Huawei Mate 30 pro

Radovednež

Fizikalc
13. maj 2019
115
44
28
Hja osebno po vseh spec se nagibam za P30 pro. Ceprav dominira predvsem v zoomu. Ostale slike so v primerjavi S10+ nenaravne pravi on in tudi internet. Ter neverjetno ampak naj bi baterija na S10+ njemu zdrzala precej več kot na P30 pro. ZAslon ima itk samsung superioren sam okmen to ni tolk vazno.Gsm jaz itk kupim za vsaj 3leta..nisem nek fr33k na vsako leto. Zdaj al pocakam ( ..ki ze tako sem cakal MAte30 pro) na S11 oz kar bo prislo konec februarja..al packupim nekaj od teh dveh modelov.
Če počakaš boš dal takrat mal več in če ti kamera kaj pomeni bo Samsung takrat izdal večji in boljši senzor za fotkiče... Vmes se lahko zgodi da Mate30 pro dobi google servise, če pa sedaj kupiš boš za trenutni model S+ ali p30 pro dal nekaj manj kot za 11 samya v februarju. Če ti pa trenutni telefon še dobro služi, počakaš, v nasprotnem primeri skeširaš 500taka in še mal drobiža pa imaš enega od trenutnih dveh v igri. Je velik videov na youtubu, v katerih imaš velik primerjav pa si mal poglej. Glej pa videe ki so bili narejeni v zadnjem mesecu, ker imajo telefoni novejše posodobitve in se lahko kamera po teh posodobitvah čist drugače obnaša kot ob izidu na tržišče. Meni recimo bi ležal velik ekran, sovražim pa ukrivljene ekrane, naprimer mate30pro je ukrivljen že do polovice in se mi zdi, da moraš imet srečo, da ti zdrži 3 leta brez, da ga pokneš na vogalu. Samy sedaj manjša ukrivljenost, medtem, ko jo Huawei pa povečuje. Pač kar ti ustreza!
 

Tsunamii

Pripravnik
9. avg 2019
73
7
8
Če počakaš boš dal takrat mal več in če ti kamera kaj pomeni bo Samsung takrat izdal večji in boljši senzor za fotkiče... Vmes se lahko zgodi da Mate30 pro dobi google servise, če pa sedaj kupiš boš za trenutni model S+ ali p30 pro dal nekaj manj kot za 11 samya v februarju. Če ti pa trenutni telefon še dobro služi, počakaš, v nasprotnem primeri skeširaš 500taka in še mal drobiža pa imaš enega od trenutnih dveh v igri. Je velik videov na youtubu, v katerih imaš velik primerjav pa si mal poglej. Glej pa videe ki so bili narejeni v zadnjem mesecu, ker imajo telefoni novejše posodobitve in se lahko kamera po teh posodobitvah čist drugače obnaša kot ob izidu na tržišče. Meni recimo bi ležal velik ekran, sovražim pa ukrivljene ekrane, naprimer mate30pro je ukrivljen že do polovice in se mi zdi, da moraš imet srečo, da ti zdrži 3 leta brez, da ga pokneš na vogalu. Samy sedaj manjša ukrivljenost, medtem, ko jo Huawei pa povečuje. Pač kar ti ustreza!

Imas prav ja glede ukrivljenosti. Tudi meni osebno moteč faktor. No v vsakem primeru odpade Mate 30pro. Zdaj se nekak moram odlocit in je to to. Z nobenim ne bom zgresil ... mi pa je zelo vazno, da lepo slika. Ker po nekaterih recenzijah ima H zelo nenaravne barve. Se mal bomo cekirali. Tnx vsem.
 

Radovednež

Fizikalc
13. maj 2019
115
44
28
Imas prav ja glede ukrivljenosti. Tudi meni osebno moteč faktor. No v vsakem primeru odpade Mate 30pro. Zdaj se nekak moram odlocit in je to to. Z nobenim ne bom zgresil ... mi pa je zelo vazno, da lepo slika. Ker po nekaterih recenzijah ima H zelo nenaravne barve. Se mal bomo cekirali. Tnx vsem.
Hvala, saj človek rad svetuje in pove tisto kar ve, sam kaj, ko se vmes vedno najdejo razni troli, ki nimajo nič od lajfa in potem tukaj nabijajo in iščejo pozornost, ki je niso bili deležni pri starših, ko je bil čas za to, ker so jim kupili nek telefon, da se jim ni bilo potrbno z njimi ukvarjat...! Pol pa naj se človek še z njihovimi problemi ukvarja... Kakor koli verjetno z nobenim ne boš sfalil... Pa srečno roko pri izbiri!
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.034
1.430
113
39
P30 pro ima dosti naravne fotke, ce izklopis kao umetno inteligenco...

