Huawei P20; prikaži samo kontakte s tel. številko - kako?

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Ne morem verjeti, da ta telefon nima te opcije. Ali pa sem preveč bukov, da bi jo našel.
Po vseh teh letih sem se odločil, da sinhroniziram kontakte na telefonu z Gmailom (prej sem jih vedno shranjeval samo v telefon). Tako odpade vsa nepotrebna telovadba z imenikom, ko nabaviš nov telefon.
In sedaj imam v telefonskem imeniku preko 1000 kontaktov, in ne morem prikazati samo tistih s telefonsko številko. Skratka v imeniku so vsi email naslovi od vseh, ki so mi kadarkoli poslali mail. Kaj naj s temi naslovi? Nočem jih gledati! Želim samo tiste, ki imajo telefonske številke in ki jih dejansko lahko pokličem!
Kako naj rešin ta problem čim bolj elegantno?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ne morem verjeti, da ta telefon nima te opcije. Ali pa sem preveč bukov, da bi jo našel.
Po vseh teh letih sem se odločil, da sinhroniziram kontakte na telefonu z Gmailom (prej sem jih vedno shranjeval samo v telefon). Tako odpade vsa nepotrebna telovadba z imenikom, ko nabaviš nov telefon.
In sedaj imam v telefonskem imeniku preko 1000 kontaktov, in ne morem prikazati samo tistih s telefonsko številko. Skratka v imeniku so vsi email naslovi od vseh, ki so mi kadarkoli poslali mail. Kaj naj s temi naslovi? Nočem jih gledati! Želim samo tiste, ki imajo telefonske številke in ki jih dejansko lahko pokličem!
Kako naj rešin ta problem čim bolj elegantno?
Še enkraj preglej nastavitve. Če ima to P10, ki ga poznam, ima gotovo tudi P20. Ko odpreš kontakte, pritisni spodaj na More, potem pa izberi Display preferences ali pa Organise contacts. Tu se ti mora skrivati.
 
Nazadnje urejeno:

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Tam se nič ne skriva, vsaj ne tisto kar on išče.
Kot sem napisal zgoraj to omogoči v: Podatki za stik, shranjeni iz komunikacije, kjer omogočiš (po želji)
"Shranjevanje podatkov za stik, ko komunicirate z drugimi
Kot pa piše tam to ne velja za Gmail – to lahko nastaviš v nastavitvah za Gmail."

pod: splošno - Ustvari stike za samodejno izpolnjevanje: da ko pošlješ sporočilo novi osebi, jo doda v mapo »Drugi stiki«, tako da bo naslednjič njeno ime samodejno izpolnjeno ali boš Stike dodajal sam.
Seveda pa se lahko spraviš grupirat sam toda to bo trajalo kar nekaj časa, glede na to koliko stikov imaš sedaj in po vsej verjetnosti veliko štalo. Če bi to delal od začetka bi bilo to lažje. Je pa res da če boš hotel enkrat naredit red in preglednost se boš moral tega lotit ročno.
Stike za pogled, katere naj ti potem prikaže lahko urejaš pod: Stiki(na telefonu) - Prikaži prednostne izbire - tam ti da možnost: prikaži stike SIM in pa spodaj Računi, kjer imaš možnost samo določenega računa(recimo google) lahko pa spodaj tudi prilagajaš prikaz grupe, ki si jih naredil v tem računu.
No to se malo poigraj.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Tam se nič ne skriva, vsaj ne tisto kar on išče.
Kot sem napisal zgoraj to omogoči v: Podatki za stik, shranjeni iz komunikacije, kjer omogočiš (po želji)
"Shranjevanje podatkov za stik, ko komunicirate z drugimi
Kot pa piše tam to ne velja za Gmail – to lahko nastaviš v nastavitvah za Gmail."

