HUAWEI P20 Lite

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.628
6.408
113
Pred dnevi sem kupil omenjeni telefon. Androida sicer ne obvladam dobro, ampak se privajam.
Zanima me sledeče. Pri določenih kontaktih (družina) imam pripeto fotografijo. Do tukaj vse BP, vendar pa se pojavi problem, ko te kontakte kličem. Namreč pri samem klicu je fotografija popolnoma zamegljena in to me zelo moti. Ima kdo podoben problem, oziroma mi pomaga zadevo urediti?
Rezlutat je popolnoma isti, če v kontakt fotografijo naložim iz telefona, ali pa vse urejam na PC v Google računu. Kakšen predlog, ideja ?
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
verjetno jo telefon avtomatično poveča na klicnem zaslonu. tudi jaz imam podobne finte na samsungu. dej sliko veliko 100x100 (npr) in potem probaj. ali pa kontra...morda je slika preslaba za povečavo čez cel ekran...
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.628
6.408
113
Opazil sem, da se to pojavi predvsem kadar jaz kličem. Takrat je slika popolnoma neprepoznavna. Pri dohodnem klicu je slika normalna. Mislim da je to kakšen bug.
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.474
861
113
Očitno ma Huawei to neke svoje (neumne) fore. Isto, kot je pri dohodnem klicu, ko moraš za sprejem enkrat podrsati v desno na ikono, enkrat pa samo pritisniti na ikono. Sprva videl pri P8 lite, zdaj opažam isto pri svojem P20 lite.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.628
6.408
113
Očitno ma Huawei to neke svoje (neumne) fore. Isto, kot je pri dohodnem klicu, ko moraš za sprejem enkrat podrsati v desno na ikono, enkrat pa samo pritisniti na ikono. Sprva videl pri P8 lite, zdaj opažam isto pri svojem P20 lite.

Tudi jaz sem to opazil, vendar meni ni moteče. Drugače pa mi je telefon super.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Tudi pri Mate 9 sem imel isto. 2 različna postopka za se javit....da faaak :bonk:
 

vomedo

Pripravnik
9. dec 2016
168
10
18
???
Ko je telefon zaklenjen, podrsaš, ko je odklenjen samo tapneš. Tako imajo vsi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.628
6.408
113
Mogoče kdo ve, ali je možna nastavitev različnih zvokov za SMS, mail in koledar?
Kot kaže to ni možno in je za vse tri zadeve isti zvok. Ali pa...?
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Tako ima P20 pro na 8.1.0, ne vem če ima (isto) tudi P20 lite

Za SMS imaš privzele nastavitve pod zvok obvestil, če imaš kakšno drugo aplikacijo pa lahko nastavljaš v določeni aplikaciji v mojem primeru v Textra, ker ne uporabljam Messages.
Gmail:
Nastavitve
Splošne nastavitve
Upravljaj obvestila
Pod določen račun(če jih imaš več) imaš na izbiro Pošta, Razno,...
klikneš na Pošta in tam imaš "Zvok" klikneš na zvok in izberi zvok.

Koledar
Kateri koledar uporabljaš?
Jaz uporabljam aCalendar (ker je preglednejši in ima več nastavitev) v navezi z google koledarjem
- Huawei Koledar:
Nastavitve
Nastavitve opomnikov
Izberi melodijo zvonenja
- Google koledar:
Pod google koledar imaš to napisano:
Toda ni mogoče na vseh verzijah androida
Nastavitve zvoka in vibriranja
Odprite aplikacijo Google Koledar Google Koledar.
V zgornjem levem kotu se dotaknite ikone menija Meni.
Na dnu se dotaknite ikone za nastavitve Nastavitve.
Dotaknite se možnosti Splošno.
Pomaknite se v razdelek »Obvestila« in preverite, ali je vklopljena možnost »Pošlji obvestila v to napravo«.
Dotaknite se možnosti Obvestila koledarja
Določite nastavitve obvestil, zvoka in vibriranja.
Če želite spremeniti ton za obvestila, izklopite možnost Uporabite standardni ton ali se dotaknite možnosti Zvok in izberite novo.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.628
6.408
113
Pri pošti in koledarju lahko izberem samo Melodija zvonjenja (vključeno ali izključeno), Nobene druge izbire.
Lahko da ima to možnost HUAWEI P20 PRO. Lite izgleda te izbire nima, ali pa sem jaz smotan in ne najdem. Jbg

Hvala za pomoč in dobro voljo.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.628
6.408
113
Za SMS sem si tudi sam namesti Textra in je super. Gledam še aCalendar in če mi bo všeč gre gor.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Poglej pod nastavitve tipkovnice katero uporabljaš tam imaš v nastavitvah možnost Sound&Vibration (zvok in vibracije)
Pri pošti in koledarju lahko izberem samo Melodija zvonjenja (vključeno ali izključeno), Nobene druge izbire.
Pa si šel v aplikaciji Gmail v nastavitve in tam tako kot sem napisal?
Splošne nastavitve
Upravljaj obvestila
Pod določen račun(če jih imaš več) imaš na izbiro Pošta, Razno,...
klikneš na Pošta in tam imaš "Zvok" klikneš na zvok in izberi zvok.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.628
6.408
113
Tipkovnico sem zrihtal, pošto pa mislim da prav tako.
Najlepša hvala za pomoč.

Lep dan še naprej :)
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.345
457
83
Kako si zadovolen sedaj, po parih mesecih?? Sam razmišljam o menjavi in v službi lahko izbiram med samsungom A6+ in P20 lite. Malce se nagibam k huaweiju , ker je malenkost manjši, pa ker jih kar dosti hvalijo. Do sedaj sem bil zadovolen uporabnik samsungov in me kr malc skrbi huawejev vmesnik.

Skratka, kako ste zadovolni?
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.628
6.408
113
Sicer se sam osebno na telefone ne spoznam dobro in sem tudi povsem povprečen uporabnik, vendar zase lahko rečem, da je to zame do sedaj najboljši telefon kar sem jih imel. Vse kar uporabljam dela odlično in sem zelo zadovoljen. Upam da bo delal še dolgo.