Hrvati kupujejo stare izraelsko/ameriške kante

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Hrvati so kupili vrhunske avione,edini problem je, da so starejši kot večina pilotov.
A bodo z njimi branili svoj del Piranskega zaliva?oz. se z njimi upirali arbitraznim določilom meje ..
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
ja in......?
Kr se pa naše vojske tiče nimajo municije niti za en dan borbe. Tko, da hrvati ne rabijo zaradi nas nič, celo če sem sarkastičen pridejo s policijskim čolnom pred našega in naši ne vidijo čez pol zaliva.

A ti dejansko misiš, da tega Hrvatje ne vejo?
Problem današnjih levičarjev je, ker jih moti, ko države ne kupujejo pri njim ljubim dobaviteljem. To je ves problem. Pa naj si gre za Baltske države ali sosednje.

Mislim, da je to tvoj point.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Ocitno je, da imajo hrvati podobne nabavnike vojaske opreme, kot smo jo imeli mi pred nekaj leti..malo meni, malo tebi, staro zelezo pa narodu ..:rolleyes:
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
Ocitno je, da imajo hrvati podobne nabavnike vojaske opreme, kot smo jo imeli mi pred nekaj leti..malo meni, malo tebi, staro zelezo pa narodu ..:rolleyes:

Še enkrat in....
Verjamem pa seveda tebi kot nekemu vrhunskemu strokovnjaku za orožje.
Moti te, da so kupil pri Izraelcih...

Tudi za deal nimaš pojma, lahko je v ozadju še kaj kar ne vemo. To se dejansko vidi, kako smo mi uspešni proti njim. Zgubil vse kar se je dalo. Od bank, mej, podjetij, jedrske (arbitraža) itd...

Še enkrat fora tvojga posta je nabijanje in neodobravanje dobavitelja, če bi šlo za ruske kante bi blo pa ok.
tudi F-16

Tudi letala so v uporabi dokaj pogosta:
Predvidevam, da so vse te države totalno zabite.

1522327682656.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Dobro no, za razliko od tebe se malo spoznam na avijacijo, zato se pa cudim, zakaj so hrvati kupili odsluzene kante od izraela, ki so jih dobili te iste skoraj zastonj od usa..sicer je cena drugih novejsih problem)kot za vso tehniko)Nekaj je sigurno v ozadju.
Mimogrede..juga je imela boljse nove mige 29 pred 30 leti, kot so bili tile takrat..:D
 
I

Izbrisan uporabnik 474

optiplex
Problempri hrčkih je to, da ko bodo dobili ta svoja prva letala (prva tranša 2020, druga 2022), bodo stara že več kot 30 let. Ob rednem servisiranju je njihova življenska doba 40 let. Se pa F-16 še vedno proizvajajo, zato kar si ti zgoraj nalepil, gre za nova letala in ne stare konzerve, ki jih nabavlja Hamsterland...
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
Dobro no, za razliko od tebe se malo spoznam na avijacijo, zato se pa cudim, zakaj so hrvati kupili odsluzene kante od izraela..sicer je cena drugih novejsih problem)kot za vso tehniko)Nekaj je sigurno v ozadju.
Mimogrede..juga je imela boljse nove mige 29 pred 30 leti, kot so bili tile takrat..:D

Še enkrat kaj te moti kar kupujejo Hrvati. Zgleda da je Kitajska tudi zabita...
Še enkrat povej kaj te moti pri Hrčkih. Letalo tudi ni tako švoh.
Gre se še za aktivno letalo po statusu, veliko pa ima tudi opreme.

Skratka tvoj post razumem, kot nestrinanje z nakupi pri ne Ruskemu dobavitelju. Brezskrbi to zelo moti tudi njih. Vendar za takšno stanje so si krivi predvsem sami.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Veliko ti je zgoraj odgovoril Gargy
Moti me pa, da imajo hrcki podoben sistem nakupov kot nasi..bmk za ruse in kje kupujejo drugi.
vsi, ki se kaj spoznajo, dopovedujejo politiki, da ni to dober nakup, oni pa kar z glavo skozi zid..evo, to me moti.
drgac pa avion ni slab, nasprotno, samo novi morajo biti, ne pa stare kante, ki so jih izraelci izkoristili do amena.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tofsy

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Teh 10 starih f-16 bo še vedno bolje kar premore vsa slovenska letalska flota. A so smiselni je pa druga stvar.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Hrvate oborozujejo ker imajo srbijo za sosedo. Ne daje ZDA orozja kar tako malo na lepe oci. Rusi pa srbom dajejo. Ko se bo nakopicilo dovolj orozja pa lahko sledi se ena proxy vojna rus:usa v teh dveh drzavah prebivalci so dovolj glupi da bi zaropotalo spet.
 

cordo

Pripravnik
21. maj 2008
52
0
6
Hrvati kupili avijone od Židov, zdaj so Židi dolžni Amerom, Ameri pa Hrvatom. Tu se odpre zgodba z arbitražo.........
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.339
447
83
Hrvate oborozujejo ker imajo srbijo za sosedo. Ne daje ZDA orozja kar tako malo na lepe oci. Rusi pa srbom dajejo. Ko se bo nakopicilo dovolj orozja pa lahko sledi se ena proxy vojna rus:usa v teh dveh drzavah prebivalci so dovolj glupi da bi zaropotalo spet.

Točno tako, sem ravno na youtubu bral komentarje. Očitno se vojna med hrvati in srbi še ni čist končala (po komentarjih sodeč :) ) Drugače je F16 (še vedno) odličen avijon. Me pa res preseneča, da so uzeli tako "stara" letala ,ki jih prve dobijo šele čez dve leti. No, sej tudi srbi so od rusov dobili stare MiGe. Sam še vseen je naprej gledano vzdrževanje MiGov precej cenejše od ameriških letal. Sem pa skoz mislu,da se bojo odločili za Gripne. Sam sem bral,da so bli nevemkolk dražji.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Točno tako, sem ravno na youtubu bral komentarje. Očitno se vojna med hrvati in srbi še ni čist končala (po komentarjih sodeč :) ) Drugače je F16 (še vedno) odličen avijon. Me pa res preseneča, da so uzeli tako "stara" letala ,ki jih prve dobijo šele čez dve leti. No, sej tudi srbi so od rusov dobili stare MiGe. Sam še vseen je naprej gledano vzdrževanje MiGov precej cenejše od ameriških letal. Sem pa skoz mislu,da se bojo odločili za Gripne. Sam sem bral,da so bli nevemkolk dražji.
je pač padlo dovolj v žep pa gripen ni bil zraven... pa še preveč nov je:evil:
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
  • Všeč mi je
Reactions: Matey