pod: splošno - Ustvari stike za samodejno izpolnjevanje: da ko pošlješ sporočilo novi osebi, jo doda v mapo »Drugi stiki«, tako da bo naslednjič njeno ime samodejno izpolnjeno ali boš Stike dodajal sam.
Seveda pa se lahko spraviš grupirat sam toda to bo trajalo kar nekaj časa, glede na to koliko stikov imaš sedaj in po vsej verjetnosti veliko štalo. Če bi to delal od začetka bi bilo to lažje. Je pa res da če boš hotel enkrat naredit red in preglednost se boš moral tega lotit ročno.
Stike za pogled, katere naj ti potem prikaže lahko urejaš pod: Stiki(na telefonu) - Prikaži prednostne izbire - tam ti da možnost: prikaži stike SIM in pa spodaj Računi, kjer imaš možnost samo določenega računa(recimo google) lahko pa spodaj tudi prilagajaš prikaz grupe, ki si jih naredil v tem računu.
No to se malo poigraj.
Naredil sem tako, kot si predlagal. V Google stikih na računalniku sem naredil novo oznako TELEFON. Potem sem v to novo skupino prenesel vse stike s telefonskimi številkami (kljub temu le ti ostanejo tudi v glavni skupini, ki ji Google reče STIKI). Na telefonu potem lahko nastaviš, da i prikaže samo stike iz te nove skupine TELEFON.
Do sem je vse odlično. Zatakne pa se, ko na telefonu hočeš dodati nov stik. Ne moreš ga direktno v skupino TELEFON, ampak ga lahko samo v glavno skupino STIKI. No ja, lahko bi potem, ko prideš do računalnika, spet premaknil ta novi stik v oznako TELEFON, vendar kaj, ko je spet pomešan med vse ostale stike (in ne veš več, kateri je tisti nov, ki si ga dodal še posebej, če si tisti dan dodajal več novih stikov).
Imaš kakšno idejo?
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
To da ne moreš dat na telefonu nov stik pod določeno oznako ni res. Ko ustvarjaš nov stik se ti spodaj pokaže oznaka: Skupina in ko to odpreš se ti pokažejo vse oznake, ki si jih ustvaril, tam označiš kam naj se ti shrani določen nov stik.
Tudi potem, ko pogledaš določen stik ti pokaže v kateri skupini je ta stik.
Toda to nima nobene veze z prvim vprašanjem oziroma težavo, ki si jo zastavil v prvem postu. To pa označiš tam kjer sem ti podal linke.
Zadnjega stavka pa ne razumem kaj bi pravzaprav rad.
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Nimas pod organize opcije incomplete contacts? Pa lahko pol te brez telefonske posebej uredis?
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
To da ne moreš dat na telefonu nov stik pod določeno oznako ni res. Ko ustvarjaš nov stik se ti spodaj pokaže oznaka: Skupina in ko to odpreš se ti pokažejo vse oznake, ki si jih ustvaril, tam označiš kam naj se ti shrani določen nov stik.
Tudi potem, ko pogledaš določen stik ti pokaže v kateri skupini je ta stik.
Toda to nima nobene veze z prvim vprašanjem oziroma težavo, ki si jo zastavil v prvem postu. To pa označiš tam kjer sem ti podal linke.
Zadnjega stavka pa ne razumem kaj bi pravzaprav rad.
Imaš prav. Očitno sem bil prehiter in se še ni sinhronizirala nova oznaka s telefonom. Sedaj je ta nova oznaka tako v gmail kontaktih, kot tudi na telefonu.
Problem rešen. Kontakte s telefonsko številko daješ v to oznako in se ti potem tudi samo kontakti s telefonsko številko prikazujejo. Ostalih 1000 pa je v drugi skupini in me sedaj niti ne motijo več, saj lahko pridem do telefonskih kontaktov brez ostale navlake.
Hvala za pomoč.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Me veseli, da si rešil. Ja, včasih traja preden se sinhronizira. Seveda na začetku traja, da vse urediš kakor ti paše samo je pa potem za naprej manj dela in če tudi menjaš telefon imaš urejeno tako kot prej.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Točno to. Vedno, ko sem menjal telefon, so bili problemi s kontakti. Pa enkrat kopiraj na SIM, pa drugič v telefon, pa potem backup na računalnik, pa ne vem kaj še. Pa ob vsaki menjavi sem kakšen kontakt izgubil. Ponavadi od ta najboljših lubic :).
Sedaj so pa v Gmailu in se lahko sinhronizirajo z vsakim telefonom. Kaj češ lepšega...
 

