HTC Desire - posodobitve po dveh letih

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Živjo, prosil bi koga, ki ima potrpljenje, če mi svetuje v smeri kateri razmišljam.
Torej 2 leti nisem nič tikal. Verzija Androida je 2.2.2. Telefon ni rootan in tudi ne vem kaj bi s tem.
Bi pa potreboval sledeče:
- posodobil bi mape na Copilotu - kje pogledam katero verzijo imam in kje katera je najnovejša, kje se že to skine in kako naloži?
- telefon ima vedno premalo prostora, čeprav imam zelo malo aplikacij gor, imam pa še 16GB SD kartico, ki je zasedena le cca 2,5GB. Kako bi naredil, da bi kakšne stvari iz telefona šle na SD kartico. Aplikacije sem že prenesel - vse katere so šle.
- ali obstaja program za podaljšanje vzdržljivosti baterije?
- če kdo predlaga nakup nove baterije, lahk napiše link, ali je lahko baterija z večjo kapaciteto, pa ne tista debelejša!)
Sicer nimam o teh telefonih kaj dosti pojma, jaz ga samo uporabljam.
cool-1.gif
 

anker

Pripravnik
23. nov 2011
129
1
18
Glede spomina skoraj nimas kaj naredit. Desire je omejen s 150MB, pa se tega vecinoma pobere operacijski sistem. Torej ce si ze premaknil vse aplikacije je to to. Ce pa se odlocis da das gor cyanogenmod pa lahko na spominski kartici ustvaris particijo, ki se bo brala kot spomin telefona (do nekje 1GB).

Glede baterije pa si lahko nalozis program. kot jeadvanced task killer, ki zapira (rocno ali na dolocen cas) programe, ki tecejo v ozadju in jih ne potrebujes vec(pazi za budilko).
 

maddog

Fizikalc
16. avg 2007
1.817
0
36
okolica MB
Citat:
Uporabnik Katunga pravi:
Živjo, prosil bi koga, ki ima potrpljenje, če mi svetuje v smeri kateri razmišljam.
Torej 2 leti nisem nič tikal. Verzija Androida je 2.2.2. Telefon ni rootan in tudi ne vem kaj bi s tem.
Bi pa potreboval sledeče:
- posodobil bi mape na Copilotu - kje pogledam katero verzijo imam in kje katera je najnovejša, kje se že to skine in kako naloži?
- telefon ima vedno premalo prostora, čeprav imam zelo malo aplikacij gor, imam pa še 16GB SD kartico, ki je zasedena le cca 2,5GB. Kako bi naredil, da bi kakšne stvari iz telefona šle na SD kartico. Aplikacije sem že prenesel - vse katere so šle.
- ali obstaja program za podaljšanje vzdržljivosti baterije?
- če kdo predlaga nakup nove baterije, lahk napiše link, ali je lahko baterija z večjo kapaciteto, pa ne tista debelejša!)
Sicer nimam o teh telefonih kaj dosti pojma, jaz ga samo uporabljam.
cool-1.gif

Na koncu bos najboljso stvar naredil, ce enostavno nabavis novejsi aparat. Jebanje z mizernim internal storageom na Desireju ni podobno nicemer, sploh ce je tvoj cas kaj vreden.
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Citat:
Uporabnik maddog pravi:
Citat:
Uporabnik Katunga pravi:
Živjo, prosil bi koga, ki ima potrpljenje, če mi svetuje v smeri kateri razmišljam.
Torej 2 leti nisem nič tikal. Verzija Androida je 2.2.2. Telefon ni rootan in tudi ne vem kaj bi s tem.
Bi pa potreboval sledeče:
- posodobil bi mape na Copilotu - kje pogledam katero verzijo imam in kje katera je najnovejša, kje se že to skine in kako naloži?
- telefon ima vedno premalo prostora, čeprav imam zelo malo aplikacij gor, imam pa še 16GB SD kartico, ki je zasedena le cca 2,5GB. Kako bi naredil, da bi kakšne stvari iz telefona šle na SD kartico. Aplikacije sem že prenesel - vse katere so šle.
- ali obstaja program za podaljšanje vzdržljivosti baterije?
- če kdo predlaga nakup nove baterije, lahk napiše link, ali je lahko baterija z večjo kapaciteto, pa ne tista debelejša!)
Sicer nimam o teh telefonih kaj dosti pojma, jaz ga samo uporabljam.
cool-1.gif

Na koncu bos najboljso stvar naredil, ce enostavno nabavis novejsi aparat. Jebanje z mizernim internal storageom na Desireju ni podobno nicemer, sploh ce je tvoj cas kaj vreden.

tega sem se najbolj bal..
grims-1.gif
da bi ga moral zamenjat namreč, ker sem tako lepo navajen nanj.
Kaj pa je danes top telefon, v smislu, da ga dobiš tudi na simobilu za solidno ceno v poslovnem paketu...