Baterija pa je res jedrski reaktor!
 

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Itak. Ne poslušajte Radovedneža, ker se iz njegovih postov vidi, da nima pojma. V lajfu dal skozi dva telefona pa še tega drugega verjetno videl pri sosedu. Totalno neumni komentarji in svetovanje na nivoju 5 letnega otroka.
Ja taki mi gredo na živc in jih je treba samo jebat v glavo, ker se bašejo tam kjer ni treba.
Takih v takem delu forum ne potrebujemo, ker so brez koristi, samo zavajajo uporabnike.
Sem 100% da P30 pro ni videl tudi od blizu, kaj šele da bi ga imel v uporabi vsaj par dni, tako da tak ne more bit kompetenten da se oglaša in svetuje.
 

Tsunamii

Pripravnik
9. avg 2019
73
7
8
Itak. Ne poslušajte Radovedneža, ker se iz njegovih postov vidi, da nima pojma. V lajfu dal skozi dva telefona pa še tega drugega verjetno videl pri sosedu. Totalno neumni komentarji in svetovanje na nivoju 5 letnega otroka.
Ja taki mi gredo na živc in jih je treba samo jebat v glavo, ker se bašejo tam kjer ni treba.
Takih v takem delu forum ne potrebujemo, ker so brez koristi, samo zavajajo uporabnike.
Sem 100% da P30 pro ni videl tudi od blizu, kaj šele da bi ga imel v uporabi vsaj par dni, tako da tak ne more bit kompetenten da se oglaša in svetuje.

In kaj ti svetujes..predvidevam, da si imel oba na razpolago ? Ker sem za luno je lepo slisati vec mnenj. Sam en se kregat med sabo ;)
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Ni boljšega ali slabšega, ker po določenih razredih je danes vse tam/tam in gre le za osebne preference.

Ker je trg telefonije že zrel, tudi ni pričakovati z vsakim izidom revolucije in to je tudi razlog, da se že sradnji razred baše v višjega, seveda so pa še vedno razlike v detajlih in ravno ti detajli nekomu nekaj pomenijo, drugemu nič. Kot pri hrani, eden bo vase zbasal vse in važna je kvantiteta nad kvaliteto in tak nikoli ne bo razumel tistega na drugi strani, ki mu je bolje manj in kvalitetnejše.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Radovednež

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Nikjer nisem zasledil, da bi povedal kaj si imel do sedaj oziroma kaj imaš sedaj za en telefon?
To je zelo važen podatek.
 

Tsunamii

Pripravnik
9. avg 2019
73
7
8
Nikjer nisem zasledil, da bi povedal kaj si imel do sedaj oziroma kaj imaš sedaj za en telefon?
To je zelo važen podatek.

Če mislis mene => imam Samsung S6. Zato menjujem..ker je ze cas pocasi. Sem pac eden? redkih, ki kupi GSM za vecje casovno obdobje => dokler ne krepne!

Trenutno mi je prioriteta res dober fotič in da zdrzi baterija. Kje so časi moje Nokie 6310i ( katero imam se zdaj..) RAzumljivo da vsa ta tech in ekran pokuri.
Mal me pri Samsungu ( ker se menimo lepo...) moti, da ima tako pocasno polnjenje 15W napram 40W P30 pro. Ajd..ce zdaj zdrzim da mi fila pol dneva..
Plus Huawei zdaj se s to USA politiko.. ( kar ok P30 pro je mim tega..). Sicer da pada cena me ne moti, ker ko ga bom odrabil ne bo niti za prodajo.
Bom razmislil..ali bo ta starina docakala da pride ven S11 in takrat kupim ( zadnji čas...).Zena ima Mate 10pro. In slike so obupne cim je AI vklopljen..pa tudi ko ni..ni na rangu Samsunga, kot so takrat promovirali. Isto zdaj hvalijo na vse pretege P30 pro kot ulitimativni photo gsm. Vsi happy od Zvone Seruge ( on ima P20 se mi zdi..) do Komotar Minuta p30 pro( avto bloger..) Nobeden nima Samsunga..al tako H dobro plača za promocijo.