Kupec

Pripravnik
19. sep 2016
58
2
8
Ko je ravno debata o teh kontaktih, stikih, telefonskih številkah, itd... - mene pa pri novejših Samsungih zelo moti (npr. S7, Oreo, enako je bilo pa že tudi pri 7.0 Nougat), da v primeru, da imaš stike razporejene po skupinah, v primeru iskanja, moraš točno vedeti, v kateri skupini moraš iskati. Drugače ti ne najde.
Primer: stike za prikaz imam razporejene v 8 skupin (npr. služba, privat, družina, itd). In včasih (npr. pri starem Galaxy S4) ko si hotel nekoga poklicati, ti ni bilo treba vedeti, v kateri skupini med stiki je. Enostavno si v iskanju med stiki napisal njegovo ime in ti je iskalnik iskal po vseh skupinah. Zdaj pa tega ni več oz. ne dela. Najprej moraš 'zadeti' pravo skupino, šele potem ti znotraj nje dela iskalnik. Ne morem verjeti, kako so lahko tako uporabno stvar pri Samsungu tako pokvarili. Je mogoče, da to še vedno nekako dela pa le jaz ne znam česa nastaviti - probal sem sicer že vse živo...
Tako kot kaže trenutno, mi preostane, da včasih brskam po 5 skupinah, preden najdem iskan kontakt in zato porabim bistveno (pre)več časa ali pa, da 'poderem' vse skupine, ki jih imam nastavljene samo zato, da bom hitreje našel, kar iščem. Je pa to slednje seveda nesmiselno - ne morem valjda zaradi neke softverske neumnosti Samsunga zdaj zmetati 800 stikov v eno ali dve skupini, če pa imam zdaj tako lepo 'popredalčkane'. Ali pa da zaradi tega menjam telefon? Ima kdo kako idejo? Mar tega nihče drug ne uporablja oz. ga ne moti? Na spletu sem sicer celo našel nekaj somišljenikov v tujini z enakimi težavami, rešitve pa ne...
Je morda rešitev, če enostavno namestim za klice (in stike - ker zdaj je to menda vse nekako združeno) drugo aplikacijo in bo potem mir (v mislih sem imel npr. Googlovo). A tam to dela?
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Kot prvo: tema je HUAWEI P20 :gorjaca:
Kot drugo pa, ne vem kako je sedaj pri Samsungu toda na Huaweiu, ko vpišeš v iskalnik prvo črko kontakta ti začne po vrsti prikazovat najboljše-najbližje stike pa ni važno v kateri skupini so.
 