Vsekakor ga ne bom menjal dokler dela. Do takrat pa bi še vedno rad posodobil karte na Copilotu.
cool-1.gif
 

maddog

Fizikalc
16. avg 2007
1.817
0
36
okolica MB
Copilot legalni ali piratski ?
Fajn je povedat malo vec informacij, recimo kaj je to solidna cena, pricakovanja za telefon ter predhodni pregled opcij in zelja. Definitivno ne bos zgresil s kakim SGS3, Note2 ima super baterijo, ampak je kr velik. Tezko ti bo kdo povedal "kupi to". Si pa lahko pri novejsih telefonih mirn kaj se tice notranjega pomnilnika za appe.
 

KAALman

Pripravnik
10. jan 2008
751
2
18
Prekmurje RepubliQ
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Katunga pravi:
- telefon ima vedno premalo prostora, čeprav imam zelo malo aplikacij gor, imam pa še 16GB SD kartico, ki je zasedena le cca 2,5GB. Kako bi naredil, da bi kakšne stvari iz telefona šle na SD kartico. Aplikacije sem že prenesel - vse katere so šle.


kot so ti že napisali ima telefon žal zelo omejen pomnilnik... drug ROM bi bil mogoče rešitev, vendar če nisi iz teh voda odsvetujem

- ali obstaja program za podaljšanje vzdržljivosti baterije?

kaj takega ne obstaja, raznorazni task-killerji samo po nepotrebnem obremenjujejo zaustavljanje in zaganjanje procesov...
naloži programček, ki avtomatsko upravlja vklop Wifi Bluetootha in ostale krame po tvojih potrebah, ali pa si namesti en widget (recimo Widgetsoid) na osnovni zaslon, in ročno vklapljaj porabnike, to bo še najbolj vplivalo na porabo baterije

- če kdo predlaga nakup nove baterije, lahk napiše link, ali je lahko baterija z večjo kapaciteto, pa ne tista debelejša!)

jaz sem na ebayu kupil baterijo POLARCELL za moj HTC Sensation, in s tem podaljšal delovanje telefona iz enega dne z originalno 1400mAh baterijo na dva dni z aftermarket 1700mAh baterijo... priporočam.


Kar se posodabljanja tiče, s Copilotom nimam izkušenj, sam sistem pa, če ti telefon dela kot je treba, raje ne diraj... je potrebno pred namestitvijo novega original ROM-a, če ta za tvoj model sploh obstaja, prebrati odzive o dejanskem napredku, saj ni vsaka posodobitev boljša od prejšnje... predvsem glede upravljanja porabe energije
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Mah, že vidim, da bo telefon ostal do konca takšen kot je. Galaxy se mi tudi zdi, da je nekako prevelik. Če se samo spomnem koliko je trajalo, da sem zrihtal copilota...mislim, da sem se en teden zafrkaval, da je vse delalo...
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Citat:
Uporabnik Katunga pravi:
Mah, že vidim, da bo telefon ostal do konca takšen kot je. Galaxy se mi tudi zdi, da je nekako prevelik. Če se samo spomnem koliko je trajalo, da sem zrihtal copilota...mislim, da sem se en teden zafrkaval, da je vse delalo...

Copilot? Resno? Zakaj pa ne sprobaš iGO Primo?! Maš na partisu z navodili.iGO uradno ne obstaja za android telefone, samo tablice...
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
...bom počekiral...ja ko sem nalagal, se mi je med 3-4, ki sem jih sprobal najboljše obnesel...Aura je bila tudi dobra, samo imam kot pravim omejen spomin in sem si pustil samo en program za navigacijo...bom probal en dan ta iGo, samo se je treba registrirat ne...