Huawei P40 Pro

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.397
482
83
::1/128
Google Maps je za te zadeve še vedno top, je pa Waze super zaradi velike baze uporabnikov, ki redno sporočajo razne dogodke, radarje itd. Ampak jih je itak Google kupil, tako da vprašanje, če ne bo tole merge v Google Maps na dolgi rok. Zaenkrat uporabljam oboje.
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
A Waze pozna tudi recimo urnike javnega prometa, kot Google, in najde info o restavracijah, trgovinah ipd?
Ker doslej tovrstne alternative googlu še nsiem našel ...

e vidis, za to pa je sam google kolko jaz vem, ali pa kake lokalne zadeve :(
Jaz mam bolj potrebe po Waze zaradi javljanja uporabnikom ipd :D
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Dokler ne bodo delali Google Mapsi, je vse ostalo useless. Še na ajfounu so Google Maps nujni.

Huawei ze vec kot leto dela na nadomestilu, med drugim z nakupom podjetja Here, od januarja pa tudi TomTom.

Google reviewi so itak neuporabni, ostalo pa bodo hitro nadomestili. Prvi reviewi novega HereWego zadnjih nekaj mescev so kar obetavni.
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
To je 2. razlog zakaj ne kupim samsunga. Plačaš ko budalo, dobiš pa drugorazredi procesor. Si ga lahko vtaknejo nekam. Prvi razlog pa je TouchWiz in tona navlake, ki jo še vedno vztrajno hočejo uturit uporabnikom
Ziviš ene par let za svetom zgleda s TouchWizom, ampak dobro :D
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
eh, jaz takoj kupim samsunga. vendar, če gledam za zamenjavo za moj s7 edge, jo ne vidim. s serija je že butasta z vsemi temi kamerami, a serija pa nima vodotesnosti. pa še česa. huaweja ne gledam, se mi je "zagabil" njegov marketing :) ostale kitajce pa...ne. še.
samsung je tudi že na a seriji sicer prav lepo delujoč. zadnjič pri stranki gledal a51. čisto spodoben telefonček. za ta razred.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.352
297
83
Za 1x ja, dokler je še frišno vse dela, te light oz A serije...pa do dve leti po moje, pol pa šteka, al pa se mu enostavno zmeša, S-ka bo vsen mal več zdržala, odvisno kaj hočeš oz. nočeš plačat.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.796
6.073
113
dejansko jih je vec - najpomembnejsi pa je ta, da se je telefon sam od sebe restartal, dostikrat sem bil nedosegljiv, ceprav sem imel signal.
Visoko opevana kamera je razocaranje, njihov space zoom je katastrofa. Ta edge ekran je tudi katastrofa, ce delas z eno roko. Prstne odtise bere zelo pocasi, za EU market nima istega procesorja kot za USA in Azijski trg, ampak podhranjenega itn.
No saj ne da za tem ne stoji patentna vojna, in Exinosa ne smejo prodajat v ZDA in če hočejo tam kaj prodat, morajo poseči pač po Qualcomu. Slednji se še prodaja v Koreji. Exinos pa povsod drugod po svetu.
No sam imam že vrsto let Note serijo, nato S7 in noben ni razočaral. Vmes je bilo leto ko sem lastil Huaweja P10 pro. Ne da je slab, ampak sem vseeno vesel da sem nazaj na Notu 10. Edino kar me je fasciniralo na Huaweju je bralec prstnih odtisov.
Ampak, še enkrat brez gapsov je Huawei samo fotoaparat.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
A Waze pozna tudi recimo urnike javnega prometa, kot Google, in najde info o restavracijah, trgovinah ipd?
Ker doslej tovrstne alternative googlu še nsiem našel ...
Mape so zadnja stvar zaradi katere, bi rabil googlove storitve.
Jaz uporabljam Here že vrsto let in ima tudi odhode LPP avtobusov iz postajališč (ostalih prevozov nisem preverjal če ima), za ostalo pa mislim, da ne.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.611
1.527
113
Ampak, še enkrat brez gapsov je Huawei samo fotoaparat.
Kak za koga. Jaz se zadnja leta poslavljam od googla, ker mi gre to vohunjenje za mano že pošteno na organ. Imam še samo 2 googlove zadeve: android auto in photos. Problem prvega se da rešit, za photos pa ne najdem boljšega, ker res zmaga
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Ti si tak neki zanesenjak, posebnež. Če ti ta jajc od P40 odgovarja in če se ti da vsak dan neki sideloaudat, pa drkat po telefonu da ti nekaj dela, potem go for it. Za ostalih 99,9999 posto uporabnikov je pa ta cegu totalno neuporaben.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mat

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Kaj pa ce na te nove Huaweie enostavno nalozis Amazon app store? Potrebe povprecnega uporabnika verjetno pokrijejo vse tam dostopne aplikacije, brez tweekanja in hackanja?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.397
482
83
::1/128
Kaj pa ce na te nove Huaweie enostavno nalozis Amazon app store? Potrebe povprecnega uporabnika verjetno pokrijejo vse tam dostopne aplikacije, brez tweekanja in hackanja?
Sej imaš tudi Huawei App Gallery preinstalled, ok imaš na Amazonu nekatere appe, ki jih na App Galerry ni, še vedno pa ne vseh (sploh od slovenskih bank, itd.) in pa še vedno ti ne reši problema z Googlovimi aplikacijami/servisi, kot so Google Maps (tako samostojno kot integriranega v marsikater drug app npr Uber app), gmail, Youtube, Youtube Music, Google Photos, Google Drive, Google Docs itd. Pa tudi marsikater drug app uporablja googlove storitve (recimo Uber app brez GMS sploh ne deluje, ToDoIst dela samo če se vpišeš preko facebooka, itd.) za sign-in, za obvestila, in-app plačila itd... Pri aplikacijah ki za push-notifications uporabljajo GMS, recimo ne boš dobival obvestil.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.611
1.527
113
torej ne mores komentirat, ker so to samo tvoje pretpostavke in zavajas ostale uporabnike. Moji frendi, ki ga imajo nimajo niti ene tezave - dolocenih aplikacij ne morejo uporabljat, ki temeljijo na google, za vse te pa majo alternative...

Ne debatiraj z samsung fanatikom, ker nima smisla :) zanimivo, sem izvedel danes da sem "zanesnjak in posebnež", ker mi gre google na jetra :)