Huawei P Smart 2019 in screen protector

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Pozdravljeni,
pri omenjenem telefonu je tovarniško že nameščen screen protector. Zanima me (predvsem vprašanje za tiste, ki so ga že odstranili) ali gre le za debelejšo folijo ali je to steklo, ki varuje ekran tudi v primeru padca? Po občutku sodeč ni samo folija, ampak nekaj debelejšega..

Hvala!
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Se pravi, da ga s to "folijo" ni pametno metat po tleh :)
:bonk:Ja s steklom ga je pa pametno metat po tleh.
Tudi steklo ti ne bo pomagalo, če ti pod določenim kotom pade na tla, bo isto počilo.
Kar je bolje-lažje je to, da ga je lažje namestit in ajde malo bolj je obstojno, če kaj direktno "pade" na zaslon ostalo pa...
Pri bolj "zaoblenih" zaslonih pa kot vemo klasično steklo sploh ni primerno.
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Ok, saj veš da nisem mislil ravno nalašč metat po tleh.. ampak če slučajno pade.
Itak imam zaščitno steklo že naročeno in me je samo zanimalo, če je ta nameščen protector za kaj ali ga takoj odlepim in namestim raje kupljeno steklo.

Sicer pa sem imel na S8 zaobljeno zaščitno steklo, ki je učinkovito ščitilo tudi pri padcih pod kotom. Problem je bolj pri tistih, ki niso čisto do roba, ampak jim nekaj mm manjka.. tak pa res poči, če pade na rob.
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Na nekaterih novejših predvsem višje cenovnih telefonih so prednameščene zelo kvalitetne folije, ki zdržijo tudi po par mesecev. Kot pa že rečeno je folija bolj "prijazna" do zaobljenih zaslonov.
Za same padce pa je bolj pomemben ovitek kot steklo.