Ok...brez plaz kritik in jeze. Sem človek, ki se ne more odločit preden pljune skoraj tisocaka. Na obeh me kaj moti.
Sicer pa je forum namenjen debati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Radovednež

Radovednež

Fizikalc
13. maj 2019
115
44
28
Če mislis mene => imam Samsung S6. Zato menjujem..ker je ze cas pocasi. Sem pac eden? redkih, ki kupi GSM za vecje casovno obdobje => dokler ne krepne!

Trenutno mi je prioriteta res dober fotič in da zdrzi baterija. Kje so časi moje Nokie 6310i ( katero imam se zdaj..) RAzumljivo da vsa ta tech in ekran pokuri.
Mal me pri Samsungu ( ker se menimo lepo...) moti, da ima tako pocasno polnjenje 15W napram 40W P30 pro. Ajd..ce zdaj zdrzim da mi fila pol dneva..
Plus Huawei zdaj se s to USA politiko.. ( kar ok P30 pro je mim tega..). Sicer da pada cena me ne moti, ker ko ga bom odrabil ne bo niti za prodajo.
Bom razmislil..ali bo ta starina docakala da pride ven S11 in takrat kupim ( zadnji čas...).Zena ima Mate 10pro. In slike so obupne cim je AI vklopljen..pa tudi ko ni..ni na rangu Samsunga, kot so takrat promovirali. Isto zdaj hvalijo na vse pretege P30 pro kot ulitimativni photo gsm. Vsi happy od Zvone Seruge ( on ima P20 se mi zdi..) do Komotar Minuta p30 pro( avto bloger..) Nobeden nima Samsunga..al tako H dobro plača za promocijo.

Ok...brez plaz kritik in jeze. Sem človek, ki se ne more odločit preden pljune skoraj tisocaka. Na obeh me kaj moti.
Sicer pa je forum namenjen debati.
S6 je imela žena, slike in video so bile super, v dobri svetlobi celo boljše kot na s7, baterija z mislim da 2500 mA/h pa bol tako tako, plus odsotnost sd slota je včasih pogrešala. Imamo pa še iz tistih časov pri bajti Tab s2 tablico, ki je izšla nekak takrat kot s6 in je nekak ekvivalent temu telefonu in prav solidno opravlja svoje delo, je pa res, da ni več na ravni današnjih telefonov, z katerim koli današnjim bi verjetno bil zadovoljen. Za komotarja kot vem je telefon dobil promocijsko in še marsikdo.... Tako, da razni Komotarji in podobni niso relevantni uporabniki, so bolj promotorji. In ja še vedno mi deluje nokia 6630 iz leta 2005, fajn je bila tudi 3510, baterija je zdržala 14 dni. Najslajša pa je bila 8210, majhna in priročna, le baterija ni bila ravno ne vem kaj... Da ne omenjam svojega prvega ericsona 628 pa potem še cele vrste ostalih mašinc.... Ok, sedaj sem pa že offtopic...:)
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Tsunamii

Tsunamii

Pripravnik
9. avg 2019
73
7
8
S6 je imela žena, slike in video so bile super, v dobri svetlobi celo boljše kot na s7, baterija z mislim da 2500 mA/h pa bol tako tako, plus odsotnost sd slota je včasih pogrešala. Imamo pa še iz tistih časov pri bajti Tab s2 tablico, ki je izšla nekak takrat kot s6 in je nekak ekvivalent temu telefonu in prav solidno opravlja svoje delo, je pa res, da ni več na ravni današnjih telefonov, z katerim koli današnjim bi verjetno bil zadovoljen. Za komotarja kot vem je telefon dobil promocijsko in še marsikdo.... Tako, da razni Komotarji in podobni niso relevantni uporabniki, so bolj promotorji. In ja še vedno mi deluje nokia 6630 iz leta 2005, fajn je bila tudi 3510, baterija je zdržala 14 dni. Najslajša pa je bila 8210, majhna in pruročna, le baterija ni bila ravno ne vem kaj... Da ne omenjam svojega prvega ericsona 628 pa potem še cele vrste ostalih mašinc.... Ok, sedaj sem pa že offtopic...:)

oho... ericsson 628 !! To je bil moj prvi telefon :cool: Drugače malo offtopica tudi ne skodi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Radovednež