Kupec

Pripravnik
19. sep 2016
58
2
8
Kot prvo: tema je HUAWEI P20 :gorjaca:
Kot drugo pa, ne vem kako je sedaj pri Samsungu toda na Huaweiu, ko vpišeš v iskalnik prvo črko kontakta ti začne po vrsti prikazovat najboljše-najbližje stike pa ni važno v kateri skupini so.
Vem, da je tema Huawei P20, ampak zadeva je pravzaprav sorodna. Vsaj v smislu, kot je ugotovil JosipBroz - enkrat žrtvuješ nekaj časa in si lepo porihtaš vse stike, potem se ti pa čez čas pojavi taka neumnost, kot sem jo opisal in je cca. pol trud zaman. Vse ti lepo dela, potem pa npr. zamenjaš telefon (ali, kar je še huje - proizvajalec da ven update, ki npr. stvar pokvari) in se ti pol stvari podere. Je to mogoče, ali samo jaz česa ne znam?
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Ne vem kako imaš dodane stike, toda sem prepričan, da ti ne znaš uredit stikov. Ti bo razložil kdo, ki ima Samsunga. Toda še enkrat to nima veze s to temo. Je odprtih dovolj tem s tem ali podobnim problemom zato ni potrebe po spamanju v tej temi. Ali pa si odpri novo temo pa bomo tam notri reševali problem.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Ko je ravno debata o teh kontaktih, stikih, telefonskih številkah, itd... - mene pa pri novejših Samsungih zelo moti (npr. S7, Oreo, enako je bilo pa že tudi pri 7.0 Nougat), da v primeru, da imaš stike razporejene po skupinah, v primeru iskanja, moraš točno vedeti, v kateri skupini moraš iskati. Drugače ti ne najde.
Primer: stike za prikaz imam razporejene v 8 skupin (npr. služba, privat, družina, itd). In včasih (npr. pri starem Galaxy S4) ko si hotel nekoga poklicati, ti ni bilo treba vedeti, v kateri skupini med stiki je. Enostavno si v iskanju med stiki napisal njegovo ime in ti je iskalnik iskal po vseh skupinah. Zdaj pa tega ni več oz. ne dela. Najprej moraš 'zadeti' pravo skupino, šele potem ti znotraj nje dela iskalnik. Ne morem verjeti, kako so lahko tako uporabno stvar pri Samsungu tako pokvarili. Je mogoče, da to še vedno nekako dela pa le jaz ne znam česa nastaviti - probal sem sicer že vse živo...
Tako kot kaže trenutno, mi preostane, da včasih brskam po 5 skupinah, preden najdem iskan kontakt in zato porabim bistveno (pre)več časa ali pa, da 'poderem' vse skupine, ki jih imam nastavljene samo zato, da bom hitreje našel, kar iščem. Je pa to slednje seveda nesmiselno - ne morem valjda zaradi neke softverske neumnosti Samsunga zdaj zmetati 800 stikov v eno ali dve skupini, če pa imam zdaj tako lepo 'popredalčkane'. Ali pa da zaradi tega menjam telefon? Ima kdo kako idejo? Mar tega nihče drug ne uporablja oz. ga ne moti? Na spletu sem sicer celo našel nekaj somišljenikov v tujini z enakimi težavami, rešitve pa ne...
Je morda rešitev, če enostavno namestim za klice (in stike - ker zdaj je to menda vse nekako združeno) drugo aplikacijo in bo potem mir (v mislih sem imel npr. Googlovo). A tam to dela?
Sunce ti žarko! Pa v vsej moji zgodovini na Mobisux-u in Alter-ju mi ni ratalo sprodicirati teme, da mi je nebi kdo zasmetil.
Ta tema je bila na zelo dobri poti, da uspe. In potem ti uletiš...:mad:
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Eni ste prav smešni s tem "smetenjem teme" :mad: A misliš, da kdo hodi čekirati tvojo temo (za problem, ki ga ima manj kot promil ljudi) , malo morgen, je že včerajšnja novica in pozabljena. Če bi rad sam razreši kakl problem greš na strica Googla, ta pa ne bo ven vrgel alter.

Če smo že tako občutljivi, zakaj nisi zaklenil teme, če je bil problem razrešen!? Bo le tako ostala za naslednje generacije :)

PS: za Kupca - ni pri Samsungu prav nič drugače kot pri Huawei. Ko tipkaš kontakt ti takoj išče med vsemi kontakti v vseh grupah. Preglej svoje nastavite, ker imaš verjetno nekaj narobe označeno in ti zato filtrira.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Eni ste prav smešni s tem "smetenjem teme" :mad: A misliš, da kdo hodi čekirati tvojo temo (za problem, ki ga ima manj kot promil ljudi) , malo morgen, je že včerajšnja novica in pozabljena. Če bi rad sam razreši kakl problem greš na strica Googla, ta pa ne bo ven vrgel alter.
Ajd ne nabijaj.
Potem pa imejmo eno temo: Mobilniki, pa mirna bosna.