranje ... Recimo odklep ure z vzorcem je na Huawei neuporabno... ker traja kar precej sekund, da sploh prime... in lahko drgnem po zaslonu in se ne zgodi nic... potem pa seveda kar naenkrat zacne zaznavati in zazna seveda napacen vzorec ... zato sem na Huaweiu dal na vnos PIN kode ... Na TicWatch Pro deluje pa preko vzorca odlicno ...

Se slika primerjave Huawei Watch 2 vs. TicWatch Pro vs. Apple Watch 3 :) ...

Jaz mam na vzorec pa nimam teh tezav kot mas ti. Mogoce je kje drugje tezava?
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Ja probaj - ker meni to res instant dela. Pa tudi meni boljse dela po resetu, tudi baterija dalje traja.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Sem sinoci resetiral na tovarniske nastavitve... ter se enkrat nastavil uro "iz nule" ... in je sedaj precej bolje ... vendar se vedno sem mnenja, da je TicWatch Pro malce bolj odzivna ... Sedaj imam lahko vsaj nastavljen vzorec za prijavo... ;)
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Kot apple user - obstaja kaksna dobra alternativa apple watch ali ne? Koliko zdrzi baterija na slednji?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Baterija na TicWatch Pro zdrzi ene dva dni... mogoce celo vec... odvisno seveda od uproabe... Huawei Watch 2 pa se ne vem, ker sem jo vceraj sele dobil... in vceraj sem veliko uporabljal (nastavitve, ...)... Zaenkrat je se nisem uspel do konca napolnit... vendar glede na status, bo baterija zdrzala nekje podobno kot na TicWatch Pro ... Je pa tako, da za uproabo v navezi z iPhonom se meni osebno se vedno zdi najboljsa varianta uporaba Apple Watch... ceprav ostale bolje izgledajo... vendar pa pri integraciji šepa ... Enostavno te, ki sem jih dosedaj probal, ne delujejo tako tesno povezano s telefonom kot Apple Watch. Res pa je, da Zadnji dve (TicWatch Pro in Huawei Watch 2) se nisem povezal z iPhonom... Sem pa lani uporabljal Samsung Gear Frontier ...
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Kaj pa baterija na apple watch 3? So ze kaksni roumorji zunaj glede nove verzije?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Baterija na AW 3 tudi drzi nekje dva dni... lahko tudi vec... spet odvisno od uproabe (GPS je precej pozresen na vseh teh napravicah ...) ... Rumorjev je nekaj... vendar uradnega se nic... To bo sele jeseni... Kolikor sem bral, naj bi ura spet ostala pravokotna... le zasloncek naj bi bil malo vecji ... torej manj roba ...

Apple_Watch_Series_4_rumours%2C_specs%2C_release_date_and_news-20180724-084337.jpg


https://www.pocket-lint.com/smartwa...-series-4-specs-release-date-news-and-rumours
https://www.macworld.co.uk/news/apple/apple-watch-4-release-date-3663896/
https://www.pocket-lint.com/smartwa...-series-4-specs-release-date-news-and-rumours
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Kako to mislis "z drugimi napravami"? IoT? Sem sicer ze probal povezati Ikeine "pametne zarnice" TRÅDFRI na telefonu... vendar mi se ni uspelo povezati GA s tem... Na iOS preko Home apliakcaije nisem imel problemov ... Tako da do tega, da bi to probal z uro se nisem prisel ...
 
I

Izbrisan uporabnik 474

LG G Watch R + Domoticz Home automation (na RPi) deluje BP. tudi z GA, čeprav sem zgolj poizkusil, uporabno pa se mi dretje v telefon/uro ravno ni. raje se bolj potrudim pri avtomatizaciji...
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.427
858
113
Baterija na TicWatch Pro zdrzi ene dva dni... mogoce celo vec... odvisno seveda od uproabe... Huawei Watch 2 pa se ne vem, ker sem jo vceraj sele dobil... in vceraj sem veliko uporabljal (nastavitve, ...)... Zaenkrat je se nisem uspel do konca napolnit... vendar glede na status, bo baterija zdrzala nekje podobno kot na TicWatch Pro ... Je pa tako, da za uproabo v navezi z iPhonom se meni osebno se vedno zdi najboljsa varianta uporaba Apple Watch... ceprav ostale bolje izgledajo... vendar pa pri integraciji šepa ... Enostavno te, ki sem jih dosedaj probal, ne delujejo tako tesno povezano s telefonom kot Apple Watch. Res pa je, da Zadnji dve (TicWatch Pro in Huawei Watch 2) se nisem povezal z iPhonom... Sem pa lani uporabljal Samsung Gear Frontier ...
Koliko je tale sw primerljiv s temi omenjenimi?

https://www.gearbest.com/smart-watches/pp_1665534.html?lkid=15539258
 

BlonG

Pripravnik
10. avg 2010
174
15
18
TicWatch in Huawei Watch imata Wear OS - aplikacije nalagaš iz Google Play Store. Xiaomi Amazfit mislim, da nima enakega sw.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si

Link ni OK ... Predvidevam, da gre za tole... >> https://www.gearbest.com/smart-watches/pp_1665534.html?lkid=15539260 (Xiaomi Amazfit Smartwatch 2 English Version - BLACK)

Kot je ze BlonG napisal... Huawei Watch 2 in TicWatch Pro imata obe Google Wear OS ... in sta zelo podobni... Razlikujeta se v nekaterih malenksotih... Xiaomi Amazfit Smartwatch 2 pa je osnovana na lastnem oreracijskem sistemu imenovanem Watch 2.0
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
In po testiranjih, katera ura se bolj obnese?

Tezko recem katera je boljsa... Obe sta OK... in vsaka ima svoje prednosti in pomanjkljivosti... TicWatch je vecja in zato bolje berljiva... ima pa slabsi zaslon kot Huawei... vsaj na soncu je slabsa vidnost ... Baterija je pri obeh podobna... in je zelo razlicna... vcasih je popoldan se 50% baterije... vcasih je pa zvecer ze prazna ... Malo vec sem pricakoval od TicWatch, ki ima dvojni zaslon in je tisti monokromatski vedno viden (always on) ko ni aktiven glavni barvni... Nisem je pa probal uporabljati v "essentials" nacinu ker v tem nacinu je pac samo cisto navadno "neumna" ura s stevcem korakov :) ... Ja pa zanimivo, da je se vedno TicWatch bolj odzivna, ceprav je hardversko Huawei boljsa (vec pomnilnika). Tako da tezko recem, da je ena boljsa, kot druga ... sta dokaj enakovredni... In se vedno je meni osebno Apple Watch boljsa resitev... ker ima boljsi zaslon, boljso baterijo, je vodotesna (za plavati) - tile dve Google Wear uri imata "samo" oznako IP68, kar pomeni, da se sicer lahko gre v vodo ampak ni priporocljivo z njo plavati ... Zal pa deluje le z iOS napravami in za Androidni mobilnik ni resitev ...

P.S.: Ce bi kdo imel eno od teh dveh, naj se javi preko ZS... eno bom prodal... obdrzal bom tisto, ki bo ostala ... ;)
 
Nazadnje urejeno: