Huawei P40/Pro/Plus

kajote

Fizikalc
11. dec 2007
368
162
43
Hm, meni je tole vzrok za izločitev...imam sedaj Huawei, ampak ne bi nadgradil na googlefree varianto.
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
V bistvu bi moral naložiti gapps. Poglej tole: https://www.xda-developers.com/open-gapps-android-10-roms/
Če se pa splača zajebavat z tem, ko imaš lahko probleme ob vsakem updatu, boš moral presoditi sam. Jaz sem se z tem igral že kar nekaj let nazaj z takrat poceni kitajskimi telefoni ala Jiayu Xiaomi in podobno. Takrat se je glede na ceno splačalo. Da pa plačaš ceno premium telefona in se nato še zajebavaš z tem, no ja....
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Kakor vidim ga eni komaj pričakujejo, da se znebijo Googla. Mnenja in komentarji:)

Oblikovno zaslon spredaj kopija lanskega Samsung S10+ (sam "pill shape" kamera je na levi namesto na desni strani), zadaj oblika pozicij in velikost kopija S20+.

Tisti "quad curve" zaslon je pa smešen. Na spodnjem in zgornjem robu zaslon NE gre na rob kot pri straneh, ampak je samo steklo povlečeno čez.

To je quad curve zaslon: Klik
Je pa to render narejen na osnovi patenta, katerega ima Samsung v lasti.

Zanimivo da niso šli naprej z "waterfall" zaslnom, katerega so lani pri Mate seriji tako zelo opevali. Edino če je rezerviran za Mate serijo.

Edino kar je dobro so kamere.
120 Hz zaslon bo letos zelo "in", tista firma katera ga ne bo ponujala bi znala kar izgubit. Samsung ga je, čaka se na Apple sedaj (govori se da bodo imeli 120 Hz ).

One plus tudi bo ponujal.

Brez Googla pa bo telefon v Evropi (po mojem) "mrtev" in se ne bo dobro prodajal. Tistim katerim se pa ljubi zafrkavat z vsem skupaj pa ga bo verjetno nabavil.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.034
1.430
113
39
Fotke pa ful dobre... Sam pismo, brez Googla... Pa kdaj se bodo to zdilali?
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.156
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Sem imel namen kupiti, ampak brez Googla ne bo šlo. Bom počakal, da vsaj malo pade cena P30pro, potem pa bo šel moj Mate20pro v penzijo, čeprav deluje odlično.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.220
3.370
113
Neuradno gre namesti Google servise gor.
Poglej you Tube.

Samo ne vem če bodo banke delale pol.
Sicer pa za to ceno bi jaz tudi premislil.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Kaj so P 30 pro tud skinli google?. Zadnjič mi je sodelavka rekla, da po zadnji posodobitvi nima več play stora gor? Da ji samo neko huawei sranje odpira ko klikne aplikacijo
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
Kot sam telefon mi deluje super. Ima pa kar sem gledal Huawei kar močno kampanjo s sponzoriranjem raznih youtubarjev, ki delajo reviewe. :)
Sem pa tudi zasledil, da bi znal biti problem z aplikacijami, ki se lahko nalagajo preko raznih programov. Problem predvsem v tem, da naj ne bi imele vseh funkcij ali s časoma ne bi delovale. Sam bi ga drugače (verjetno P40 pro) verjetno skoraj 100% vzel samo, kot je bilo napisano bi za tak denar hotel "normalno" delovanje.
Tako, da bi sam počakal nekaj časa kako se bo vse skupaj obneslo.
Mogoče lahko o aplikacijah kaj več pove kdo, ki ima boljši vpogled in več informacij.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.611
1.527
113
Malo bi mogli cene spustit da pritegnejo nove uporabnike. Znanka ima p40pro in pravi da gre vse gor brez najmanjšega problema.
Denarja imajo dovolj da jim uspe nekoč razvit alternativo guglu, ampak to bo še trajalo. Tudi google ni vsega tega ustvaril v 1 letu
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Ja, Harmony OS. OS primarno narejen za IoT naprave. Bodo še verjetno porabili precej časa, preden bodo prešli iz Android AOSP na svoj OS, če sploh bodo.

Kar se tiče nameščanja appov na P40, pa ne, ni res da gre vse gor brez najmanjšega problema. Daleč od tega kaj smo navajeni na ostalih android mobitelih. Marsikaterega appa sploh ni v App Gallery (Facebook, YouTube, Google Maps,...). Se lahko hitro pogleda kaj je na voljo in kaj ne kar s prenosom in namestitvijo uradnega appa na androidni mobitel. Huawei to težavo s pomanjkanjem rešuje s kloniranjem appov iz starega mobitela na P40. Nekaterih se sploh ne da prenesti, spet druge se da, ampak ne delajo vsi. Zakaj ne delajo? Ker jim manjka Google Home Services. In ta zadeva je ključna za normalno delovanje precej appov. Se da to tudi namestiti? Ja, tako kot se vedno vse da. Tudi modificirani ROMi so bili in tudi še so popularni, ampak ne za večino folka. Na mobitelu za 800€+, nočem početi modifikacij in delati ovinkov, ter upati da mi bo na telefonu vse normalno delovalo sedaj ali v prihodnje. Pri konkurenci vsega tega ni potrebno početi in so out of the box pripravljeni na uporabo, kot smo jo vajeni, ne pa da se moramo prilagajati razmeram v katerih pač žal je trenutno Huawei.