HTC HD2 odprava buggov

GINO

Zelenc'
18. sep 2010
6
0
1
Pozdrav vsem!

Imam mobilnik HD2 in sem že močno naveličan nepošiljanja smsov in mmsov ter diskoloracije pri fotkah.
Probal sem inštalirati rome iz htcjeve stranice, ampak ko vtipkam svoj serial number mi pove da rom ni primeren za moj mobilnik.
Moje vprašanje: a je kdo odpravil te bugge sam ali moram res odpeljati telefon na servis?

Trenutno imam rom: 1.48.479.1 Inštaliral sem tudi par hotfixov. Eden izmed njih je bil tudi za smse, ampak ni nič pomagal.

Hvala za odgovore!

Lp
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.283
124
63
Citat:
Uporabnik GINO pravi:
Pozdrav vsem!

Imam mobilnik HD2 in sem že močno naveličan nepošiljanja smsov in mmsov ter diskoloracije pri fotkah.
Probal sem inštalirati rome iz htcjeve stranice, ampak ko vtipkam svoj serial number mi pove da rom ni primeren za moj mobilnik.
Moje vprašanje: a je kdo odpravil te bugge sam ali moram res odpeljati telefon na servis?

Trenutno imam rom: 1.48.479.1 Inštaliral sem tudi par hotfixov. Eden izmed njih je bil tudi za smse, ampak ni nič pomagal.

Hvala za odgovore!

Lp

Afaik moraš na http://forum.xda-developers.com. Tam boš pa našel navodila, kako naprej (odkar sem na BB sem HTCjeve telefone dal malo na stran, čeprav imam v predalu praktično nerabljenega HD2)

Jernej
 

GINO

Zelenc'
18. sep 2010
6
0
1
Poznam XDA ja. Sam je forum tako poln, da me je minila volja do iskanja...
smile-1.gif
 

matejdro

HACKER 08
6. jan 2008
2.267
0
36
Nastavi si, da ti ROM-e sortira po pogledih (sort by views), da dobiš najbolj popularne ROM-e. Lahko pa probaš tud android.
 

GINO

Zelenc'
18. sep 2010
6
0
1
Nepošiljanje smsov (občasno, povprečno na dva dni) in ne pošiljanje ter sprejemanje mmsov (mmsov mi nikoli noče poslati ne sprejeti). To mi gre nabolj na živce.
 

undefined

Fizikalc
6. jan 2008
1.220
0
36
Kolikor se spomnim je vse v nastavitvah,.. Meni ni prejemal mailov (pošiljal pa jih je.. ali obratno ne vem točno).

Probaj v nastavitvah pri proxy izbrisat vse ven. Meni je tako začelo delovat.
 

airj

Pripravnik
29. sep 2008
450
0
16
Imaš narobe nastavljeno povezavo za pošiljanje mms ali/in napačne mms nastavitve... ker drugače zadeva preverjeno deluje in to še celo boljše in z manj težavami kot pri kaki nokii.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

Citat:
Uporabnik airj pravi:
Imaš narobe nastavljeno povezavo za pošiljanje mms ali/in napačne mms nastavitve... ker drugače zadeva preverjeno deluje in to še celo boljše in z manj težavami kot pri kaki nokii.

to bi ti lahko potrdil iz prve roke. imel hd2 (kupljen nov pri Mobitelu), pa na začetku ni in ni pošiljal nič. potem malo igranja po telefonu in dela vse kot urca. hd2 je zelo dober telefon le navaditi se je treba nanj.

lp
 

GINO

Zelenc'
18. sep 2010
6
0
1
A tako?? Kar se tiče mmsov nisem bil prepričan ali je to bugg ali imam jaz kaj narobe nastavljeno. Glede smsov je pa nepošiljanje znan bugg. HTC je že izdal par hotfiksov za to, ampak jih jaz ne morem inštalirati ker nimam novejše različice roma. Nedelovanje smsov deluje tako da se sms zatakne v outboxu in ga enostavno ne pošlje. To se dogaja sporadično. Ko se to zgodi moram reštartat aparat....

Glede mmsov: ima kdo simobil in je pripravljen deliti nastavitve?
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

En banalen nasvet: pokliči na 080 40 40 40 in povej kaj te muči. pokliči z drugega telefona, hd2 imej pri sebi in boš imel težave rešene v parih minutah. jaz sem imel sicer ponudnika mobitel, a verjamem, da ti bodo tudi simobilovci pomagali.

(pa nisem takrat še spreminjal rom-a, je bil originalen - kot je prišel gor ob nakupu)

lp
 

Megapixel

Pripravnik
28. sep 2007
976
2
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik GINO pravi:
A tako?? Kar se tiče mmsov nisem bil prepričan ali je to bugg ali imam jaz kaj narobe nastavljeno. Glede smsov je pa nepošiljanje znan bugg. HTC je že izdal par hotfiksov za to, ampak jih jaz ne morem inštalirati ker nimam novejše različice roma. Nedelovanje smsov deluje tako da se sms zatakne v outboxu in ga enostavno ne pošlje. To se dogaja sporadično. Ko se to zgodi moram reštartat aparat....

Glede mmsov: ima kdo simobil in je pripravljen deliti nastavitve?
smile-1.gif

Glede MMS in HD2 imam izkušnjo, da nikakor ne pošlje sporočila na BB aparat (9700 konkretno) in na Iphone. Noben update tega ni odpravil, sem pa poizkušal z M@ in s S!...
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

Na iphone pošilja (preverjeno), za bb pa ti ne morem povedati.

lp
 

undefined

Fizikalc
6. jan 2008
1.220
0
36
Meni je HD2 tako z originalnim romom kakor tudi z parimi Dutty-jevimi in Lauretius26-evimi pošiljal brez problema tako na iPhone kakor tudi BlackBerry aparate.

Je pa od tega par mesecev in možno, da je kakšna novejša posodobitev to "poslabšala".
 

GINO

Zelenc'
18. sep 2010
6
0
1
Citat:
Uporabnik undefined pravi:
Meni je HD2 tako z originalnim romom kakor tudi z parimi Dutty-jevimi in Lauretius26-evimi pošiljal brez problema tako na iPhone kakor tudi BlackBerry aparate.

Je pa od tega par mesecev in možno, da je kakšna novejša posodobitev to "poslabšala".

Zanimivo zanimivo. Jaz sem na netu veliko bral o temu problemu. In tudi edini dve osebi, ki ju poznam da imata HD2 sta imela identičen problem dokler nista nesla telefona na servis...

A mi lahko kdo svetuje kateri rom naj si inštaliram?
 

Megapixel

Pripravnik
28. sep 2007
976
2
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik undefined pravi:
Meni je HD2 tako z originalnim romom kakor tudi z parimi Dutty-jevimi in Lauretius26-evimi pošiljal brez problema tako na iPhone kakor tudi BlackBerry aparate.

Je pa od tega par mesecev in možno, da je kakšna novejša posodobitev to "poslabšala".

Sem imel Simobilov, sicer nezaklenjen aparat, kateri se ni pustil nadgraditi.
Prodano, ker mi je Android postal bolj zanimiv.