Radovednež

Fizikalc
13. maj 2019
115
44
28
Razumljivo! Kot je enkaterim nenavadno, da imam GSm po 3-4 leta. Vidim nekatere 'froce' ki vsaj 1x letno menjajo FLAG gsm ... noro.
Sedmico sem drsal 3 leta, pa še bi jo, sam sem jo kar zetu dal in še vedno laufa kot nova! Sebi sem pa navadno destko privoščil in jo po 14 dneh prodal, zaradi ukrivljenega zaslona in si vzel s10e, ki je istih dimenzij kot navadna sedmica. Spogledoval sem se tudi z Huawei, sam me je odbijal ukrivljen ekran in odsotnost optične stabilizacije, ki pri desetki odlično deluje. Obdržal sem pa še ženinga s7edge, kot rezervo... nikoli ne veš... njej pa devetko naročil za praznik... se nič branila hehe:):) in sem zadovoljen, vsake toliko ga fliknem pa se v momentu dofila na brezžičnem polnilcu, še vtikat ni treba. Otroci pa se občasno s tablico poigrajo, telefonov pa še nimajo... Vse bo, ko bo za to čas...
 
  • Všeč mi je
Reactions: srv in Tsunamii

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
In kaj ti svetujes..predvidevam, da si imel oba na razpolago ? Ker sem za luno je lepo slisati vec mnenj. Sam en se kregat med sabo ;)
Če si na Samsungu ostani na Samsungu, ker očigledno nisi za spremembe.
Kot napisano že na prejšni strani.
Meni osebno minusi P30PRO:
-Zvok, odzivnost zaslona (FP je odličen) dopuščam možnost, da je to težava samo na mojem.
-Video stabilizacija in kakovost posnetkov je slabša kot na S10+ toda po posodobitvi veliko boljša.
-vmesnik stvar posameznika kaj mu paše. Se navadiš enega ali drugega v parih dneh.
Vse ostalo so plusi v prid P30PRO:
Fotoaparat, neverjetni zoom, odlične slike posebej pri slabši svetlobi oziroma ponoči(o barvah nebi, ker je to kot prvo možno nastavit pa še kaj komu paše).
Baterija, hitrejše polnenje...
FP scener res deluje, ne kot na Samsungih na splošno, kdor ga ni imel sploh ne ve kaj je to.
Odzivnost samega telefona je tam tam, to so potem malenkosti, ki jih razločijo samo kakšni hiuserji.
Je pa brez veze tukaj nekomu nekaj vsiljevat, ker vsak mora sam preizkusit zadevo in se potem odločit.
Vsakemu paše kaj drugega in nima veze da ti jaz tukaj govorim kaj je meni všeč. Meni gre samo na živce to ker nekateri vsiljujejo in dajejo neke nasvete, dejansko pa dotičnega telefona sploh še niso preizkusili. Mogoče so slišali neke govorice ali ga videli od kakšnega prijatelja sodelavca ali pa pogledali kakšne youtube posnetke in potem mislijo da že vse vedo. Za telefon lahko rečeš da ti odgovarja šele po parih dneh uporabe in ko imaš nastavljenega po svojih željah, svoje nastavitve in svoje aplikacije. Zato badava da ti jaz sedaj govorim kaj je meni všeč.
Jaz sem tudi že neštetokrat poslušal druge pa potem bil razočaran. Probaš, če ti ni všeč vzameš drugega. No ja nekateri se pač zapufajo za 2 leti in potem nimajo druge možnosti kot da to uporabljajo pa čeprav jim to ni všeč. Seveda potem to zadevo hvalijo ker nočejo priznat da so se nategnili. Kakorkoli meni Samsung že dolgo ne odgovarja in vprašanje če ga bom še kdaj imel. Nikoli pa ne veš kaj bo čez pol leta prišlo ven. Probavaš dokler ne dobiš kar ti ustreza.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Tsunamii

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Ce ti je kamera zelo pomembna, mogoce pocakaj na novega pixla? Sem nekak 100%, da bo boljsi od obeh.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.427
858
113
Ksz